Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.fotografia
Hlas periférie Európy

Hlas periférie Európy

.andrej Bán .kultúra .fotografia 12.06.2017

Tri zväzky, viac ako 2 700 strán, desať rokov práce a prierez tvorbou viac ako 1 300 autorov zo všetkých európskych krajín. Priekopnícke Dejiny európskej fotografie 1970 – 2000 vyšli na Slovensku.

Najnovšie obrazy starého sveta

Najnovšie obrazy starého sveta

.róbert Csere .časopis .fotografia 23.10.2016

Náš fotograf Boris Németh bol ocenený v aktuálnom ročníku súťaže obrazovej žurnalistiky Slovak Press Photo hneď štyrikrát. No a čo?

.týždeň

Ja som bača veľmi starý

.časopis .fotografia 15.02.2014

Táto malá a malebná krajinka má niekoľko archetypálnych obrazov a nie všetky sa dostali na mince alebo na bankovky. Zaznamenávajú ich generácie fotografov dokumentaristov, pričom tí mladší tradičné videnie opúšťajú. Nemusíme začínať Karlom Plickom či Martinom Martinčekom, stačí spomenúť dvoch Čechov – Markéta Luskačová pred polstoročím zaznamenávala pätnikov, Josef Koudelka Cigánov. No ak by sme mali vytvoriť pomyselný rebríček „najslovenskejších“ tém – v zmysle ich typickosti – tak by jednoznačne zvíťazili pastieri, salaše a biele ovečky, roztrúsené ako tie obláčiky na pastvinách pod Kriváňom či pod iným vrchom.

.týždeň

Francúzsky bozk

.jim Colton .časopis .fotografia 09.02.2014

Do brasserie na ulici Quai de Bourbon vo štvrti Isle Saint-Louis v Paríži vchádza mladý muž. Je polovica sedemdesiatych rokov, mladý muž je plný sebavedomia, prichádza z Fort Wayne v Indiane, učil sa po francúzsky a je pripravený odskúšať svoje jazykové vedomosti v praxi.

.týždeň

Boris Németh, fotograf

.juraj Kováčik .časopis .fotografia 19.01.2014

Nie je ľahké napísať niečo o knihe fotografa, ktorého dobre poznáte a ktorého prácu máte rád. Článok, poskladaný zo superlatívov, by bol riešením a pri takom dobrom fotografovi, ako je Boris Németh, by určite nebolo ťažké vytvoriť ho.

.týždeň

Zaujatí krásou

.juraj Kováčik .časopis .fotografia 24.11.2013

Neviem naisto, či Zaujatí krásou je najlepšia tohtoročná výstava, určite je to však výstava, ktorá ma najviac prekvapila.

.týždeň

K prameňom obrazu

.časopis .fotografia 17.11.2013

V novembri bratislavské galérie a múzeá opäť ponúkajú v rámci 23. ročníka Mesiaca fotografie viacero výnimočných výstav. Dramaturgickou osou festivalu je päť výstav ušľachtilých tlačí.

.týždeň

Trezory vizuálnej pamäti

.juraj Kováčik .časopis .fotografia 29.04.2013

Jedna veľká fotografická výstava v Slovenskej národnej galérii, dve knihy z navého projektu Osobnosti slovenskej fotografie. Otvárame trezory vizuálnej pamäti tejto krajiny a ľudí, čo v nej žijú.

.týždeň

Správa o stave krajiny

.juraj Kováčik .časopis .fotografia 21.04.2013

Ak je fotografia ako médium v niečom naozaj dobrá, tak je to jej schopnosť zachytiť a zakonzervovať stav ľudí, vecí, sveta okolo nás. Aj triviálne fotky sa stávajú po rokoch fascinujúcim dokumentom.

.týždeň

Kontinent za mrežami

.časopis .fotografia 17.03.2013

Latinská Amerika zaberá v správach pozoruhodne veľa priestoru. Smrť Huga Cháveza, otázniky o smerovaní Kuby, aj zvolenie prvého pápeža z tohto kontinentu. Aké rôznorodé sú tieto správy, taký pestrý je sám región. Pokusy o reformu spoločnosti sa tu často odohrávajú na pozadí brutálneho násilia a kriminality.

  • 1
  • 2
  • 2. stránka z 4
  • 3
  • 4