Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.fotografia
.týždeň

Zahliadnutie viery

.časopis .fotografia 16.10.2011

Kniha Podoby viery od nášho kolegu, fotografa Matúša Zajaca, ktorá práve vyšla vo Vydavateľstve Michala Vaška, je oveľa viac než len zbierka fotografií s religióznou tématikou.

.týždeň

Cesta zo Slovenska

.časopis .fotografia 18.09.2011

Redakčný kolega Boris Németh má dobrý fotoaparát a ešte lepšie oko. Dokazuje to jeho výstava v Stredoeurópskom dome fotografie (SEDF) v Bratislave. No ovláda aj iné „kúzla“. Napríklad vypražiť na večeru pre fotografov viac ako dvadsať bravčových rezňov a k tomu uvariť ryžu.

.týždeň

Výnimočný alebo preceňovaný?

.vanda Szepová .časopis .fotografia 25.04.2011

Dvanásteho apríla zomrel fotograf Miroslav Tichý. Prvú výstavu mal ako 78-ročný a dnes ho považujú za jedného z najvýraznejších českých fotografov.

.týždeň

Musíte sa pýtať prečo

.časopis .fotografia 20.03.2011

Pracoval ako fotoeditor pre britský Sunday Times a Sunday Times Magazine. Venuje sa projektu reportáží v agentúre Getty Images ako jej viceprezident. Vlani bol členom poroty World Press Photo (WPP), nedávno prijal pozvanie na Slovensko do poroty Novinárskej ceny. Aidan Sullivan.

.týždeň

Myslieť, dívať sa, fotiť

.časopis .fotografia 16.01.2011

„Nie každý, kto vie písať, je spisovateľ a rovnako nie každý, kto fotí, môže byť fotograf," povedal Tibor Huszár.

.týždeň

Výstava školy fotografov

.juraj Kováčik .časopis .fotografia 21.11.2010

V Stredoslovenskej galérii v Banskej Bystrici možno až do 28. novembra vidieť výstavu Predpremiéra, pripomínajúcu 20. narodeniny Katedry fotografie na VŠVU.

.týždeň

Obrazy a sny Roba Kočana

.juraj Kováčik .časopis .fotografia 14.11.2010

Ak platí, že dobrá fotografia nie je o zachytení reality, ale o jej interpretácii, potom by mohlo platiť, že v každom dobrom fotografovi je kus básnika.

.týždeň

Mesiac v splne

.časopis .fotografia 14.11.2010

Približne raz za mesiac je mesiac (ten na oblohe) pekne okrúhly. Raz za desať rokov je festival Mesiac fotografie jubilejný. Teraz druhýkrát vo svojich dejinách. A kladie opäť otázky. Čo je realita a čo jej obraz? Čo je dokument a čo fikcia?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 4. stránka z 4