Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
.týždeň

Nachmelená koala

.tomáš Čejka .časopis .lifestyle 20.02.2011

Do korún dvadsaťmetrových eukalyptov praží cez ozónovú dieru poludňajšie slnko. Stromy nevrhajú takmer žiadny tieň, lebo ich listy sa nemilosrdným slnečným lúčom nastavujú tou najmenšou plochou. Vôkol vládne hrobové ticho, len vysoko v korunách šuští lenivo sa pohybujúca koala.

Lezie lezúň po hovníku

Lezie lezúň po hovníku

.elena Akácsová .lifestyle .lifestyle 20.02.2011

Posilovňa a posilňovňa, vodítko a vôdzka, hranolky a hranolčeky, guličky a guľôčky, prievidza, priezor a kukátko. Všetko sú to slovenské slová, pretože ich používame. Jazyk tvoríme my, používatelia a užívatelia, nie slovníky a lingvisti.

.týždeň

Ako si získať v kuchyni rešpekt

.jozef Koleják .časopis .lifestyle 12.02.2011

Drevorubači si navzájom poťažkávajú sekery a skúšajú ostrie, vodiči sa na križovatke hecujú túrovaním svojich motorov a právnici zas nenápadne pokukávajú po hodinkách kolegu. Čím sa však môže pred druhým blysnúť vášnivý kuchár?

.týždeň

Šeherezáda v Česku

.juraj Koiš .časopis .lifestyle 12.02.2011

Ohlasy na tureckú telenovelu Tisíc a jedna noc sú u našich západných susedov oveľa chladnejšie než u nás. Nasadenie tohto titulu už od začiatku sprevádza veľmi negatívna publicita. Tlačová konferencia k jarným programovým plánom Novy bola plná komických výstupov. Jej manažéri sa celú polhodinu hádali s novinármi o tom, či je Tisíc a jedna noc telenovela alebo „romantický seriál“. Riaditeľ Novy Jan Andruško doslova „prosil“ novinárov, aby tento seriál vopred nezhadzovali. Z Bratislavy si dokonca zavolal Gorazda Sľaka, šéfa programu Markízy, ktorý na tlačovke predviedol niekoľkominútový monológ o tom, aký je tento seriál vynikajúci a úspešný. Českí novinári nevychádzali z úžasu. Zbytočné prekáračky zatienili všetko ostatné. Na druhý deň boli české noviny plné invektív na adresu tejto telenovely, kým iné udalosti zostali viac-menej nepovšimnuté.

.týždeň

Prečo má Šeherezáda úspech

.radoslav Augustín .časopis .lifestyle 12.02.2011

Komerčné televízie nie sú pre intelektuálov. To všetci vieme. No celá republika sa čuduje, prečo má Šeherezáda úspech. Čo je to za otázku?

.týždeň

Laco Teren:  Milujem ženy, to je moja cnosť

.elena Akácsová .časopis .lifestyle 12.02.2011

Slovenský výtvarník Laco Teren o sebe tvrdí, že je lenivý, ale napriek tomu sa venuje študentom a nadácii súčasného umenia v združení Tranzit. Tvrdí, že nanášať farby na plátno je také príjemné, ako dostávať darčeky na Vianoce. Čo robí, keď nedostáva darčeky?

.týždeň

Popcorn Jura Malíčka

.juraj Malíček .časopis .lifestyle 12.02.2011

Castujeme takú mystery dramedy, dáš feedback?

.týždeň

Deti vs. Goethe a iní

.richard Debnár .časopis .lifestyle 12.02.2011

Deti nemôžeme stvárňovať podľa svojej vôle. Musíme ich mať, milovať a vychovávať čo najlepšie a inak ich nechať na pokoji. Povedal známy literát, prietrtník a milovník karlovarských kúpeľov Johann Wolfgang Goethe.

Februárové víťazstvo ružovej

Februárové víťazstvo ružovej

.elena Akácsová .lifestyle .lifestyle 12.02.2011

Odkedy sme Februárovému víťazstvu pracujúceho ľudu dali oveľa priliehavejšie označenie komunistický puč, vyprázdnený oslavný priestor si vo februári uzurpoval Sviatok zamilovaných. U mnohých sa tak chudák svätý Valentín ocitol v rebríčku popularity niekde pri Klementovi Gottwaldovi.