Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Štefan Hríb: Finále

.štefan Hríb .názory .editorial

Politika stratila obsah. Nie je o daniach, školstve, zdravotníctve ani medzinárodnom ukotvení štátu. Je len o percentách, marketingu a – unesenom štáte. Je to úboho málo. Ale Slovensko si tým muselo prejsť.

Štefan Hríb

rozkrytie zločinu na ministerstve vnútra z čias Róberta Kaliňáka a Denisy Sakovej, iné nitky vedúce k Petrovi Pellegrinimu a aj zatykač na Miroslava Výboha ukazujú, o čom je dnešné Slovensko. Opozícii hrozí taká strata dôvery, že to môže úplne nanovo zadefinovať celú krajinu. Preto tá hystéria.

Mimoriadne dôležité sú však aj konkrétnosti. Verejnosť je živená falošným obrazom, v ktorom prebieha spor inšpekcie a NAKA. V tomto obraze inšpekcia tvrdila, že NAKA zmarila zadržanie Petra Petrova, lebo sa vraj bojí jeho svedectva vo veci ovplyvňovania svedka Csabu Dömötöra. A fakty? NAKA samotná Petrova zadržala vo veci zločinu na bývalom ministerstve vnútra. Dá sa teda predpokladať toto: inšpekcia chcela Petrova zaistiť v menšej veci, dostať sa k spisom, v ktorých figuruje a tým sťažiť vyšetrovateľom NAKA omnoho väčšiu akciu. 

Týmto je spor hádam aj ukončený. A ďalej?

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite