Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Štefan Hríb
.štefan Hríb
Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po vzťahoch, kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Rád hrá hry typu Plants versus zombies a okrem Ridleyho Scotta pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób má rád Slovan v KHL.
.posledné
.týždeň

Zvláštny týždeň

.štefan Hríb .časopis .editorial

Málokedy sa stane, aby sa mi do niekoľkých dní a udalostí skoncentroval základný problém celého Slovenska. Minulý týždeň mi ukázal, že ním nie je politika ani ekonomika, ale naša ochota rozpoznať pravdu.

.týždeň

Rok po voľbách

.štefan Hríb .časopis .editorial

Vždy, keď tu vyhrá čosi lepšie než Mečiar, Ľupták, Slota či Fico, cítim zvláštnu úľavu. Býva to zvláštny pocit, že sa tu lepšie dýcha, ale je v tom aj zázrak záchrany pred samými sebou.

.týždeň

Dúha, pochod a láska

.štefan Hríb .časopis .editorial

Na Dúhovom Pride som nebol, pretože cítim práva a súkromie inak, než jeho hlasní organizátori. Ale proti pochodu som tiež nepísal, pretože cítim ohrozenie rodiny a hodnôt inak, než jeho hlasní kritici.

.týždeň

Kto zdražuje, kto prepúšťa?

.štefan Hríb .časopis .editorial

Plyn má radikálne zdražieť, zo železníc sa bude rázne prepúšťať, nemocnice sú v megadlhoch, lekári možno dajú hromadné výpovede. Toto sú výsledky pravicovej vlády. Alebo nie?

.týždeň

Vládneme si sami?

.štefan Hríb .časopis .editorial

Podozrivý objednávateľ vraždy je pre chybu súdu prepustený, Interblue Group je podľa prokuratúry v emisiách nevinne, zato minister vnútra musí chodiť so sprísnenou ochrankou. Kde to sme?

.týždeň

Dojmy z MS 2011 - deň posledný

.štefan Hríb .názory

Ani na konci druhej tretiny zápasu o tretie miesto nevedeli českí hokejisti "daj-li jim medaili, nebo nedaj-li".

.týždeň

Frajeri

.štefan Hríb .časopis .editorial

Boli to dobré MS. Hra, atmosféra, štadióny, organizácia, všetko sa podarilo. Naši vypadli priskoro, aj herne sa skôr trápili, ale práve oni sa nakoniec stali súčasťou úspechu. Toho najväčšieho.

.týždeň

Dojmy z MS 2011 - deň štrnásty

.štefan Hríb .názory

A tak pekne sa ten deň začal. Cestou na štadión sme stretli skupinu Slovákov v českých dresoch, skandujúcich "Slovenskóó, Slovenskóó, heja, heja, Československo".

.týždeň

Dojmy z MS 2011 - deň dvanásty

.štefan Hríb .názory

Od budúceho roku sa hrajú majstrovstvá sveta novým systémom, v ktorom nebude možné vyradiť v jedinom zápase mužstvo, ktoré dovtedy vyhralo všetky svoje zápasy.

.týždeň

.týždeň získal 10 svetových cien

.štefan Hríb .názory


S radosťou oznamujeme, že zo svetovej fotožurnalistickej súťaže The Best of Photojournalism si .týždeň aj tento rok odniesol ocenenia za obrazové editovanie časopisu.