Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.ako je to (s)právne
.ako je to (s)právne - je špeciálne označený obsah vytvorený v spolupráci s našimi obchodnými partnermi. Hlavnou úlohou tohto obsahu je predovšetkým podpora marketingových cieľov zaujímavých spoločností, ako aj informovanosť čitateľov o rozličných aktuálnych témach. Formát danej rubriky pozostáva z platenej formy a nepatrí do našej priamej tvorby.
Vystrihnúť a prilepiť - plagiáty diplomových prác a politická zodpovednosť

Vystrihnúť a prilepiť - plagiáty diplomových prác a politická zodpovednosť

.peter Bielik ..ako je to (s)právne 10.08.2020

V posledných týždňoch sme v mediálnom priestore boli svedkami opakovaného výskytu jedného slova - plagiát. Otvorila sa tiež otázka etiky a politickej zodpovednosti verejných činiteľov potom ako sa zistilo, že ich diplomové práce, podľa všetkého, neboli výsledkom len ich vlastnej tvorivej činnosti.

Kritika kritikov zdieľanej ekonomiky

Kritika kritikov zdieľanej ekonomiky

.róbert Chovanculiak ..ako je to (s)právne .týždeň v ekonomike 11.12.2016

Nedávno sa objavili rôzne informácie a názory kritizujúce Uber. Vraj jeho akcionári musia dotovať cestovné, Uber dosahuje pravidelné straty a zároveň neplatí dosť svojim šoférom a postupne dvíha ceny zákazníkom.

Ľudskoprávne duo Weisenbacher a Krempaská

Ľudskoprávne duo Weisenbacher a Krempaská

.andrej Bán ..ako je to (s)právne .kauza 27.11.2016

Najnovšou aktivitou Petra Weisenbachera a Aleny Krempaskej sú noviny ŠAŠO špeciál o Igorovi Matovičovi. Ak nám dáva Fico nejakú istotu, tak je to zistenie, že týchto dvoch za „ľudskoprávnych svätuškárov“ určite nepovažuje. Prečo?

Tomáš Sloboda: Všetky veci sa stanú na ceste

Tomáš Sloboda: Všetky veci sa stanú na ceste

.elena Akácsová ..ako je to (s)právne .lifestyle 02.10.2016

Tomáš Sloboda, frontman skupiny Le Payaco, produkuje, veľa koncertuje, číta a píše, počúva a skladá, kŕmi svoj vnútorný akumulátor. Na otázku, kedy vydá nový album, odpovedá, že ten čas príde, keď sa spoja všetky súvislosti a veci.

Keď hry dostali tretí rozmer

Keď hry dostali tretí rozmer

.alexander Mravčák ..ako je to (s)právne .technológie 18.09.2016

Crash Bandicoot je legendárna herná postavička, ktorú vyformovali technické požiadavky doby. Oranžový je preto, lebo také neboli konkurenčné postavičky ani prostredie. Veľká tvár bez krku je zase dôsledok rozlíšenia.

Waikiki pod Kriváňom

Waikiki pod Kriváňom

.andrej Bán ..ako je to (s)právne .reportáž 08.08.2016

Replika slávnej pláže na Honolulu je takmer dokonalá, kúsok mora takisto. Do Tatier prichádza pre strach z terorizmu v tradičných destináciách, ako sú Egypt alebo Turecko, o pätinu viac dovolenkárov ako vlani. Čo ich čaká?

.týždeň

Zaplaťte! Prosím

.filip Olšovský ..ako je to (s)právne .technológie 11.04.2016

K našim končinám sa postupne približuje ďalší front dlhoročnej vojny o spoplatňovanie obsahu na webe. Na jeho čele stojí tentoraz mnohým známy generál Adblock.

.týždeň

Naozaj chceme počuť pravdu do očí?

.michal Patarák ..ako je to (s)právne .spoločnosť 11.04.2016

Naša každodenná komunikácia sa zakladá na neviditeľných pravidlách, ktoré pôsobia podvratne na to, čo je vyslovené či oficiálne. Napriek tomu sa bez nich nedokážeme zaobísť.

.týždeň

Hyperloop má na Slovensku zmysel

.michal Novota ..ako je to (s)právne .rozhovor 20.03.2016

Rozprávali sme sa bezprostredne po tom, ako na digitálnej konferencii South by Southwest (SXSW) v texaskom Austine potvrdili, že si na odštartovanie revolučného spôsobu osobnej ...

.týždeň

Pat!

.redakcia ..ako je to (s)právne .téma 06.03.2016

Redaktori .týždňa boli po voľbách v centrálach volebných strán. Niekde bolo smutno, niekde sa odrezávali hrdlá fliaš, ...