Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.fototéma
.týždeň

Nech šije!

.viera Kleinová .témy .fototéma 30.04.2017

Ako sme sa obliekali v časoch, keď naše životy plánoval a riadil komunistický režim? Bolo vôbec to, do čoho nás súdruhovia nútili obliekať sa, módou? Príbeh nerovného sobáša módy a totality mapuje aktuálna výstava Slovenskej národnej galérie Nech šije!

Nechcel skončiť na dlažbe v pyžame

Nechcel skončiť na dlažbe v pyžame

.michal Novota .témy .fototéma 23.04.2017

V sobotu 10. marca uplynulo 70. rokov od vraždy Jana Masaryka. Prečítajte si rozhovor s Marekom Tomanom, autorom knihy o paláci, na ktorého nádvorí Masaryk zomrel.

Mesto duchov džihádu

Mesto duchov džihádu

.andrej Bán .reportáže .fototéma 15.04.2017

Opatrne vchádzame do mŕtveho mesta Karakoš na severe Iraku. Do blízkeho Mosulu, kde dnes armáda zvádza ťažké boje s Islamským štátom o západnú časť mesta, je to odtiaľto päť hodín chôdze. Takmer na dohľad.

.týždeň

Sultán prišiel

.andrej Bán .témy .fototéma 10.04.2017

Turecký prezident Erdogan zásadne mení charakter štátu, parlamentný systém po referende 16. apríla zrejme nahradí prezidentský s takmer neobmedzenými právomocami. Kto je tento muž, ktorý čoraz viac znepokojuje Európu?

.týždeň

Eurostop?

.redakcia .témy .fototéma 03.04.2017

Predstavitelia krajín Európskej únie sa 25. marca stretli v hlavnom meste Talianska pri príležitosti 60. výročia podpísania Rímskych zmlúv. Prinášame fotoreportáž talianskej dvojice zo sprievodných protestov a názory na budúcnosť Únie.

Rany bez hraníc

Rany bez hraníc

.alessio Mamo .témy .fototéma 19.03.2017

Asma si vo svojej izbe na štvrtom poschodí oblieka obľúbené šaty,  chystá sa von. Zdravotná sestra Khawla pobieha z izby do izby, navštevuje pacientov.

O čo ide pri Standing Rock?

O čo ide pri Standing Rock?

.marína Gálisová .témy .fototéma 12.03.2017

Standing Rock je symbol boja malých proti mocným. Ale o čo pri spore o ropovode naozaj ide? Verzie sa zmotávajú do klbka a človek nevie, komu veriť. Lebo pri Standing Rocku už všetci tak trochu stratili tvár.

Tváre islandského proroctva

Tváre islandského proroctva

.filip Olšovský .reportáže .fototéma 26.02.2017

Pokiaľ by rok 2016 nebol ešte pred svojím koncom prekvalifikovaný na rok prekvapivých politických rozhodnutí, mohol byť pokojne označený za rok Islandu. Aké je tajomstvo islandského zázraku?

Ako oceľ kalí Che-pej

Ako oceľ kalí Che-pej

.marína Gálisová .spoločnosť .fototéma 19.02.2017

Sedem z desiatich najznečistenejších miest v Číne je v provincii Che-pej. Veľký podiel na tom znečistení má aj firma Hesteel Group. Je vám to meno známe? Táto firma zrejme kúpi košické železiarne.

Zamrznutí v pekle

Zamrznutí v pekle

.andrej Bán .reportáže .fototéma 05.02.2017

Uzavretá balkánska trasa je ilúzia, ktorej podľahli politici EÚ. Denne naďalej prichádza z juhu a východu do Srbska asi dvesto migrantov, rovnaký počet sa pokúša (väčšinou neúspešne) dostať cez plot do Maďarska. Kto sú to?