Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Jozef Majchrák
.jozef Majchrák
Študoval politológiu a sociológiu. Po skončení štúdia v roku 1998 pracoval v Inštitúte pre verejné otázky a od roku 2005 v Hospodárskych novinách, kde sa venoval najmä domácej politike. V .týždni pracuje od roku 2006 a je editorom rubriky Politika. Konto na twitteri:@JozoMajchrak
.posledné
.týždeň

Richtár Fico

.jozef Majchrák .názory

Robert Fico sa rozhodol prispieť zo svojej rezervy obciam na Záhorí na boj proti premnoženým komárom. Má na to právo a je to úplne v poriadku. Zarazí akurát to, akým spôsobom premiér o týchto aktivitách informuje. Ako by voľby mali byť už zajtra.

.týždeň

Cítim zadosťučinenie a únavu

.eva Čobejová .jozef Majchrák .časopis .rozhovor

Patrí do talentovanej generácie slovenských dokumentaristov. Úspech má aj ako režisér, aj ako producent. Pred pár dňami vyhral s filmom Osadné súťaž dokumentárnych filmov v Karlových Varoch. Marko Škop.

.týždeň

Nabucco a my

.jozef Majchrák .časopis .týždeň doma

„Plynovod Nabucco vyzerá viac ako sen diplomatov; než ekonomicky realizovateľný projekt,“ napísal pred časom americký denník Washington Post. Po podpise dohody medzi štyrmi krajinami EÚ a Tureckom získal tento sen reálne obrysy. Čo to znamená pre Slovensko?

.týždeň

Nikdy som nič neprivatizoval

.martin Hanus .jozef Majchrák .časopis .téma

Rozhovor s Karolom Martinkom, bývalým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva spoločnosti VADIUM Group, ktorá počas vlády Vladimíra Mečiara sprivatizovala Slovenské liečebné kúpele Piešťany. Martinka odpovedal na naše emailom zaslané otázky.

.týždeň

Kúpele v ohrození

.martin Hanus .jozef Majchrák .časopis .téma

Po vyše desiatich rokoch sa nad Piešťanmi opäť vznáša duch mečiarovských časov. Britského majiteľa kúpeľov chcú vyžmýkať dve pozoruhodné firmy. A k tomu ešte kdesi v pozadí stojí niekdajší Mečiarov dôverník Karol Martinka. Majú kúpele dôvod na obavy? Áno – pri našich súdoch jeden nikdy nevie.

.týždeň

100 hodín, kdy umírala republika

.jozef Majchrák .časopis .literatúra

Kľúčové historické chvíle sa dajú po rokoch priblížiť rôzne. Ako odosobnené traktáty vo vedeckých zborníkoch, ale aj ako napínavý historický triler. Dvojica českých historizujúcich publicistov Roman Cílek a Miloslav Moulis sa pokúsila o to druhé a výsledok je viac ako slušný.

.týždeň

Dve správy o konci justície

.jozef Majchrák .názory

Sudkyňa Krajského súdu v Bratislave Anna Benešová tvrdí, že za ňou prišla s veľkým plačom predsedníčka súdu, ospravedlnila sa a povedala, že pokiaľ nepodá návrh na jej disciplinárne potrestanie, bude odvolaná z funkcie.

.týždeň

Založil som si blog

.martin Hanus .jozef Majchrák .časopis .téma

Rozhovor s dvojnásobným premiérom a lídrom SDKÚ Mikulášom Dzurindom o mítingoch, internete a o tom, prečo sa nechystá odísť z politiky.

.týždeň

Koniec davov?

.martin Hanus .jozef Majchrák .časopis .téma

Štefan Harabin sa stal šéfom Najvyššieho súdu úplne hladko aj napriek tomu, že časť spoločnosti dávala jasne najavo svoju nevôľu a zdesenie. Lenže masovejšiu nespokojnosť nebolo cítiť na demonštrácii, ale na internete. Prečo dnes ľudia nechodia demonštrovať?

.týždeň

Klika made in Harabin

.jozef Majchrák .názory

Voľba predsedu Najvyššieho súdu opäť ukázala, ako sa klika okolo Štefana Harabina dokáže v prípade nutnosti dobre zorganizovať.