Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
.týždeň

Prečo má Šeherezáda úspech

.radoslav Augustín .časopis .lifestyle

Komerčné televízie nie sú pre intelektuálov. To všetci vieme. No celá republika sa čuduje, prečo má Šeherezáda úspech. Čo je to za otázku?

.týždeň

Laco Teren:  Milujem ženy, to je moja cnosť

.elena Akácsová .časopis .lifestyle

Slovenský výtvarník Laco Teren o sebe tvrdí, že je lenivý, ale napriek tomu sa venuje študentom a nadácii súčasného umenia v združení Tranzit. Tvrdí, že nanášať farby na plátno je také príjemné, ako dostávať darčeky na Vianoce. Čo robí, keď nedostáva darčeky?

.týždeň

Popcorn Jura Malíčka

.juraj Malíček .časopis .lifestyle

Castujeme takú mystery dramedy, dáš feedback?

.týždeň

Deti vs. Goethe a iní

.richard Debnár .časopis .lifestyle

Deti nemôžeme stvárňovať podľa svojej vôle. Musíme ich mať, milovať a vychovávať čo najlepšie a inak ich nechať na pokoji. Povedal známy literát, prietrtník a milovník karlovarských kúpeľov Johann Wolfgang Goethe.

Februárové víťazstvo ružovej

Februárové víťazstvo ružovej

.elena Akácsová .lifestyle .lifestyle

Odkedy sme Februárovému víťazstvu pracujúceho ľudu dali oveľa priliehavejšie označenie komunistický puč, vyprázdnený oslavný priestor si vo februári uzurpoval Sviatok zamilovaných. U mnohých sa tak chudák svätý Valentín ocitol v rebríčku popularity niekde pri Klementovi Gottwaldovi.

.týždeň

Smotánka medzi smotanami

.jozef Koleják .časopis .lifestyle

Darmo niektorí hovoria, že je to len taká príloha, osviežujúci dip či toping na ovocnom koláči. Kto ochutnal, ochotne si zoderie topánky, len aby to po obchodoch zohnal. Môj známy tomu hovorí čistý prínos. Ja zase čistý fet. Creme fraîche.

.týždeň

Elena Kohútiková: Deň, čo som si zaslúžila

.elena Akácsová .časopis .lifestyle

O Elene Kohútikovej, bývalej viceguvernérke NBS, v súčasnosti členke Predstavenstva VÚB banky, sa teraz hovorí v súvislosti s obsadzovaním Výkonnej rady Európskej centrálnej banky. Kde táto energická žena dobíja svoju silu?

.týždeň

Tekvicový prívarok Rada Ondřejíčka

.rado Ondřejíček .časopis .lifestyle

Reštaurácie a kaviarne vnímam veľmi pragmaticky. Prinesiem peniaze a výmenou za ne si nechám napĺňať zmysly podnetmi, o ktorých dúfam, že tých peňazí budú hodné.