Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
.týždeň

Papagáj potrebuje lásku

.tomáš Čejka .časopis .lifestyle

Len papagáj, ktorý svojmu chovateľovi úplne dôveruje, vie a môže naplno prejaviť všetky dobré vlastnosti. Tak je to aj pri učení. Tu nájdete pár dobrých rád, ako ho naučiť rozprávať a ako porozumieť jeho vlastnej reči.

.týždeň

Najbezpečnejšie auto na svete

.elena Akácsová .časopis .lifestyle

Rekordne nízky počet mŕtvych. V takomto zvláštnom spojení bulvárnych a záporných slov začiatkom roka prebehla médiami nečakane pozitívna správa. Je to tým, že jazdíme v čoraz bezpečnejších autách, alebo napriek tomu?

.týždeň

Soľ nad zlato

.jozef Koleják .časopis .lifestyle

S rozprávkami som mal vždy problém. Viac ako samotný dej ma totiž zaujímalo, čo bolo po tom, ako zazvonil zvonec. A žili šťastne, až kým nepomreli. To určite! Kto by to vydržal? Nikto ma nepresvedčí, že si Červená čiapočka nakoniec s horárom aspoň trochu nezačala. V takom mladom veku byť opäť porodená cisárskym rezom, to s vašou psyché patrične zamáva.

.týždeň

Marián Varga: V televízii variť nebudem

.elena Akácsová .časopis .lifestyle

Slovenský hudobník a skladateľ Marián Varga sa s manželkou Janou pred rokom presťahoval z bratislavského bytu na šiestom poschodí bez výťahu do rodinného domu za Bratislavou. Čo v ňom robí, keď nerobí?

.týždeň

Popcorn Jura Malíčka

.juraj Malíček .časopis .lifestyle

Spotrebná, zábavná kinematografia potrebuje nový impulz a ideálnym sa mi zdá 4D. Nedokázal som si predstaviť, že by také čosi mohlo existovať, až kým som sa s tým nestretol. Šli sme s manželkou na 3D ultrazvuk pozrieť dcéru, ktorá sa nám o štyri mesiace mala narodiť. Ponúkli nám 4D ultrazvuk. Nadšene som súhlasil a chcel ju vidieť ako dvanásťročnú!

.týždeň

Deti vs. boxerky a iné

.richard Debnár .časopis .lifestyle

Dobrý maliar sa vraj pozná podľa toho, že mu ukradnú obraz, dobrý zubár má vlastnú jachtu a dobrý šofér nebrzdí automaticky do zákruty, aby vám nebolo zle. Ako sa pozná dobrý rodič, to fakt neviem.

.týždeň

Prominenti, výkvet spoločnosti

.elena Akácsová .časopis .lifestyle

Začala sa sezóna plesov. Prominenti všetkých proveniencií dostali maximálny priestor v médiách. Nútia tak človeka rozmýšľať nad tým, odkiaľ sa vlastne berú, a čo o spoločnosti, z ktorej pochádzajú, vypovedajú.

.týždeň

Základ vysokej kuchyne

.jozef Koleják .časopis .lifestyle

Byť labužníkom, ktorého baví variť, je svojím spôsobom prekliatie. Väčšinu života trávim behaním po obchodoch a zháňaním potravín, o ktorých moji blízki v živote buď nepočuli, alebo sa rovno pri ich názve vystrašia. Prial by som vám vidieť výraz mojej mamy, keď som pred ňou po prvýkrat povedal slovo topinambur. Ale to nie je všetko.