Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Novota
.michal Novota
Do .týždna prišiel hľadať veľké príbehy, lebo verí, že presahujú ego a inšpirujú k činom. Inšpirácie potrebuje veľa, lebo okrem toho ťahá vlastný biznis v marketingu a kampaniach. Nájdete ho školiť a trénovať rôzne zručnosti, ale najčastejšie tú, s ktorou má najväčší problém - komunikáciu. Venuje sa vesmíru, lebo mať doma veľký ďalekohľad je atraktívnejšie ako zbierka motýľov, ale aj technológiám, inováciam a vôbec má renesančné záujmy. To je samo o sebe zvláštne, lebo renesancia nepoznala internet, smartfón, lietadlá, kozmické lode a teplú sprchu, a to považuje za nevydržateľné. Je hrdý Petržalčan, aj tam poslancoval a rád si zabehá po miestnych lesoch, či zabicykluje po cyklocestách. Hory nediskriminuje. Rád si vyvetrá hlavu kdekoľvek. Nemá rád, keď ho nazývajú spin doktor a nerád telefonuje.
.posledné
.na cestách z ciest: Na palube transsibírskej železnice
9:00

.na cestách z ciest: Na palube transsibírskej železnice

.michal Novota .lifestyle 17.01.2018

Náš redaktor Michal Novota a cestovateľ Martin Navrátil cestujú cez mrazivú Sibír. Tento týždeň v Moskve nastúpili na vlak.

Ruská duša v skafandri

Ruská duša v skafandri

.michal Novota .veda 17.01.2018

Hovorí sa taký vtip. Sovietski kozmonauti pristáli na Slnku. Ako to dokázali? Pristáli tam v noci. Niektorí Rusi tomu môžu uveriť.

.na cestách: Ropa namiesto šampanského
16:47

.na cestách: Ropa namiesto šampanského

.michal Novota .lifestyle 13.01.2018

Cestovateľ Martin Navrátil sa na prelome rokov ocitol v Kuvajte a žiadna veľká párty to nebola. Miestni si namiesto ohňostroja zatlieskali a pripíjali nechutnou šumienkou.

Z Európy neodchádzame

Z Európy neodchádzame

.michal Novota .rozhovory 07.01.2018

Rozprávali sme sa pod obrazom Claiborna Pella, prvého konzula Spojených štátov na území Slovenska. Ten súčasný, už veľvyslanec, Adam Sterling, tvrdí, že Amerika Európu ani Slovensko v štichu nenechá.

Csaba a jeho rakety

Csaba a jeho rakety

.michal Novota .reportáže 07.01.2018

Konštruktér pohyblivých schodov vo Viedni mal už ako malý chlapec sen, že si raz postaví raketu. Najskôr prišiel na chytrý raketový motor, potom ich začal stavať. V garáži v Dunajskej Strede.

.na cestách: Tichomorie bez zubára
17:15

.na cestách: Tichomorie bez zubára

.michal Novota .lifestyle 06.01.2018

Tichomorie je plné ostrovov, pláží a ľudožrútov. Aspoň to tvrdí turistický priemysel. Ak chcete uniknúť pred zimou, Martin Navrátil prezradí, aké prekvapenia skrýva najväčší oceán.

Jednoducho Mária

Jednoducho Mária

.michal Novota .názory 27.12.2017

RTVS sa na rozhodla natočiť koprodukčný film o jubilujúcej kráľovnej Márii Terézii, ale niekde v procese natočila rozprávku. Chýbal len rohatý čert, anjel a bosorka. 

.na cestách: Najhnusnejšie jedlá sveta
16:30

.na cestách: Najhnusnejšie jedlá sveta

.michal Novota .lifestyle 23.12.2017

Tieto jedlá na štedrovečernom stole zrejme nenájdete. A ak vám to predsa len nedá, tak na vlastné nebezpečie. Tento diel relácie je len pre silné žalúdky.

S Karlom z Hradu a na Hrad

S Karlom z Hradu a na Hrad

.michal Novota .názory 13.12.2017

Keď sa budú historici o sto rokov pozerať späť na strednú Európu, džentlmenov z praktickej politiky budú hľadať lupou. Jeden im vyskočí aj sám, v týchto dňoch oslavuje 80 rokov.

.chytré mesto: Starnutie musí baviť
33:39

.chytré mesto: Starnutie musí baviť

.michal Novota .patrik Križanský .lifestyle 12.12.2017

Populácia u nás rýchlo starne, ale keď politici hovoria o starnutí, počúvame len o sociálnych službách. A to je zúfalo málo. Sú naše mestá priateľské k starým ľuďom?