Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.esej
.týždeň

Iný vesmír

.štefan Hríb .časopis .esej 22.06.2014

Keď som sledoval inauguračný deň nového prezidenta, mal som okrem nádeje, že hlava tohto štátu bude po 20 rokoch konečne dôstojná, ešte jeden neodbytný pocit: akoby sa viackrát stretli iné, neprekrývajúce sa svety, ktoré sa nemôžu dorozumieť, ani keby veľmi chceli.

.týždeň

Thajsko All Inclusive

.juraj Uvíra .časopis .esej 10.08.2013

Podľa oficiálnych údajov navštívilo v roku 2012 Thajsko 24 miliónov turistov. Z tohto počtu tvorí 60 percent mužov a z nich až 70 percent navštívi krajinu za účelom sexturizmu.

.týždeň

Ako sa známkuje balet?

.elena Akácsová .časopis .esej 24.06.2013

Začínajú sa prázdniny, ponúka sa slovné klišé o osirelých školských laviciach. V prípade tanečného konzervatória by však lepšie sedeli osirelé sály a zrkadlá. V novej sérii fotiek zo zákulisia zachytával fotograf Matúš Zajac vzťahy, emócie i výkon adeptov tanečného kumštu.

.týždeň

Dni sýrskych detí

.časopis .esej 26.05.2013

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí prinášame fotografie sýrskych detí, ktoré žijú v krvavej občianskej vojne. Požiadali sme dvanásťročných slovenských školákov, aby napísali, ako vnímajú osudy týchto detí. Uverejňujeme najlepší text.

.týždeň

Levy, Oscary, Dosky

.anna Šišková .časopis .esej 25.02.2013

Až teraz si uvedomujem, že v roku 2001 som dostala všetky najprestížnejšie ceny v hereckom svete, no v tom istom roku sa mi rozpadlo manželstvo.

.týždeň

Svätopluk a Božie požehnanie

.františek Mikloško .časopis .esej 20.06.2010

Alexander Solženicyn v knihe Súostrovie Gulag opisuje nasledovný príbeh. Na severe Ruska bol starý kláštor, kde oddávna žili pravoslávni mnísi. K tomuto kláštoru patrilo veľké jazero, kde mnísi chovali ryby, ktoré boli zvláštnosťou v celom Rusku.