Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.ako je to (s)právne
.ako je to (s)právne - je špeciálne označený obsah vytvorený v spolupráci s našimi obchodnými partnermi. Hlavnou úlohou tohto obsahu je predovšetkým podpora marketingových cieľov zaujímavých spoločností, ako aj informovanosť čitateľov o rozličných aktuálnych témach. Formát danej rubriky pozostáva z platenej formy a nepatrí do našej priamej tvorby.
.týždeň

Jaro Vojtek: Ak je Boh, tak to vidí

.elena Akácsová ..ako je to (s)právne .lifestyle 12.11.2012

Dokumentarita Jaro Vojtek hovorí, že nemá problém so vstávaním do práce, lebo každé ráno sa teší, koho pri filmovaní stretne a aké dobrodružstvo prežije. Na Slovensku práve odpremiéroval dokumentárny film Cigáni idú do volieb, a teraz nakrúca hraný poviedkový film Deti.

.týždeň

Popcorn Jura Malíčka

.juraj Malíček ..ako je to (s)právne .lifestyle 15.10.2012

Po Harrym Potterovi sa zľahla zem. Už to bude takmer rok, čo posledný film vyšiel na DVD a Blu-ray, žiadna nová videohra nie je v dohľade. Napriek tomu Harryho autorka, J. K. Rowlingová, znova ovládla pulty kníhkupectiev. Jej nový román The Casual Vacancy sa výborne predáva, hoci spisovateľka sama sa napasovala do kože akejsi debutantky. Lebo The Casual Vacancy už podľa nej nie je knižkou pre deti (ako keby Harry Potter bol), ale zrelým románom pre dospelých. Azda priamo literatúrou, tu sa názory rôznia, ako vždy, keď na literárny trh vstupuje ktosi, ktorého meno už funguje ako zavedená komerčná značka. Stephen King by mohol rozprávať.

.týždeň

Poistenie, liek na neistotu

.marek Prokopec ..ako je to (s)právne .týždeň v ekonomike 14.10.2012

Mimoriadny úraz, smrť, živelná pohroma či havária. To všetko sú udalosti, ktoré nielenže negatívne ovplyvnia život rodiny, no môžu jej navyše privodiť vážne finančné ťažkosti. Proti takýmto javom si potrebujeme zabezpečiť externú ochranu formou poistenia.

.týždeň

Eugen Korda: Som najmúdrejší na svete

.elena Akácsová ..ako je to (s)právne .lifestyle 18.03.2012

Reportér Eugen Korda hovorí, že v denníku bol zvyknutý robiť najmä spravodajstvo, a to rýchlo. Teraz dúfa, že u nás v .týždni zlenivie, lebo bude robiť viac reportáží, a to kvalitnejšie a pomalšie.

.týždeň

Médiá

..ako je to (s)právne .médiá 19.02.2012

​TLAČ Slovenský Rešpekt

.týždeň

O kapustných hlavách

.zuzana Mojžišová ..ako je to (s)právne .film 23.10.2011

Vít Klusák a Filip Remunda sú dvaja českí mladíci, ktorí nakrúcajú dokumentárne filmy. Doposiaľ sa asi najviac narozprávalo o ich spoločnom provokatívnom Českom sne (2004), kde sa masívna reklamná kampaň nekončí otvorením novučičkého hypermarketu a výhodným naplnením igelitky, ale vytriezvením nahnevaného, rozpačitého i smejúceho sa davu tvárou v tvár obrovskej filmovej kulise.

.týždeň

Čomu holdoval Churchill

.paul Johnson ..ako je to (s)právne .klub 09.10.2011

Cita Stelzer, autorka knihy Dinner with Churchill (Na večeri s Churchillom), mala dobrý nápad. Tenká knižka o jeho obľúbených jedlách, nápojoch a cigarách je zároveň o tom, ako vedel jedenie využiť na politiku a diplomaciu.