Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
.týždeň

Treba

.kultúra .lifestyle 05.02.2017

TREBA ČÍTAŤ A VIDIEŤ Sándora Máraia; TREBA OSLÁVIŤ 60. rokov krňačkových pretekov; TREBA SA PRIHLÁSIŤ na World Music Expo; TREBA SA ZAMASKOVAŤ a ísť do Benátok alebo do Nových Zámkov; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Ako slečna Kubelik k šťastiu prišla;

.týždeň

Treba

.lifestyle .lifestyle 22.01.2017

TREBA NAKUPOVAŤ Dizajn s príbehom; TREBA SI ZASPOMÍNAŤ na Demobit; TREBA SI PREDPLATIŤ cyklus Gesamtkunstwerk 2017; TREBA MAŤ PREHĽAD v severských filmoch; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Dôchodkyňa dílerkou;

.týždeň

Treba

.kultúra .lifestyle 15.01.2017

TREBA VIDIEŤ výstavu Viktora Freša;  TREBA VEDIEŤ kto je David Bowie; TREBA DISKUTOVAŤ o statočnosti a slobode; TREBA SI VYCHUTNAŤ dobré jedlo na Slovensku; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Jean Rochefort ešte nie je mŕtvy;

.týždeň

Treba

.kultúra .lifestyle 08.01.2017

TREBA SI VYPOČUŤ Pustvopol; TREBA VIDIEŤ Simonu Houda-Šaturovú v Rigolettovi; TREBA SA VYFARBIŤ dozelena; TREBA SA VYZABÁVAŤ na vlastnom plese; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Vysoká politika po anglicky;

Nebezpečné rastliny na cestách

Nebezpečné rastliny na cestách

.tomáš Čejka .časopis .lifestyle 18.12.2016

Najmä v súvislosti s pádom európskych komunistických režimov a nasledujúcim otvorením hraníc získali okrem nás vyššiu slobodu pohybu aj viaceré druhy rastlín a živočíchov. Presnejšie, voľný pohyb mali vždy, len sa od tej doby značne zrýchlil.

50 šťastných milionárov

50 šťastných milionárov

.elena Akácsová .časopis .lifestyle 18.12.2016

30 mužov a 20 žien. Umelci, aktivisti, vedci, náčelníci, lekári i jeden zlatý olympionik. Tí všetci robia to, čo by robili, aj keby vyhrali ťažké milióny. Tu je malá rekapitulácia ich nerestí a cností. Už šiesty rok so mnou fotil Boris Németh.

Da Vinciho vianočka

Da Vinciho vianočka

.jozef Koleják .časopis .lifestyle 18.12.2016

Prvýkrát ho na sviatky doniesla do rodiny naša teta Marta. Dnes ho už vidieť pred Vianocami takmer v každom supermarkete. Globalizácia ním útočí aj na to najposvätnejšie – na naše tradičné vianočné koláče. A poriadne zákerne: talianske panettone.

Juraj Lukáč: Žena má rozdávať nehu

Juraj Lukáč: Žena má rozdávať nehu

.elena Akácsová .časopis .lifestyle 11.12.2016

Náčelník Lesoochranárskeho zoskupenia Vlk Juraj Lukáč bol na chvíľu v Bratislave, ale už tešil, že sa vráti domov, že príde mráz a on bude musieť zakúriť vo veľkej peci, kde má sklené okno. Sadne si do hojdacieho kresla a bude čítať knižku.

Spoločný list Ježiškovi

Spoločný list Ježiškovi

.elena Akácsová .časopis .lifestyle 11.12.2016

Podľa psychológa Dana Arielyho, o ktorom ešte v tomto texte bude reč, je najlepší darček ten, po ktorom veľmi túžime, ale sami by sme si ho nikdy nekúpili. My, čo čítame .týždeň odzadu, o hriešnych potešeniach niečo vieme, a tak sa za ne nehanbíme.

Pilulka z Himalájí

Pilulka z Himalájí

.jozef Koleják .časopis .lifestyle 11.12.2016

Je krásne zimné doobedie. Čerstvý otec s batoľaťom v kočíku sa prechádza po cintoríne, pardon, teraz už mestskom parku, a čo nevidí. Dôchodcovia, čo sa tu v júni vrhali na kvitnúce lipy, teraz pomaly visia z nejakého kra s malými oranžovými plodmi. Zbierajú rakytník.