Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Štefan Hríb
.štefan Hríb
Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po vzťahoch, kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Rád hrá hry typu Plants versus zombies a okrem Ridleyho Scotta pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób má rád Slovan v KHL.
.posledné
.týždeň

Pomoc Grécku a Európe? Neplatiť!

.štefan Hríb .časopis .editorial

Kríza v eurozóne je vážna, takže snaha o pomoc Grécku a ďalším krajinám je správna. Sme štáty priateľskej únie, nie supy, čakajúce na smrť druhého. Ale ako má vyzerať pomoc zadlženým?

.týždeň

9/11

.daniel Bútora .štefan Hríb .časopis .téma

Pred desiatimi rokmi dostala Amerika najväčšiu ranu od útoku na Pearl Harbour. Tritisíc obetí teroristického činu a výzva samovražedných fanatikov na svätú vojnu so Západom otvorila nové tisícročie a okamžite pochovala sny o konci dejín a celosvetovom víťazstve slobody.

.týždeň

10 rokov

.štefan Hríb .časopis .editorial

Keď mi 11. septembra 2001 zavolal Tomáš Zálešák, že do Dvojičiek asi práve narazilo malé výletné lietadlo, bavil som sa nad nešikovnosťou pilota. Lenže pilot trafil presne.

.týždeň

Rím

.štefan Hríb .časopis .editorial

Keď som sa v stredu na Piazza Navona opýtal inak veľmi milého čašníka, či je AS, alebo Lazio, usmial sa, zahajloval a nadšene povedal: „Navždy Lazio! Zajtra musíte AS ponížiť!“

.týždeň

Hedviga,

.štefan Hríb .časopis .editorial

je to už päť rokov, čo ti niektorí ľudia zmenili život. A nemyslím teraz vôbec na tých dvoch chudákov, čo ťa fyzicky napadli. Myslím na konkrétnych politikov, vyšetrovateľov, lekárov, právnikov a novinárov.

.týždeň

Krach Západu?

.štefan Hríb .časopis .editorial

Titulka tohto čísla .týždňa vyjadruje obavu, ktorá znie takto: sú už hodnoty a spôsob života tejto civilizácie natoľko skorodované, že Západ smeruje k pádu, alebo ešte existuje cesta k jeho obnove?

.týždeň

Ticho

.štefan Hríb .časopis .editorial

Niekedy je ticho potrebné. Ale ticho, ktoré počujem toto leto okolo dvoch zaujímavých otázok, liečivé nie je. Nediskutujeme o poplatkoch za predĺženie licencií pre mobilných operátorov ani o zmene EÚ na jeden štát. Prečo?

.týždeň

Zlo

.štefan Hríb .časopis .editorial

To, čo sa stalo v Nórsku, je desivé zlo. Človek umlčal svoje svedomie a potom zavraždil desiatky ľudí. Ale to, ako sa o tomto zle u nás hovorí, je katastrofálna strata súdnosti.

.týždeň

Euro je zachránené, radujme sa?

.štefan Hríb .časopis .editorial

Už dlhšie sledujem stretnutia v Bruseli s pobavením a odporom súčasne. Oni, vybíjaní eurolídri, sa zmôžu už len na umelé vety, ktoré zakrývajú realitu. A opakovane rozdeľujú, čo im nepatrí. Ako teraz.

.týždeň

Lásku treba zažiť

.štefan Hríb .časopis .rozhovor

Do diskusie .týždňa na Pohode prijali pozvanie pražský biskup Václav Malý a trnavský arcibiskup Róbert Bezák.