Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
Modrá a železná materská

Modrá a železná materská

.denisa Gdovinová .časopis .lifestyle 04.12.2016

Ak sa hocikto vytvorí online komunitu pre matky, o pár mesiacov v nej môže mať aj bez menšej snahy tisícky členov. Matkám na materskej rastie chuť po online komunikovaní. Aj preto, lebo ide o najosamelejšie obdobie v ich živote.

Lucia Tallová: Stále niečo prekonávam

Lucia Tallová: Stále niečo prekonávam

.elena Akácsová .časopis .lifestyle 04.12.2016

Maliarka Lucia Tallová, čerstvá držiteľka ceny Tatrabanky pre mladých tvorcov, prekonáva svoju občasnú lenivosť nabitým pracovným kalendárom. Nedávno otvorila výstavu v stupavskej synagóge a už má pred sebou dva umelecké veľtrhy v New Yorku a Paríži.

.týždeň

Treba

.časopis .lifestyle 04.12.2016

TREBA POCÍTIŤ HRDOSŤ na výstave Júliusa Kollera; TREBA SPOZNAŤ 12 statočných; TREBA OCENIŤ slovenské mandľové maslo; TREBA PODPORIŤ konanie dobra; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Veselo s umierajúcim;

.týždeň

Hnedé dievča

.boba Baluchová .časopis .lifestyle 04.12.2016

Počtom obyvateľov sa Nový Zéland podobá Dánsku alebo Slovensku. Počtom hudobných projektov je však na tom oveľa lepšie. Môže za to ostrovná izolovanosť, multikultúrne vplyvy, podpora umenia štátom aj nadáciami, univerzálnosť angličtiny alebo oceánska klíma?

Oranžové slnko sviatkov

Oranžové slnko sviatkov

.jozef Koleják .časopis .lifestyle 04.12.2016

Je ráno, ozýva sa dupot malých nôh a výkriky radosti. Deti sa prehrabujú v topánkach a vyberajú sladkosti, ktoré im tam istý bradatý dedo cez noc napchal. Pomedzi sladkosti sa váľa aj akási na dotyk gumená lopta. Nikdy tam nechýba – pomaranč.

Zmysel padajúceho lístia

Zmysel padajúceho lístia

.tomáš Čejka .časopis .lifestyle 27.11.2016

Keď som túto jeseň plnil, už totálne vysilený, asi dvadsiaty mech opadaným lístím nášho sošného orecha, padol som na kolená, zdvihol hlavu k nebesám a zavzlykal: Bože, načo je toto komu dobré? I ozval sa z výšin hlas, ktorý ma nástojčivo nabádal na lepšie štúdium rastlinnej fyziológie.

Katya Krausová: Ťažko je bez dobrých priateľov

Katya Krausová: Ťažko je bez dobrých priateľov

.elena Akácsová .časopis .lifestyle 27.11.2016

Britská producentka a režisérka Katya Krausová posledných desať rokov pracuje s fotografom Yuri Dojčom na projekte Last Folio/Posledná kapitola o ľuďoch preživších holokaust, ktorí zostali žiť na Slovensku. Práve vystavujú vo Viedni, tak sa zastavila aj v Bratislave, kde vyrastala.

.týždeň

Treba

.časopis .lifestyle 27.11.2016

TREBA VIDIEŤ všetko zaujímavé; TREBA HOVORIŤ o odvahe ísť proti prúdu; TREBA POROVNAŤ dizajn ČSSR vs. NDR; TREBA SA HRAŤ spoločenské hry; TREBA SA POZERAŤ V TELKE: Rusi v metre;

.týždeň

Black and white

.alexandra Užíková .časopis .lifestyle 27.11.2016

Idem metrom do mesta, keď odrazu vidím tajných policajtov. Sú traja. Vyzerajú presne ako naši revízori – arogantne sebaistí a ľahko prekuknuteľní. Do vlaku nastúpili dvaja mladí Afroameričania.

Novembrové ovocie

Novembrové ovocie

.jozef Koleják .časopis .lifestyle 27.11.2016

Málokto ju dnes pozná a pestuje ju. Nieto ešte, aby z nej robil džemy a želé. Keď vyslovíme jej meno, podaktorí si myslia, že ide o akúsi obrodeneckú nadávku. Pritom mišpuľa bola kedysi v Európe jedno z najrozšírenejších a najváženejších ovocí.