Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
Podliať jeseň letom

Podliať jeseň letom

.jozef Koleják .časopis .lifestyle

Vo Francúzsku existuje obrovské množstvo jedál, ktorým udáva tón víno. Hojne sa ním podlieva, maceruje a nakoniec sa k jedlu popíja. Rovnako je to aj v našich zemepisných šírkach. No k vínu sa prikmotril aj iný nápoj. V monarchii si svoje začalo diktovať pivo.

Matej Tóth: Túžim žiť obyčajným životom

Matej Tóth: Túžim žiť obyčajným životom

.elena Akácsová .časopis .lifestyle

Olympijský víťaz v chôdzi na 50 km a náš občasný autor textov o športe Matej Tóth má ťažkú jeseň. Namiesto tréningu chodí každú chvíľu do médií, na stretnutia, čaká ho operácia, regenerácia a čo najrýchlejší návrat do pôvodnej formy.

.týždeň

Treba

.časopis .lifestyle

TREBA STRIEDAŤ Chôdzu s tancom; TREBA ČÍTAŤ deťom Janovica; TREBA SA VYBODKOVAŤ v Kompote; TREBA ROZPRÁVKY, rozprávky, rozprávky, rozprávky; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Kadár a Liška v Hollywoode

.týždeň

Malorka z filmu

.alexandra Užíková .časopis .lifestyle

Malorku poznáte. Je tam teplo, more a chodí sa tam na dovolenku. Je to jedno z najnavštevovanejších miest v Španielsku a počet turistov stále narastá. Tento rok ich bude ešte viac, a to pre nepokoje v Turecku. 

Najsladšie odrobinky

Najsladšie odrobinky

.jozef Koleják .časopis .lifestyle

Malé drapľavé čudo, no vie priniesť toľko potešenia: malú radosť uprostred dňa, chrumkavý čas pre seba pri káve či čaji. Stačí zahryznúť a vychutnať si sypkú a drobivú radosť, akú dávala miliónom v celej ľudskej histórii. Sušienka.

.týždeň

Nosenie sa opäť nosí

.lenka Kunová .časopis .lifestyle

Simona Petrík a Lucia Ďuriš Nicholsonová už možno inšpirovali zopár mamičiek s dušou rebelky, aby si namiesto pálenia podprsenky uviazali babyšatku. Mňa inšpirovala anonymná žena, ktorá vbehla do autobusu s dieťaťom v nosiči tak ladne a rýchlo, ako by to s kočíkom nikdy nešlo.

Tomáš Sloboda: Všetky veci sa stanú na ceste

Tomáš Sloboda: Všetky veci sa stanú na ceste

.elena Akácsová .časopis .lifestyle

Tomáš Sloboda, frontman skupiny Le Payaco, produkuje, veľa koncertuje, číta a píše, počúva a skladá, kŕmi svoj vnútorný akumulátor. Na otázku, kedy vydá nový album, odpovedá, že ten čas príde, keď sa spoja všetky súvislosti a veci.

.týždeň

Treba

.časopis .lifestyle

TREBA CHVÁLIŤ nápoj z granátového jablka a chia; TREBA REFLEKTOVAŤ ľudí na úteku; TREBA KOŠTOVAŤ jablká a polievky; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Severská depka, nihilistov sen

.týždeň

Small talk

.anabela Žigová .časopis .lifestyle

Leto v Brooklyne preletelo ako voda. Možno aj preto, že som si v tej horúčave prácu presunula k bazénu hotela McCarren.

Okrídlená Sibyla

Okrídlená Sibyla

.jozef Koleják .časopis .lifestyle

Je nedeľa a celým domom sa rozpína tá lepkavá sladkoslaná vôňa slepačej polievky. Ak ju niekedy vystriedal hovädzí vývar, určite sa ako druhé podávalo pečené kurča s plnkou.