Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
Nerušiť, hráme sa!

Nerušiť, hráme sa!

.mirka Gúčiková .časopis .lifestyle

Filiálna terapia je špeciálny druh terapie dieťaťa prostredníctvom hry, kde je terapeutom sám rodič. Naučí dieťa zvládať emócie, upevní ich vzťah, nahliadne do svojho vnútra a natrénuje si rodičovské zručnosti.

Lucia Nimcová: Očakávané prichádza nečakane

Lucia Nimcová: Očakávané prichádza nečakane

.elena Akácsová .časopis .lifestyle

Luciu Nimcovú častejšie stretnete v zahraničí ako na Slovensku, aj jej práce tam viac vidia a oceňujú. V novembri bola nakrátko v Bratislave otvoriť svoju výstavu, ale koncom novembra už bude prezentovať svoj výskum v New Yorku.

.týždeň

Treba

.časopis .lifestyle

TREBA VIDIEŤ Lucia Nimcová & Sholto Dobie – KHRONIKY; TREBA POVZBUDIŤ Biele vrany; TREBA OCENIŤ mladých vizuálnych umelcov; TREBA PONOCOVAŤ v divadlách; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Portugalci v Paríži;

.týždeň

Mníchov 2016

.lucia Michalková .časopis .lifestyle

Na námestí Sendlinger Tor v Mníchove ukončujú utečenci niekoľkotýždňový protest za právo ostať v Nemecku, ktorý vyústil do päťdňovej hladovky. Dôvodom ukončenia akcie má byť fakt, že už niekoľkí z nich fyzicky skolabovali, ale ich hovorca tvrdí, že na odchod ich donútilo mesto. 

Hviezda

Hviezda

.jozef Koleják .časopis .lifestyle

Blíži sa obdobie chrípok. Už teraz je ľahké predstaviť si tie rady uzimených ľudí, ktorí si v lekárňach pýtajú niečo na túto pliagu. Málokto však vie, že za hlavnou zložkou liekov proti chrípke stojí jedno exotické korenie. Voláme ho badián.

Dravá Harmónia – Slovenské víno v ohrození

Dravá Harmónia – Slovenské víno v ohrození

.denisa Gdovinová .anton Vydra .časopis .lifestyle

Mohli ste ich vidieť všade: na stenách i chodníkoch, dokonca v šatníkoch či na včelích úľoch, na stromoch i na viniči. Slovensko na jeseň zaplavili malé, nevinné lienky. No čudné a inakšie, než tie naše sedembodkové. Prečo sú problémom nielen pre vinárov?

Pavol Weiss: Vysadil som už stovky stromov

Pavol Weiss: Vysadil som už stovky stromov

.elena Akácsová .časopis .lifestyle

Nedávno otvoril galériu súčasného umenia White&Weiss v Bratislave. Cez víkend mala v SND premiéru jeho divadelná hra Zo života ľudstva. Dopísal detskú knihu a má rozpísaný veľký román pre dospelých. Spisovateľ, dramatik, galerista a poľnohospodár Pavol Weiss.

.týždeň

Treba

.časopis .lifestyle

TREBA SI POZRIEŤ jogínky aj konštruktivistov; TREBA CESTOVAŤ na Festival Vysoké hory Nitra; TREBA KONVERGOVAŤ Schuberta s klasikmi hudby 20. storočia; TREBA PRIVÍTAŤ svätého Martina a mladé víno; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Moravia sfilmovaný Bertoluccim;

.týždeň

Moravský burger

.marína Gálisová .časopis .lifestyle

Stačí prejsť cez hranicu a ste v inom svete – platí to ešte stále? Áno, hoci inak ako kedysi. Menej okato. Fajn pocit, vstúpiť napríklad do Rakúska a nemusieť aspoň v duchu híkať nad tým, aké plné obchody, aké upravené domy, akú vianočnú výzdobu tam majú. Nuž, ale v kvalite je stále rozdiel. A to je podstatné.

Arašid – Orech ako lusk

Arašid – Orech ako lusk

.jozef Koleják .časopis .lifestyle

Svoje miesto si nekompromisne vydobyl medzi orieškami a túli sa k nim, aby nikto náhodou nepoukázal na jeho citlivé miesto, za ktoré sa hanbí. Arašid totiž nie je orech, ale obyčajná strukovina.