Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Filip Olšovský
.filip Olšovský
V .týždni píše o spoločnosti, kultúre, politike aj športe, teda o všetkom, čo ho zaujíma a štve. Študoval na BISLE a prevádzkuje vlastný šport, ktorý s kamarátmi kedysi vymyslel. Počas písania počúva hudbu, popri jedení číta, pri zapnutej telke zaspáva. Rád cestuje po Európe, varí a miluje vietnamskú polievku pho. Dlho hrával futbal, teraz ho sleduje, občas stávkuje a fandí londýnskej Chelsey, ktorú takmer nikto nemá rád. olsovsky@tyzden.sk
.posledné
.recka týždňa: Palma Violets – Danger In The Club

.recka týždňa: Palma Violets – Danger In The Club

.filip Olšovský .kultúra 24.05.2015

Skalní sú z pokračovania punkovej párty nadšení, no pre ostatných je opakovaný vtip o to otravnejší a menej zaujímavý.

Dobiehanie času v Tabačke

Dobiehanie času v Tabačke

.filip Olšovský .kultúra .kultúra 10.05.2015

Prešiel viac než rok, odkedy Košice prestali byť „európskym hlavným mestom kultúry“. Opadnutý záujem verejnosti aj médií sa dnes v meste snažia oživiť poslední nadšenci, ktorí odmi

.recka týždňa: Django Django – Born Under Saturn

.recka týždňa: Django Django – Born Under Saturn

.filip Olšovský .kultúra 10.05.2015

Django Django vydali jeden z najlepších albumov roka.

.týždeň

Veľmi precízne jatky

.filip Olšovský .časopis .spoločnosť 10.05.2015

Na Slovensko sa téma odoberania orgánov čínskym politickým väzňom dostala len okrajovo. Komplexnejší obraz týchto praktík rozpráva skutočne odstrašujúci príbeh.

.týždeň

Čínska vnútorná záležitosť?

.filip Olšovský .časopis .spoločnosť 10.05.2015

Minulý rok mu vyšla kniha, v ktorej opisuje hrôzostrašné praktiky v čínskych nemocniciach. Aj keď o odbere orgánov politickým väzňom prednáša po celom svete, obáva sa, že veľa nezmení. Americký publicista Ethan Gutmann.

.recka týždňa: Alabama Shakes – Sound & Color

.recka týždňa: Alabama Shakes – Sound & Color

.filip Olšovský .kultúra 05.05.2015

Sound & Color síce nedisponuje údernosťou, ktorá na debutovom Boys & Girls otvárala ústa dokorán, no napriek tomu nepodlieza nastavenú latku.

.týždeň

Dokáže písmo zmeniť mesto?

.filip Olšovský .časopis .spoločnosť 02.05.2015

Na prvý pohľad to pôsobí ako šialený koncept, pri ktorom jednotný štýl písania písmen pozmení celú komunitu ľudí. V širšom kontexte a pri znalosti viacerých svetových príkladov však prvotný skepticizmus aspoň čiastočne opadá a z imidžu sa stáva jadro.

.týždeň

40 dní mapovanej lásky

.filip Olšovský .časopis .lifestyle 26.04.2015

Čo urobia dvaja dobrí priatelia, muž a žena, uprostred veľkomesta plného zaneprázdnených ľudí, keď zistia, že sú obaja opäť nezadaní? Dajú sa dokopy a zo svojho randenia vytvoria umelecké dielo.

.týždeň

Nikdy nebudem slávny

.filip Olšovský .časopis .kultúra 25.04.2015

Výpočet piesní, albumov a filmov, na ktorých spolupracoval, pôsobí takmer neuveriteľne. Napriek tomu sa v skromných priestoroch backstageu košickej Tabačky javí ako najplachejší človek na svete. Na svete, ktorému príliš nerozumie. No vyrovnáva sa s ním najlepším možným spôsobom – hudbou. Skladateľ a huslista Owen Pallett.

.týždeň

Česť až na druhom mieste

.filip Olšovský .časopis .šport 25.04.2015

Túto sobotu sa v americkom Los Angeles odohrá zápas, aký nemá v histórii boxu obdobu. Pri snahe o opísanie jeho rozmerov padajú cifry, z akých sa zatočí hlava aj človeku, ktorý nikdy v živote ranu vypchatou rukavicou nedostal.