Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Komu sa nepáči Bruce Willis?

.časopis .ostatné

Koncom júna prišiel do talkshow Davida Lettermana herec Bruce Willis s veternou turbínou na hlave. Vysvetlil, že prešiel k zeleným a že chce byť úplne sebestačným v produkcii elektrickej energie.

Koncom júna prišiel do talkshow Davida Lettermana herec Bruce Willis s veternou turbínou na hlave. Vysvetlil, že prešiel k zeleným a že chce byť úplne sebestačným v produkcii elektrickej energie.
Inšpirovaný Al Gorovým dokumentom Nepohodlná pravda chce nakrútiť vlastný dokument o klimatických zmenách s pracovným názvom Nepríjemná predtucha. Je totiž trochu skeptický voči tvrdeniu, že ide o globálne otepľovanie, on osobne si myslí, že problémom je globálna vlhkosť. A dodal, že má na sebe boxerky vyrobené z recyklovaných penumatík.

Keďže ide o známeho herca, bulvár po celom svete o šou informoval, a tak sa Bruce s vrtuľou na hlave ocitol aj v tom slovenskom. Prirodzene, s patričným komentárom, že sa na svojich vtipoch bavil najviac on sám a len aby ten slušivý doplnok o pár rokov naozaj nepotreboval. Niet sa čo diviť. Bulvár ide po módnych veciach a globálne otepľovanie a zdôrazňovanie vplyvu človeka na klimatické zmeny je horúcim hitom sezóny. Spochybňovať to musí byť pre bulvár rovnaké previnenie ako prísť na večierok s lacnou kópiou kabelky od Luisa Vuittona.
Chcela som si na internete šou pozrieť. Ale nedalo sa. Na mnohých stránkach síce bolo video z youtube.com, nedalo sa však spustiť. Zobrazoval sa len oznam, že video nie je viac dostupné. Pomyslela som si, že ho stiahli pre porušovanie autorských práv, ale na moje prekvapenie staršie vystúpenia Willisa v tej istej šou prístupné sú. Dokonca je prístupná aj ďalšia na turbínu nadväzujúca scénka, kde Bruce pre zmenu predstavuje podomácky vyrobenú výbušninu KA-Bruce. 
Prevádzkovateľ servera má právo bez toho, aby zdôvodňoval svoj postup, stiahnuť video, ktoré podľa neho nejakým spôsobom porušuje zákon a dobré mravy. Z oficiálneho prepisu toho, čo povedal Willis aj Letterman, to však na žiadne porušovanie mravov a zákonov nevyzerá. Žeby už aj internet definitívne ovládla politická korektnosť, Al Gore a zelení?

.elena Akácsová, www.t-station.sk
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite