Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
.týždeň

Z veľkej misy veľkou lyžicou

.elena Akácsová .časopis .lifestyle 06.03.2011

Vláda ide rozdávať chudobným múku a cestoviny. To nás inšpirovalo, aby sme sa pozreli do historickej kuchyne nášho i talianskeho ľudu, čo sa dá s týmito dvoma základnými surovinami urobiť a neminúť pri tom veľa peňazí.

.týždeň

Preč s hanbou a zábranami

.jozef Koleják .časopis .lifestyle 28.02.2011

Je to čudné. V tejto krajine jedlo vždy zohrávalo veľkú úlohu – vyjadrovali sa ním city a rodinné väzby, vítala návšteva. Hovorí sa o nás, že sme pohostinní. Prečo si teda Slováci akosi ešte stále nenašli cestu do ozajstných reštaurácií?

.týždeň

Popkorn Juraja Malíčka

.juraj Malíček .časopis .lifestyle 27.02.2011

Neveril som, že to budem niekedy schopný napísať, ale vďaka Bohu za Rytmusa. Pamätáte si ešte Superstar na STV blahej pamäti? Rybníčkovej STV rastie sledovanosť, kategória, v ktorej kontextoch si už v tej inštitúcii odvykli uvažovať.

.týždeň

Mary Poppinsová vs. deti a iné

.richard Debnár .časopis .lifestyle 27.02.2011

Nedostatok času vás neospravedlňuje. Nikoho nezaujíma, či máte, alebo nemáte deti. Stačí len chcieť a hneď je všetko možné! Tvrdí Mary Poppinsová, žena, ktorú by chcel mať doma každý. Aj vy.

.týždeň

Ako šuští e-papier v e-knihe

.elena Akácsová .časopis .lifestyle 27.02.2011

Na Slovensku sa konečne rozbieha trh s elektronickými knihami v slovenskom jazyku a od slovenských autorov. To prináša nadšenie technooptimistov i obavy staromilcov. Zlepšia, či naopak, ohrozia e-knihy pozíciu kníh, vydavateľstviev alebo dokonca autorov?

.týždeň

Najväčšie zločiny jedálnych lístkov

.jozef Koleják .časopis .lifestyle 20.02.2011

Tak ako sa dá z úvodných titulkov filmu zistiť, či sa budete v kine nasledujúce dve hodiny kráľovsky baviť, alebo umriete od nudy, podobne je to aj s reštauráciami. Stačí si len zbežne obzrieť jedálny lístok.

.týždeň

Lucia Žitňanská: Som kaviarenský typ

.elena Akácsová .časopis .lifestyle 20.02.2011

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská hovorí vždy ticho a pokojne. Riadi náročný rezort aj regionálny zväz svojej strany, doma má malé dieťa a svojhlavú jazvečíčku. Ako to robí, že pri tom všetkom nestráca eleganciu a nadhľad?

.týždeň

Popcorn Jura Malíčka

.juraj Malíček .časopis .lifestyle 20.02.2011

Dňa 28. februára ráno už bude jasno, spolu so správami, počasím a situáciou na cestách sa dozvieme, kto získal Oscarov®. Academy Awards® oddelia zrno od pliev a nominácie sa stanú len ďalším štatistickým ukazovateľom. Aj ony sú dôležité, ale zmysel im dá až Oscar®. Aj na konkrétnych tohtoročných Oscarov® sa zabudne, ale neskôr.