Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.fotografia
.týždeň

Muž v domácnosti

.peter Bálik .časopis .fotografia 11.03.2013

V roku 2003 nahral posledný album, o tri roky neskôr mal posledné vystúpenie a potom sa nad ním v hudobnom šoubiznise zavrela zem. Čakanie na nový album britského speváka Davida Bowieho trvalo celých desať rokov.

.týždeň

London Underground

.časopis .fotografia 20.01.2013

Nevolajú ho metro. Hovoria mu Underground a the Tube. A majú ho radi, akoby šlo o živú bytosť, nie o systém rýchlej prepravy. Fanúšikovia londýnskej podzemnej dráhy vravia, že je jedinečná.

.týždeň

Cesta na Mesiac

.časopis .fotografia 17.11.2012

Riaditeľ Stredoeurópskeho domu fotografie (SEDF) Václav Macek má pravdu, že 22. ročník nie je nijaké okrúhle výročie Mesiaca fotografie. No o to ani nejde. Tentoraz je dôležitá cesta, nie cieľ.

.týždeň

Láska, vojna, smrť

.časopis .fotografia 11.11.2012

S večnou cigaretou v kútiku úst a prižmúreným pohľadom veselých očí zlomil srdce nejednej. No ostal tulákom bez domova, verný iba svojmu údelu blízkeho svedka kľúčových udalostí. Najväčšia legenda vojnovej fotografie 20. storočia Robert Capa vystavuje na Mesiaci fotografie v Bratislave.

.týždeň

Nie som umelec

.časopis .fotografia 08.04.2012

Za fotografiu hladomoru v Nigérii získal v roku 2010 taliansky fotograf agentúry Getty Images Marco di Lauro cenu na World Press Photo. Nedávno prišiel na Slovensko ako jeden z porotcov súťaže Novinárska cena.

.týždeň

Pod stromami nádeje

.matúš Zajac .časopis .fotografia 25.03.2012

Keňa bola v mojich očiach krajinou skvelých maratóncov, nádhernej prírody a v poslednom období aj útočiskom vyhladovaných migrantov zo susedného Somálska. Humanitárna organizácia Viac než šperk mi počas fotografovania ukázala ďalšiu tvár tejto africkej krajiny. Tou bola bieda, čierny rasizmus, choroby a nevzdelanosť pôvodného obyvateľstva v oblasti Kilifi.

.týždeň

Holandské krajinky slovenských miest

.juraj Kováčik .časopis .fotografia 11.03.2012

Fotografie Illy van Oijen z výstavy Súkromomný verejný priestor sú úsmevným aj znepokojujúcim obrazov slovenských miest.

.týždeň

Tibor Huszár a jeho návrat späť

.matúš Zajac .časopis .fotografia 04.03.2012

Po prelistovaní fotografickej knižky plnej citu, emócii a naliehavosti mám zvláštny pocit. Tibor Huszár, autor vyznačujúci sa špecifickým talentom nachádzať cez hľadáčik prchavé okamihy a urobiť ich súčasťou našej individuálnej a kolektívnej pamäti, sa v tejto knižke, pre neho asi najosobnejšej, obrazovo akoby znovu hľadal.

.týždeň

Tiene a svetlá na Mesiaci

.časopis .fotografia 20.11.2011

Bratislava je po roku opäť dejiskom najvýznamnejšieho fotografického podujatia v stredoeurópskom kontexte. Čo prináša dvadsiaty prvý Mesiac fotografie?

.týždeň

Videl som umierať mesto

.časopis .fotografia 13.11.2011

Súčasťou Mesiaca fotografie je aj výstava a rovnomenná kniha vydavateľstva Slovart Bratislava moja. Ich výnimočnosť spočíva aj v tom, že až na malé výnimky ide o doteraz nepublikované a nevystavované fotografie Karola Kállaya.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 3. stránka z 4
  • 4