Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kauza
.týždeň

Stanovisko ministerstva školstva

.časopis .kauza

Keďže minister Čaplovič nemal medzi sviatkami a po nich čas na osobné stretnutie, požiadali sme jeho hovorcu aspoň o stručné stanovisko k trom okruhom otázok.

.týždeň

Čo sa deti dozvedia

.časopis .kauza

Základným problémom plošného nákupu Planéty vedomostí je jeho plošnosť a nehorázna predraženosť – keď už sa toľko hovorí o digitálnej gramotnosti, tak viac ako 10 miliónov eur môže za takýto produkt zaplatiť len digitálne úplne negramotný človek (alebo štátny úradník). Druhým najväčším problémom je didaktická prázdnosť až úbohosť mnohých lekcií a veľmi nerovnomerné pokrytie štátneho vzdelávacieho programu jednotlivých predmetov.

.týždeň

Planéta testov a garancií

.časopis .kauza

Asi máločo potešilo učiteľov krátko pred Vianocami viac ako dobrá správa od ministra Čaploviča, že peniaze vo výške viac ako 10 miliónov eur v rezorte ešte predsa len sú. Zlá správa je, že peniaze nie sú pre učiteľov, ale pre firmy, predávajúce mimoriadne predražený a nekvalitný produkt.

.týždeň

Cinkyho koniec

.peter Bálik .časopis .kauza

Osem rokov basy je veľmi veľa. Najmä keď ide o známeho a talentovaného herca. Žiaľ, Dušan Cinkota rozpustil svoj bývalý život v drogách.

.týždeň

Kauza Ústavný súd

.martin Hanus .jozef Majchrák .časopis .kauza

V minulom vydaní sme zverejnili informáciu, že ústavný sudca Juraj Horváth krátko pred zásadným hlasovaním, ktoré sa týkalo kauzy Jozefa Čentéša, nečakane zmenil názor.

.týždeň

Neberte nám pastiera

.matej Gašparovič .časopis .kauza

Zmätok v dušiach, pochybnosti a otázky o podstate poslušnosti k cirkvi sú dnes medzi slovenskými veriacimi hlavnými témami. Ako vníma trnavský katolícky ľud rozhodnutie Svätého otca o náhlom ukončení služby jeho arcibiskupa?

.týždeň

Keď Vatikán odvoláva

.imrich Gazda .časopis .kauza

Odvolanie biskupa je v katolíckej cirkvi zriedkavým javom. Za posledný rok boli okrem arcibiskupa Róberta Bezáka odvolaní len dvaja biskupi. V oboch prípadoch išlo o verejne známe dôvody. Čo znamená Bezákovo odvolanie podľa kánonického práva?

.týždeň

Musíme to uniesť

.martin Hanus .jozef Majchrák .časopis .kauza

Ako prvý prehovoril o chystanom odvolaní trnavského arcibiskupa. Je presvedčený, že Róbertovi Bezákovi sa ublížilo a že odvolanie súvisí s kauzami jeho predchodcu. František Mikloško.

.týždeň

Výstrely v Hurbanove

.jozef Majchrák .časopis .kauza

Mestečko Hurbanovo sa zvyčajne dostane do správ len v súvislosti s prekonaním nejakého teplotného rekordu. Minulý týždeň však plnilo titulné stránky novín najmä vinou tragédie, ktorá sa tu odohrala.

.týždeň

Aj sledovanie je trestné

.marek Vagovič .časopis .kauza

Polícia mohla voči Milanovi Dzivému použiť aj paragraf o nebezpečnom prenasledovaní. Otázne je, či o tom vôbec vedela.