Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Filip Olšovský
.filip Olšovský
V .týždni píše o spoločnosti, kultúre, politike aj športe, teda o všetkom, čo ho zaujíma a štve. Študoval na BISLE a prevádzkuje vlastný šport, ktorý s kamarátmi kedysi vymyslel. Počas písania počúva hudbu, popri jedení číta, pri zapnutej telke zaspáva. Rád cestuje po Európe, varí a miluje vietnamskú polievku pho. Dlho hrával futbal, teraz ho sleduje, občas stávkuje a fandí londýnskej Chelsey, ktorú takmer nikto nemá rád. olsovsky@tyzden.sk
.posledné
.týždeň

Keby bol prezidentom Cigán

.filip Olšovský .peter Bálik .časopis .kultúra 15.06.2015

Dňa 1. januára 2012 televízia Joj odvysielala novoročný príhovor Pištu Lakatoša. Ten dosiahol väčšiu sledovanosť ako novoročný príhovor prezidenta Ivana Gašparoviča. Populárna postavička sa tento týždeň vracia na scénu. Spolu s Rytmausom je hlavnou hviezdou prvého slovenského animovaného filmu Lokalfilmis.

recka týždňa: Jamie xx – In Colour

recka týždňa: Jamie xx – In Colour

.filip Olšovský .kultúra 14.06.2015

In Colour je encyklopédiou, ktorú treba ukázať každému, kto by sa odvážil frflať na smer vývoja hudobnej scény.

.týždeň

Do oblekov!

.denisa Gdovinová .filip Olšovský .časopis .politika 14.06.2015

Majú ešte len po dvadsiatke, no už sú zvyknutí na obleky a veľké ambície. Členovia mládežníckych politických organizácií sú vo svete uznávanou súčasťou straníckej štruktúry. U nás sú známi skôr rozdávaním balónov.

.týždeň

FIFA za 540 eur

.filip Olšovský .názory 10.06.2015

Čo nové sa tento týždeň stalo vo svete najpopulárnejšieho športu? Šokujúce hlasovanie, sprenevera humanitárnej pomoci a jeden tragický film. A to je ešte len streda.

.recka týždňa: Pale Honey – Pale Honey

.recka týždňa: Pale Honey – Pale Honey

.filip Olšovský .kultúra 07.06.2015

Aj keď nikdy nedosiahnu slávne výšiny svojich predchodcov, meno Pale Honey sa oplatí si zapamätať.

.týždeň

Neodhadol čas, keď mal odísť

.filip Olšovský .peter Bálik .časopis .téma 07.06.2015

Ako prezident Slovenského futbalového zväzu bol na piatkovom hlasovaní v Zürichu osobne prítomný. Napriek tomu, že spoločne s väčšinou európskych delegátov hlasoval za jeho protikandidáta, v rozhovore uznáva Blatterove kvality. Ján Kováčik.

.týždeň

Futbal podľa Seppa

.peter Bálik .filip Olšovský .časopis .téma 07.06.2015

„Byť prezidentom FIFA neznamená nič. Neprináša to žiadnu slávu alebo peniaze,” zaznelo po voľbe prvého šéfa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) v roku 1904.

.týždeň

Ako nabúrať šarlatánsky žigulák

.denisa Gdovinová .filip Olšovský .časopis .reportáž 31.05.2015

Ľudí, ktorí namiesto medicínskych prístupov experimentujú s nebezpečnými alternatívnymi prístupmi, stále pribúda. Rovnako odhodlane sa však mobilizuje aj skeptickejšia partia. Ná úvod sa práve ona rozhodla predávkovať homeopatikami.

.týždeň

Vo vesmíre nesmrteľného Švajčiara

.filip Olšovský .časopis .kauza 31.05.2015

V stredu ráno športový svet šokovala správa o zatýkaní funkcionárov FIFA. O pár dní neskôr sa rozvírené vody svetového futbalu zdanlivo upokojili. Domnievať sa však, že piatkové znovuzvolenie Seppa Blattera dalo za celou kauzou definitívnu bodku, by mohlo byť predčasné.

.týždeň

S Rostasom o koňoch

.filip Olšovský .názory 27.05.2015

Dnes večer sa v bratislavskom Nu Spirit Clube uskutoční diskusia medzi šéfredaktorom kontroverzného časopisu Zem a Vek T.E. Rostasom a známym aktivistom Jurajom Smatanom. Bez ohľadu na to, aké argumenty na nej odznejú, je jej samotné konanie chybou.