Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.cestovanie
Tretia planéta

Tretia planéta

.peter Bálik .kultúra .cestovanie 21.04.2018

„Aj cesta môže byť cieľ,“ spieva Mňága a Žďorp. Život speváka slovenskej punkrockovej skupiny Slobodná Európa tento refrén vystihuje dokonale.

Transsibírskou magistrálou

Transsibírskou magistrálou

.michal Novota .klub .cestovanie 10.02.2018

Pred sto rokmi ju naši legionári mali v rukách. Ešte skôr, ako sme mali republiku. To v Rusku už nikomu nič nehovorí. Skôr tu spoznáte sovietskeho človeka – veľmi vitálny druh.

Šamani a Číňania na Bajkale

Šamani a Číňania na Bajkale

.michal Novota .klub .cestovanie 28.01.2018

Milujem divočinu. Kedysi bola všade, dnes ju treba hľadať. Na Sibíri v treskúcej zime veľmi nie. Taký je ostrov Olchon. 

More na polceste

More na polceste

.matej Vanoch .časopis .cestovanie 29.08.2016

Ísť na dovolenku k Balatonu znie trochu podozrivo. Toto „maďarské more“ si mnohí pamätajú ako cieľ socialistických dovolenkárov, ktorí nemali na výber.

Praha pre peších

Praha pre peších

.marína Gálisová .časopis .cestovanie 29.08.2016

Segwaye sú v častiach stovežatej matičky zakázané, a dobre im tak. Po prvé, v dave chodcov bývajú občas nebezpečné, po druhé, stále ohrozujú nervy rodičov, ktorí musia deťom vysvetľovať, že im také čosi neobstarajú, ani keby sa na hlavu postavili. Lebo chodiť peši je zdravé.

.týždeň

Škaredá Varšava?

.kristína bartová .časopis .cestovanie 12.07.2015

Varšava mi počarovala hneď, keď som z podzemia zastávky metra vyšla na široký bulvár. Ale prečo? Neohromila ma krásou a prepychom Paríža ani eleganciou a pokrokom Londýna. A ani opadávajúcimi fasádami Palerma. Za mojím chrbtom čneli výškové budovy, čo dodávajú mestu moderný ráz ako symbol progresu a rozvoja.

.týždeň

Nepálske treky

.albert Otruba .časopis .cestovanie 08.09.2013

V druhej polovici septembra sa v Nepále končí monzúnové obdobie a nastáva najlepší čas na treky. Vážne lákadlo pre tých, ktorí už pobehali tunajšie Tatry, Matry aj Fatry – treba navštíviť aj ich starších bratrancov.

.týždeň

Vínna terapia

.ladislav Kavecký .časopis .cestovanie 23.10.2011

„Čo sa stane na vinobraní, zostáva na vinobraní,“ pripomína mi s úškľabkom mladý Francúz, kým v rukách rýchlo šúľa prvú rannú cigaretu. Heslo ospravedlňuje výstrelky v období zberu úrody na vinohradoch. Robota je ťažká, ale atmosféra uvoľnená. Taký únik z reality.

.týždeň

Fez zabudnutý v čase

.tomáš Kubuš .časopis .cestovanie 24.07.2011

Fez, jedno zo štvorice marockých miest, ktoré sa môžu pýšiť prívlastkom „kráľovské“, preslávila jeho stredoveká medina Fés el-Báli v arabskom svete, ale nielen tam. Miesto popretkávané deväťtisíc uličkami žije s tunajšími ľuďmi ich jednoduchý život.

.týždeň

Špina, betón, nádhera

.martina Dratvová .časopis .cestovanie 02.07.2011

Keď sa vyberiete do Afganistanu, vaši blízki rozhodne nebudú skákať od nadšenia. V každom začne klíčiť semienko strachu, že čo keď... Aj ja som si sadala do lietadla dubajských aerolínií s obrovským rešpektom. Aj bol na mieste, aj nebol.

  • 1
  • 1. stránka z 4
  • 2
  • 3
  • 4