Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.ako je to (s)právne
.ako je to (s)právne - je špeciálne označený obsah vytvorený v spolupráci s našimi obchodnými partnermi. Hlavnou úlohou tohto obsahu je predovšetkým podpora marketingových cieľov zaujímavých spoločností, ako aj informovanosť čitateľov o rozličných aktuálnych témach. Formát danej rubriky pozostáva z platenej formy a nepatrí do našej priamej tvorby.
.týždeň

Peter Pavlac: V publiku sedieť nevydržím

.elena Akácsová ..ako je to (s)právne .lifestyle 13.04.2015

Dramaturg Peter Pavlac hovorí, že 80 percent jeho práce tvorí čítanie a písanie, práca s textami. V Modrom salóne SND mala pred dvoma týždňami premiéru jeho hra Slovo Válkovo, teraz adaptuje pre martinské divadlo knihu Žo Langerovej Vtedy v Bratislave.

.týždeň

Vzniká bratislavské Soho?

.filip Olšovský ..ako je to (s)právne .reportáž 05.04.2015

Každá veľká európska metropola ju má. Štvrť, ktorá ponúka priestor na odlišné fungovanie a autentickú atmosféru. Po niekoľkých pokusoch to vyzerá, že sa konečne dočkala aj Bratislava. Na mieste, o ktorom by to ešte nedávno nikto nepovedal.

.týždeň

Tabletová päťročná evolúcia

.alexander Mravčák ..ako je to (s)právne .lifestyle 30.03.2015

Keď prišli tablety, bolo to odvážne a praktické zariadenie. Podľa slov výrobcov chceli novinkou vyplniť prázdny priestor medzi laptopmi a mobilmi. Laptopy sa však medzitým zmenšili a mobily zväčšili. Kam sa teda v úzkom priestore postaví tablet?

.týždeň

Voda nad zlato

.martin Vystavil ..ako je to (s)právne .lifestyle 15.03.2015

Nikdy som nečakal, že zažijem Chinatown. Kdeže, nie ten v San Franciscu, malé turistické geto, mix špiny, exotiky a radosti z toho, že ten neznámy smradkavý chaos je uzavretý do malej štvrte, ktorú možno prejsť poľahky za polhodinu. Myslel som ten filmový, s Jackom Nicholsonom, ktorý v úlohe súkromného detektíva Jacka narazí na obrovský korupčný a vražedný škandál s vodou, zásobujúcou mesto Los Angeles.

.týždeň

Treba

..ako je to (s)právne .lifestyle 14.02.2015

​TREBA DOROBIŤ: Samo Smetana odporúča vlastné víno

.týždeň

Lotroviny Pištu Vandala

.štefan Chrappa ..ako je to (s)právne .osobnosti 14.02.2015

Milí priatelia, veľa sa hovorí a píše o jedle. Trendy sa menia. Kedysi bolo mlieko zdravé, dnes nám v črevnej flóre zrodí faunu a oheň je na streche. Aj vajcia sú v nemilosti, o mäse ani nehovorím. Odborníci odporúčajú veľa, veľa zeleniny. Keď pozriem na tie černobyľské uhorky, papriky a rajčiny, ktoré nemajú žiadnu chuť, no napriek tomu sa vám po nich pól dňa grgá, ostávam na pochybách, či je toto cesta ku kvalitnej dlhovekosti. Treba hľadať zlatú vyváženosť. Z každého rožku trošku.

.týždeň

Francúzsko v ruinách

.christopher Caldwell ..ako je to (s)právne .klub 10.01.2015

Francúz a pôvodom africký žid Eric Zemmour napísal knihu o samovražde Francúzska, ktorá sa okamžite stala bestsellerom a ktorá okrem iného vysvetľuje príčiny popularity Marine Le Penovej. Prinášame rozsiahlu recenziu Christophera Caldwella.

.týždeň

49 krásnych ľudí

.elena Akácsová ..ako je to (s)právne .lifestyle 13.12.2014

Celý rok sme sa v zložení fotograf Boris Németh a ja rozprávali s výnimočnými ľuďmi, ktorí si nielen dobre robia svoju robotu, ale neboja sa priznať k svojim nerestiam, cnostiam, rituálom, kratochvíľam i obyčajným spotrebným vášňam.

.týždeň

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi ..ako je to (s)právne .osobnosti 07.12.2014

Často rozmýšľam, čo by na vývoj za posledných dvadsaťpäť rokov povedala naša mama, keby sa ho bola dožila. Zasvätila život popularizácii vedy a pri pohľade na to množstvo ezoteriky, konšpiračných teórií, paranormálnych javov, astrologických a neviemakých teórií by určite zhrozene krútila hlavou. Internet by nepochybne považovala za vynález géniov, porovnateľný s vynálezom kanalizácie, a to množstvo sračiek, čo sa z neho valí, za odpoveď más. Predstavujem si, že keby sem dnes sčista-jasna naša mama vpadla ako Majka z Gurunu, trošku sa tu porozhliadla, bola by šokovaná.

.týždeň

Eskamotér v kuchyni

.jozef Koleják ..ako je to (s)právne .lifestyle 19.10.2014

Nepoznám kuchára, ktorý by sa rád nepredvádzal. Majú to v krvi. Už len keď machrujú s krájaním cibule. Je v tom kus akrobacie, nebezpečenstva, má to rytmus aj pointu. Hotový cirkus. A to sa ešte nezačali hrať s ohňom!