Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kritika
Rytieri spravodlivosti. Náhody neexistujú (?)

Rytieri spravodlivosti. Náhody neexistujú (?)

.danka Sláviková .kultúra .kritika 06.02.2021

Severský film, to nie sú iba eposy z permafrostu. Režisér Anders Thomas Jensen najnovším filmom Rytieri spravodlivosti v hlavnej úlohe s Madsom Mikkelsenom dokázal, že severská kinematografia je vtipná, mierne tragická, inovatívna, magická a najmä svieža.

Vydržme, láska prichádza k nám

Vydržme, láska prichádza k nám

.peter Bálik .kultúra .kritika 22.03.2020

Koncom šesťdesiatych rokov bola na svete jedna skupina, v ktorej sa stretlo toľko talentu, že dokázala konkurovať aj The Beatles. Na rozdiel od liverpoolskej štvorky však na vrchole svojich najväčších tvorivých síl dokázala fungovať len zopár mesiacov. CSNY.

Posledný tanec Leonarda Cohena

Posledný tanec Leonarda Cohena

.peter Bálik .kultúra .kritika 02.12.2019

Keď kanadský pesničkár Leonard Cohen pred dvoma rokmi zomrel, zostalo po ňom niekoľko nedokončených piesní. Čo s nimi, škrabal sa po hlave jeho syn Adam. Otec mu nenechal nijaké inštrukcie.

Nežná revolúcia spoza mreží

Nežná revolúcia spoza mreží

.juraj Malíček .kultúra .kritika 03.11.2019

Nový slovensko-český film Amnestie je výborný triler, poctivý kus až neslovensky výbornej filmárčiny. Len romantik a idealista môže byť trochu sklamaný z toho, že jeho optikou sú Nežná revolúcia i Havlove amnestie menej nežné a morálne, ako si ich sám chce pamätať.

Brad Pitt blúdi vesmírom, Rambo strieľa pasákov

Brad Pitt blúdi vesmírom, Rambo strieľa pasákov

.juraj Malíček .kultúra .kritika 22.09.2019

Scifíčko Ad Astra s filozofujúcim Bradom Pittom a akčňák Rambo 5: Posledná krv s nasrdeným Silvestrom Stallonem sú dva aktuálne filmy o chladnokrvných hrdinoch a mimoriadnej dôležitosti dobrých medziľudských vzťahov.

Lipa ako tulák po hviezdach

Lipa ako tulák po hviezdach

.pavel Malovič .kultúra .kritika 21.07.2019

Len so štvormesačným odstupom vydal svieži sedemdesiatnik Peter Lipa hneď dva hudobné albumy: Slovenské evergreeny a Dobré meno. Mohol ich vydať aj naraz, ale ako sám hovorí, len Prince si môže dovoliť byť konkurentom sám sebe.

Svet bez Beatles, kultúra bez Británie

Svet bez Beatles, kultúra bez Británie

.juraj Malíček .kultúra .kritika 07.07.2019

Výborný nápad, geniálny režisér, ktorý ešte nenatočil žiadnu vyslovenú blbosť, a scenárista, ktorý je podpísaný pod najlepšie romantické komédie všetkých čias. Plus hudba Beatles. Plus britský humor. Mohol to byť vynikajúci film. Lenže nie je.

.týždeň

Seriál, ktorý vás nepoteší

.martin Mojžiš .kultúra .kritika 23.06.2019

Mimoriadny úspech televízneho seriálu When they see us, ktorý mal na Netflixe premiéru 31. mája, určite nepotešil Lindu Fairstein. A nepotešila ju ani diskusia k tomuto seriálu, sprístupnená na Netflixe minulú sobotu. Bývalá prokurátorka z New Yorku môže ľutovať, že nežije na Slovensku.

.týždeň

Z Tretej ríše do NDR a ešte kúsok ďalej

.juraj Malíček .kultúra .kritika 28.04.2019

Nemecký nominant na Oscara za najlepší cudzojazyčný film a za kameru bez národnej špecifikácie, snímka Nikdy neodvracaj zrak, je o dobrých ľuďoch ako obetiach zlých režimov, a zlých ľuďoch, ktorým je každý režim dosť dobrý.

.týždeň

Hollywood v Brne

.juraj Malíček .kultúra .kritika 25.03.2019

Film režiséra Juliusa Ševčíka Sklenená izba, podobne, ako Vila Tugendhat, v ktorej sa z veľkej časti film odohráva a ktorej skutočný príbeh mýtizuje, presahuje naše malé domáce česko-slovenské ihrisko.

  • 1
  • 1. stránka z 5
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5