Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.ako je to (s)právne
.ako je to (s)právne - je špeciálne označený obsah vytvorený v spolupráci s našimi obchodnými partnermi. Hlavnou úlohou tohto obsahu je predovšetkým podpora marketingových cieľov zaujímavých spoločností, ako aj informovanosť čitateľov o rozličných aktuálnych témach. Formát danej rubriky pozostáva z platenej formy a nepatrí do našej priamej tvorby.
.týždeň

Pražský výběr

.tomáš Weiss ..ako je to (s)právne .osobnosti 22.11.2008

Okolo Prahy se staví jako o život. Hlavní město je obklíčeno prstencem satelitních městeček. Domy, domky, hangáry, sídla – všechno pěkně jedno vedle druhého.

.týždeň

Studne plné vody

.veronika Strelcová ..ako je to (s)právne .týždeň vo svete 31.08.2008

Krajina slnečnicových a kukuričných polí, kamenných studní, modrých domčekov a kráv, pasúcich sa popri rozbitých cestách. Sever Moldavska. Na juhu kukuricu a slnečnice vystrieda vinič. Kedysi túto krajinku, ešte menšiu ako Slovensko, nazývali Besarábia.

.týždeň

Aj v astrológii sú odborníci a šarlatáni

.veronika Folentová ..ako je to (s)právne .fenomén 02.08.2008

Rozhovor s astrologičkou Alexandrou Fehérovou o jej práci, o tom, ako sa k nej dostala, ako aj o ľuďoch, ktorí k nej najčastejšie chodia.

.týždeň

Súkromná vojna pána Wilsona

..ako je to (s)právne .film 24.02.2008

Sovietsky zväz práve napadol Afganistan, USA voči tomuto faktu zostávajú ľahostajné. Americký kongresman Charlie Wilson, cynik so slabosťou pre ženy a whisky, sa rozhodne, že nezáujem o tento problém musí zmeniť.

.týždeň

Ťažké kino v Berlíne

.peter Nágel ..ako je to (s)právne .film 24.02.2008

Berlinale 2008 uviedol po prvý raz v histórii dokument – Shine A Light s Rolling Stones v réžii Martina Scorseseho. Rockoví dinosauri suverénne ovládli 1600-miestnu sálu festivalového paláca. S viacerými príspevkami to už také „žiarivé“ nebolo.

.týždeň

Nový Pakistan?

.daniel Bútora ..ako je to (s)právne .komentáre 24.02.2008

Pakistanské voľby majú dvoch víťazov a dvoch porazených. Víťazmi sú dve sekulárne strany, ktoré v 90. rokoch striedavo vládli. Porazeným je prezident Mušarráf, ktorý pred deviatimi rokmi vojenským prevratom odstavil obe strany od moci.

.týždeň

Kniha: Viky, Viktor a Bůh

..ako je to (s)právne .literatúra 24.02.2008

Hovoriť o Bohu je ťažké. Teológ či filozof chce do slov zredukovať Toho, ktorý ich (slová, teológa, filozofa) nekonečne presahuje.

.týždeň

Body and Oil

..ako je to (s)právne .ostatné 24.02.2008

V týchto dňoch prebieha v Dome umenia v Bratislave modifikovaná verzia výstavy Bodyandoil, pôvodne vytvorená pre priestory Stredoslovenskej galérie v Banskej Bystrici. Do konca februára ju možno vidieť v nadštandardných výstavných priestoroch s vysokými stropmi a dostatkom svetla, ktoré po prezentácii súčasného výtvarného umenia priam volajú.

.týždeň

Jedným dychom

.karol Voleman ..ako je to (s)právne .literatúra 24.02.2008

Pre milovníkov domáceho výtvarného umenia pripravila Slovenská národná galéria opäť jednu zo svojich obsiahlejších publikácií.