Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.ako je to (s)právne
.ako je to (s)právne - je špeciálne označený obsah vytvorený v spolupráci s našimi obchodnými partnermi. Hlavnou úlohou tohto obsahu je predovšetkým podpora marketingových cieľov zaujímavých spoločností, ako aj informovanosť čitateľov o rozličných aktuálnych témach. Formát danej rubriky pozostáva z platenej formy a nepatrí do našej priamej tvorby.
.týždeň

Stredná Európa Luboša Palatu

.luboš Palata ..ako je to (s)právne .týždeň vo svete 02.08.2009

Holanďania sú síce po celej Európe preslávení milovníci kempov, ale ako zistíte po príchode, na automapy ich z akéhosi dôvodu nezakresľujú. Parkoviská pre také tie obytné autá áno, no kempy jednoducho nie.

.týždeň

New York Petra Breinera

.peter Breiner ..ako je to (s)právne .osobnosti 07.06.2009

Myslím, že nehrozí, aby o nasledujúcej kultúrnej udalosti v New Yorku písali nejakí slovenskí žurnalisti, tak to urobím sám. Keďže ide o zjavný konflikt záujmov, obmedzím sa na výpočet faktov, aj keď vzhľadom na úroveň spoločenskej morálky na Slovensku konflikt záujmov patrí medzi zločiny rovnakej kategórie ako trebárs jedenie ryby nožom.

.týždeň

Budú autá lacnejšie?

.robert Žitňanský .redakcia ..ako je to (s)právne .týždeň v ekonomike 28.11.2008

Dramatický pokles predaja áut v krajinách, postihnutých krízou, vedie mnohých k úvahe, že ceny nových áut budú v blízkom čase prudko klesať. Dočkáme sa?

.týždeň

Pražský výběr

.tomáš Weiss ..ako je to (s)právne .osobnosti 22.11.2008

Okolo Prahy se staví jako o život. Hlavní město je obklíčeno prstencem satelitních městeček. Domy, domky, hangáry, sídla – všechno pěkně jedno vedle druhého.

.týždeň

Studne plné vody

.veronika Strelcová ..ako je to (s)právne .týždeň vo svete 31.08.2008

Krajina slnečnicových a kukuričných polí, kamenných studní, modrých domčekov a kráv, pasúcich sa popri rozbitých cestách. Sever Moldavska. Na juhu kukuricu a slnečnice vystrieda vinič. Kedysi túto krajinku, ešte menšiu ako Slovensko, nazývali Besarábia.

.týždeň

Aj v astrológii sú odborníci a šarlatáni

.veronika Folentová ..ako je to (s)právne .fenomén 02.08.2008

Rozhovor s astrologičkou Alexandrou Fehérovou o jej práci, o tom, ako sa k nej dostala, ako aj o ľuďoch, ktorí k nej najčastejšie chodia.

.týždeň

Súkromná vojna pána Wilsona

..ako je to (s)právne .film 24.02.2008

Sovietsky zväz práve napadol Afganistan, USA voči tomuto faktu zostávajú ľahostajné. Americký kongresman Charlie Wilson, cynik so slabosťou pre ženy a whisky, sa rozhodne, že nezáujem o tento problém musí zmeniť.

.týždeň

Ťažké kino v Berlíne

.peter Nágel ..ako je to (s)právne .film 24.02.2008

Berlinale 2008 uviedol po prvý raz v histórii dokument – Shine A Light s Rolling Stones v réžii Martina Scorseseho. Rockoví dinosauri suverénne ovládli 1600-miestnu sálu festivalového paláca. S viacerými príspevkami to už také „žiarivé“ nebolo.

.týždeň

Nový Pakistan?

.daniel Bútora ..ako je to (s)právne .komentáre 24.02.2008

Pakistanské voľby majú dvoch víťazov a dvoch porazených. Víťazmi sú dve sekulárne strany, ktoré v 90. rokoch striedavo vládli. Porazeným je prezident Mušarráf, ktorý pred deviatimi rokmi vojenským prevratom odstavil obe strany od moci.