Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
.týždeň

Smotánka medzi smotanami

.jozef Koleják .časopis .lifestyle 05.02.2011

Darmo niektorí hovoria, že je to len taká príloha, osviežujúci dip či toping na ovocnom koláči. Kto ochutnal, ochotne si zoderie topánky, len aby to po obchodoch zohnal. Môj známy tomu hovorí čistý prínos. Ja zase čistý fet. Creme fraîche.

.týždeň

Elena Kohútiková: Deň, čo som si zaslúžila

.elena Akácsová .časopis .lifestyle 05.02.2011

O Elene Kohútikovej, bývalej viceguvernérke NBS, v súčasnosti členke Predstavenstva VÚB banky, sa teraz hovorí v súvislosti s obsadzovaním Výkonnej rady Európskej centrálnej banky. Kde táto energická žena dobíja svoju silu?

.týždeň

Tekvicový prívarok Rada Ondřejíčka

.rado Ondřejíček .časopis .lifestyle 05.02.2011

Reštaurácie a kaviarne vnímam veľmi pragmaticky. Prinesiem peniaze a výmenou za ne si nechám napĺňať zmysly podnetmi, o ktorých dúfam, že tých peňazí budú hodné.

.týždeň

Potkan, ideálne rodinné zvieratko

.tomáš Čejka .časopis .lifestyle 05.02.2011

Útlocitné dámy pri pohľade na jeho takmer lysý chvost upadajú do mdlôb. Drsní chlapi si jeho obraz dávajú tetovať na predlaktie a hrdia sa jeho menom sťa prezývkou. Sú takí, ktorí o ňom spievajú, iní zase píšu.

.týždeň

Manželstvo oslobodzuje

.elena Akácsová .časopis .lifestyle 05.02.2011

Zatiaľ čo počet uzatváraných manželstiev z roka na rok klesá, počet rozvodov stúpa. Je inštitúcia manželstva odsúdená na zánik, alebo existuje sila, ktorá trvalo udrží aj emancipované a slobodné bytosti vo dvojici?

.týždeň

Vajce a ja

.jozef Koleják .časopis .lifestyle 30.01.2011

V dávnom spore o to, čo bolo skôr, či sliepka, alebo vajce, sa gastronómia kloní jednoznačným smerom. Na začiatku vždy hrdo stálo vajce. Už len pre tú jednoduchú krásu na tanieri a jeho jedinečnú chuť.

.týždeň

Lajfštajl podľa Barucha Myersa

.elena Akácsová .časopis .lifestyle 30.01.2011

Ortodoxný židovský rabín Baruch Myers žije naplno svojím poslaním a veľkou rodinou, momentálne má trinásť detí a vnučku. Jeho každodenný život, životný štýl, ako on hovorí, „lajfštajl“, je do posledného detailu neoddeliteľný od viery.

.týždeň

Popcorn Jura Malíčka

.juraj Malíček .časopis .lifestyle 30.01.2011

Človek nepotrebuje doktorát z filozofie, aby pochopil, že skutočnosť a jej sprostredkovaný obraz nie sú rovnaké. Veci sa majú tak a tak, nevieme ako presne, ale všetkým nám je jasné, že inak, ako sú nám ukázané, povedzme v telke, ale platí to nielen tam.