Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.fototéma
Obyčajná Diana

Obyčajná Diana

.marína Gálisová .spoločnosť .fototéma 26.08.2017

Mala miesto v srdciach ľudí, ešte kým žila. Ale po jej tragickej smrti, od ktorej uplynulo 20 rokov, akoby sa to miesto ešte rozšírilo. Pritom to bola, povedzme si rovno, obyčajná žena.

Leto lásky

Leto lásky

.marína Gálisová .spoločnosť .fototéma 30.07.2017

„Ak idete do San Francisca, určite príďte s kvetmi vo vlasoch,“ spieva sa v jednom z najúspešnejších singlov všetkých čias. Pred päťdesiatimi rokmi neboli tie slová metaforou. Opisovali realitu. Tá však nebola iba kvetinová.

Dve v jednom

Dve v jednom

.filip Olšovský .robert Barca .lifestyle .fototéma 17.07.2017

Koľko ľudí, toľko Pohôd. My vám prinášame dva pohľady na tohtoročný festival, momentky očami fotografa a koncertné zážitky redaktora.

.týždeň

Nové hranice Európy

.rasmus Degnbol .témy .fototéma 02.07.2017

Vyrastal som v osemdesiatych rokoch a dobre si pamätám, ako sme cez prázdniny s celou rodinou cestovali v našom sivom Audi 80 do Španielska. Sedával som na prednom sedadle vedľa otca s mapou. Keď sme ju rozložili, zakryla celé predné sklo.

Duterteho zoznam smrti

Duterteho zoznam smrti

.marína Gálisová .témy .fototéma 26.06.2017

Zabudnite na Perníkového tatka a iné seriálové idylky. To, čo sa deje na Filipínach, je pravý drogový teror. Ale len časť z neho majú na svedomí mafie. Zvyšok je dielom štátu.

Žena v bielom župane

Žena v bielom župane

.anton Vydra .témy .fototéma 19.06.2017

Sme na Morave, v útrobách zámku Valtice, v honosnom sídle rodu Liechtenstein. Presúvame sa v čase do roku 1737. V jednej zo spální sa odohráva dramatická udalosť. Mária Terézia práve porodila svoju prvú dcéru Máriu Alžbetu.

.týždeň

Siedmy deň zbrane mlčali

.lukáš Krivošík .témy .fototéma 04.06.2017

Bolo to oslňujúce víťazstvo. V tretej arabsko-izraelskej vojne dokázal židovský štát zvíťaziť nad svojimi susedmi za šesť dní. No skutočný mier sa nepodarilo vybojovať dodnes – ani päťdesiat rokov od vtedajších udalostí.

.týždeň

Manchester – pomsta na nevinných

.marína Gálisová .témy .fototéma 28.05.2017

Bol to najhorší teroristický útok vo Veľkej Británii za dvanásť rokov. Dňa 22. mája sa po koncerte Ariany Grande v Manchestri odpálil samovražedný atentátnik a zabil viac ako dve desiatky ľudí. Väčšinou mladých ľudí, aj deti.

Homeland

Homeland

.elena Akácsová .témy .fototéma 22.05.2017

Homeland čiže domovina je názov projektu nášho redakčného fotografa Borisa Németha, za ktorý suverénne získal tohtoročnú Novinársku cenu v kategórii Fotografia. Vyhrala tak žurnalistika, ktorá nepopisuje, ale núti človeka rozmýšľať. Napríklad o vlasti a vlastenectve.

.týždeň

Globalisti, nacionalisti a tí tretí

.lukáš Krivošík .témy .fototéma 15.05.2017

Francúzske prezidentské voľby sú posledné z mnohých ľudových hlasovaní, ktoré naznačujú nové rozdelenie politickej scény Západu. Nielen tradičnej sociálnej demokracii, ale aj zástancom konzervatívnej politiky hrozí, že budú rozpoltení alebo rozdrvení.