Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
Jozef Vrabel: Spravil som si z hendikepu prednosť

Jozef Vrabel: Spravil som si z hendikepu prednosť

.elena Akácsová .časopis .lifestyle 20.11.2016

Za obľúbenú a rádiovými hlavami ovešanú alternatívnu kapelu Billy Barman, ktorá po trojročnej pauze vydáva tretí album, vždy hovoria jej dvaja frontmani a spoluautori naraz. My sme si odchytili gitaristu Jozefa Vrabla, aby hovoril len za seba.

.týždeň

Treba

.časopis .lifestyle 20.11.2016

TREBA VIDIEŤ A POČUŤ nový album skupiny Billy Barman; TREBA SI VYROBIŤ Rodinný herbár; TREBA SA STRETNÚŤ so spisovateľmi na Ypsalone; TREBA POBESEDOVAŤ o Súkromnom živote molekúl; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Populačná explózia na Balkáne;

.týždeň

Ukrytí v hrobke

.michal Magušin .časopis .lifestyle 20.11.2016

V živote ma neobklopovalo toľko mŕtvol ako na hlavnom rímskom cintoríne Verano. A tým nemyslím ich počet, ale silu pocitu z ich prítomnosti. 

Medovina: Nápoj nesmrteľných

Medovina: Nápoj nesmrteľných

.jozef Koleják .časopis .lifestyle 20.11.2016

Vraj ho kedysi volali ambrózia alebo božský nektár. Popíjali ho bohovia na Olympe a vďaka nemu to boli pamätné žúry s ďalekosiahlymi následkami, ktoré veľmi dobre poznáme zo Zamarovského bájí a povestí.

Nerušiť, hráme sa!

Nerušiť, hráme sa!

.mirka Gúčiková .časopis .lifestyle 13.11.2016

Filiálna terapia je špeciálny druh terapie dieťaťa prostredníctvom hry, kde je terapeutom sám rodič. Naučí dieťa zvládať emócie, upevní ich vzťah, nahliadne do svojho vnútra a natrénuje si rodičovské zručnosti.

Lucia Nimcová: Očakávané prichádza nečakane

Lucia Nimcová: Očakávané prichádza nečakane

.elena Akácsová .časopis .lifestyle 13.11.2016

Luciu Nimcovú častejšie stretnete v zahraničí ako na Slovensku, aj jej práce tam viac vidia a oceňujú. V novembri bola nakrátko v Bratislave otvoriť svoju výstavu, ale koncom novembra už bude prezentovať svoj výskum v New Yorku.

.týždeň

Treba

.časopis .lifestyle 13.11.2016

TREBA VIDIEŤ Lucia Nimcová & Sholto Dobie – KHRONIKY; TREBA POVZBUDIŤ Biele vrany; TREBA OCENIŤ mladých vizuálnych umelcov; TREBA PONOCOVAŤ v divadlách; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Portugalci v Paríži;

.týždeň

Mníchov 2016

.lucia Michalková .časopis .lifestyle 13.11.2016

Na námestí Sendlinger Tor v Mníchove ukončujú utečenci niekoľkotýždňový protest za právo ostať v Nemecku, ktorý vyústil do päťdňovej hladovky. Dôvodom ukončenia akcie má byť fakt, že už niekoľkí z nich fyzicky skolabovali, ale ich hovorca tvrdí, že na odchod ich donútilo mesto. 

Hviezda

Hviezda

.jozef Koleják .časopis .lifestyle 13.11.2016

Blíži sa obdobie chrípok. Už teraz je ľahké predstaviť si tie rady uzimených ľudí, ktorí si v lekárňach pýtajú niečo na túto pliagu. Málokto však vie, že za hlavnou zložkou liekov proti chrípke stojí jedno exotické korenie. Voláme ho badián.

Dravá Harmónia – Slovenské víno v ohrození

Dravá Harmónia – Slovenské víno v ohrození

.denisa Gdovinová .anton Vydra .časopis .lifestyle 06.11.2016

Mohli ste ich vidieť všade: na stenách i chodníkoch, dokonca v šatníkoch či na včelích úľoch, na stromoch i na viniči. Slovensko na jeseň zaplavili malé, nevinné lienky. No čudné a inakšie, než tie naše sedembodkové. Prečo sú problémom nielen pre vinárov?