Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Novota
.michal Novota
Do .týždna prišiel hľadať veľké príbehy, lebo verí, že presahujú ego a inšpirujú k činom. Inšpirácie potrebuje veľa, lebo okrem toho ťahá vlastný biznis v marketingu a kampaniach. Nájdete ho školiť a trénovať rôzne zručnosti, ale najčastejšie tú, s ktorou má najväčší problém - komunikáciu. Venuje sa vesmíru, lebo mať doma veľký ďalekohľad je atraktívnejšie ako zbierka motýľov, ale aj technológiám, inováciam a vôbec má renesančné záujmy. To je samo o sebe zvláštne, lebo renesancia nepoznala internet, smartfón, lietadlá, kozmické lode a teplú sprchu, a to považuje za nevydržateľné. Je hrdý Petržalčan, aj tam poslancoval a rád si zabehá po miestnych lesoch, či zabicykluje po cyklocestách. Hory nediskriminuje. Rád si vyvetrá hlavu kdekoľvek. Nemá rád, keď ho nazývajú spin doktor a nerád telefonuje.
.posledné
Februároví spin doktori

Februároví spin doktori

.michal Novota .názory 18.02.2018

Klement Gottwald a jeho súdruhovia nás vo februári 1948 obliekli do zvieracej kazajky s gráciou, lebo sa dobre naučili, že nie je dôležité, ako to v skutočnosti s režimom je, ale

Transsibírskou magistrálou

Transsibírskou magistrálou

.michal Novota .klub .cestovanie 10.02.2018

Pred sto rokmi ju naši legionári mali v rukách. Ešte skôr, ako sme mali republiku. To v Rusku už nikomu nič nehovorí. Skôr tu spoznáte sovietskeho človeka – veľmi vitálny druh.

.na cestách: Základom je nesmrdieť
18:32

.na cestách: Základom je nesmrdieť

.michal Novota .lifestyle 10.02.2018

Je pravda, že cestovatelia smrdia? Jeden z nich, Martin Navrátil, vysvetľuje, ako sa postarať o osobnú hygienu na cestách a čo nosí vo svojom hygienickom vrecúšku.

.na cestách: Patagónia je Škandináviou juhu
15:46

.na cestách: Patagónia je Škandináviou juhu

.michal Novota .lifestyle 03.02.2018

A nielen to. Skrýva najkrajšie a najfotogenickejšie hory na zemeguli, divoké vlny a výborné kraby. Pozýva Ľuboš Fellner z cestovnej kancelárie BUBO.

.na cestách z ciest: Zamrznutí na Sibíri
33:39

.na cestách z ciest: Zamrznutí na Sibíri

.michal Novota .lifestyle 30.01.2018

Redaktor Michal Novota a cestovateľ Martin Navrátil pokračujú na ceste po Transsibírskej magistrále z Jekaterinburgu do Vladivostoku. Spoločne vám prinášajú najnovšie postrehy z cesty.

Šamani a Číňania na Bajkale

Šamani a Číňania na Bajkale

.michal Novota .klub .cestovanie 28.01.2018

Milujem divočinu. Kedysi bola všade, dnes ju treba hľadať. Na Sibíri v treskúcej zime veľmi nie. Taký je ostrov Olchon. 

.na cestách: Veľké expedície s BUBO
16:26

.na cestách: Veľké expedície s BUBO

.michal Novota .lifestyle 25.01.2018

Ľuboš Fellner porozprával o najzaujímavejších expedíciách BUBO, ktoré prešiel v minulom roku – od Pacifiku cez Afriku po púšť Gobi a pohorie Altaj.

Zjedol som nový druh opice

Zjedol som nový druh opice

.michal Novota .spoločnosť 22.01.2018

Vyštudoval biológiu, ale jeho vášňou je maľovanie fauny, flóry a ilustrovanie kníh. Táto láska ho doviedla do Južnej Ameriky, kde býva takmer tak často ako v domácom Brne. Jan Dungel.

.na cestách: Nový druh opice som najprv ochutnal
21:47

.na cestách: Nový druh opice som najprv ochutnal

.michal Novota .lifestyle 21.01.2018

Biológ a cestovateľ Jan Dungel sa zamiloval do Južnej Ameriky. S Indiánmi tam chodí maľovať zvieratá a rastliny. Nedávno namaľoval nový druh opice, ktorú predtým zjedol na večeru.

Čo ma vlak naučil o Rusku

Čo ma vlak naučil o Rusku

.michal Novota .názory 21.01.2018

Je to ako stroj času a teleport zároveň. Nastúpite v Moskve do vlaku a ocitnete sa inde. Tu je desať vecí, ktoré ma tá cesta vlakom naučila.