Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.ako je to (s)právne
.ako je to (s)právne - je špeciálne označený obsah vytvorený v spolupráci s našimi obchodnými partnermi. Hlavnou úlohou tohto obsahu je predovšetkým podpora marketingových cieľov zaujímavých spoločností, ako aj informovanosť čitateľov o rozličných aktuálnych témach. Formát danej rubriky pozostáva z platenej formy a nepatrí do našej priamej tvorby.
.týždeň

Populizmus Smeru... má to ešte vôbec význam?

.peter Učeň ..ako je to (s)právne .téma 14.02.2016

Príčinou mizernej situácie, v ktorej sa slovenská politika nachádza, je vládna strana Smer. Konkrétne jej populizmus. Alebo nie?

.týždeň

Citrón v steble

.jozef Koleják ..ako je to (s)právne .lifestyle 22.09.2015

Kto by si nepamätal tú skvelú chuť a vôňu thajských jedál, kde sa na jemnom, citrónovom vankúši prelieva kokos s vôňou exotických bylín. Ten vankúš však nie je kyslý. To preto, že ho nevytvára citrón, ale citrónová tráva.

.týždeň

V sieti chytľavých nápadov

.lukáš Krivošík .eva Čobejová ..ako je to (s)právne .týždeň v ekonomike 12.09.2015

Ideová konferencia združenia ALFA, ktoré je think-tankom strany Sieť, priniesla vzrušenú diskusiu medzi Radoslavom Procházkom a Martinom Dubécim o utečencoch. No zároveň umožnila aj náhľad do kuchyne volebných cieľov preferenčne najsilnejšej opozičnej strany.

.týždeň

Najkrajší kostol

.jela Krajčovič ..ako je to (s)právne .lifestyle 26.04.2015

Ostrihom je vraj najkrajší z pohľadu od Štúrova. Hradný kopec s bazilikou má človek ako na dlani. Zo slávnej Bielej veže veľa neostalo, ale v hrade sa zachovala klenbová miestnosť, kde sa údajne narodil svätý Štefan, a pôvodné úzke gotické schody, vyšliapané nohami prvých kráľov. Po príchode maďarských kmeňov stálo na kopci ešte niekoľko rímsko-keltských budov.

.týždeň

Peter Pavlac: V publiku sedieť nevydržím

.elena Akácsová ..ako je to (s)právne .lifestyle 13.04.2015

Dramaturg Peter Pavlac hovorí, že 80 percent jeho práce tvorí čítanie a písanie, práca s textami. V Modrom salóne SND mala pred dvoma týždňami premiéru jeho hra Slovo Válkovo, teraz adaptuje pre martinské divadlo knihu Žo Langerovej Vtedy v Bratislave.

.týždeň

Vzniká bratislavské Soho?

.filip Olšovský ..ako je to (s)právne .reportáž 05.04.2015

Každá veľká európska metropola ju má. Štvrť, ktorá ponúka priestor na odlišné fungovanie a autentickú atmosféru. Po niekoľkých pokusoch to vyzerá, že sa konečne dočkala aj Bratislava. Na mieste, o ktorom by to ešte nedávno nikto nepovedal.

.týždeň

Tabletová päťročná evolúcia

.alexander Mravčák ..ako je to (s)právne .lifestyle 30.03.2015

Keď prišli tablety, bolo to odvážne a praktické zariadenie. Podľa slov výrobcov chceli novinkou vyplniť prázdny priestor medzi laptopmi a mobilmi. Laptopy sa však medzitým zmenšili a mobily zväčšili. Kam sa teda v úzkom priestore postaví tablet?

.týždeň

Voda nad zlato

.martin Vystavil ..ako je to (s)právne .lifestyle 15.03.2015

Nikdy som nečakal, že zažijem Chinatown. Kdeže, nie ten v San Franciscu, malé turistické geto, mix špiny, exotiky a radosti z toho, že ten neznámy smradkavý chaos je uzavretý do malej štvrte, ktorú možno prejsť poľahky za polhodinu. Myslel som ten filmový, s Jackom Nicholsonom, ktorý v úlohe súkromného detektíva Jacka narazí na obrovský korupčný a vražedný škandál s vodou, zásobujúcou mesto Los Angeles.

.týždeň

Treba

..ako je to (s)právne .lifestyle 14.02.2015

​TREBA DOROBIŤ: Samo Smetana odporúča vlastné víno

.týždeň

Lotroviny Pištu Vandala

.štefan Chrappa ..ako je to (s)právne .osobnosti 14.02.2015

Milí priatelia, veľa sa hovorí a píše o jedle. Trendy sa menia. Kedysi bolo mlieko zdravé, dnes nám v črevnej flóre zrodí faunu a oheň je na streche. Aj vajcia sú v nemilosti, o mäse ani nehovorím. Odborníci odporúčajú veľa, veľa zeleniny. Keď pozriem na tie černobyľské uhorky, papriky a rajčiny, ktoré nemajú žiadnu chuť, no napriek tomu sa vám po nich pól dňa grgá, ostávam na pochybách, či je toto cesta ku kvalitnej dlhovekosti. Treba hľadať zlatú vyváženosť. Z každého rožku trošku.