Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.ako je to (s)právne
.ako je to (s)právne - je špeciálne označený obsah vytvorený v spolupráci s našimi obchodnými partnermi. Hlavnou úlohou tohto obsahu je predovšetkým podpora marketingových cieľov zaujímavých spoločností, ako aj informovanosť čitateľov o rozličných aktuálnych témach. Formát danej rubriky pozostáva z platenej formy a nepatrí do našej priamej tvorby.
.týždeň

Francúzsko v ruinách

.christopher Caldwell ..ako je to (s)právne .klub

Francúz a pôvodom africký žid Eric Zemmour napísal knihu o samovražde Francúzska, ktorá sa okamžite stala bestsellerom a ktorá okrem iného vysvetľuje príčiny popularity Marine Le Penovej. Prinášame rozsiahlu recenziu Christophera Caldwella.

.týždeň

49 krásnych ľudí

.elena Akácsová ..ako je to (s)právne .lifestyle

Celý rok sme sa v zložení fotograf Boris Németh a ja rozprávali s výnimočnými ľuďmi, ktorí si nielen dobre robia svoju robotu, ale neboja sa priznať k svojim nerestiam, cnostiam, rituálom, kratochvíľam i obyčajným spotrebným vášňam.

.týždeň

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi ..ako je to (s)právne .osobnosti

Často rozmýšľam, čo by na vývoj za posledných dvadsaťpäť rokov povedala naša mama, keby sa ho bola dožila. Zasvätila život popularizácii vedy a pri pohľade na to množstvo ezoteriky, konšpiračných teórií, paranormálnych javov, astrologických a neviemakých teórií by určite zhrozene krútila hlavou. Internet by nepochybne považovala za vynález géniov, porovnateľný s vynálezom kanalizácie, a to množstvo sračiek, čo sa z neho valí, za odpoveď más. Predstavujem si, že keby sem dnes sčista-jasna naša mama vpadla ako Majka z Gurunu, trošku sa tu porozhliadla, bola by šokovaná.

.týždeň

Ako prežiť internetovú slávu

.alexander Mravčák ..ako je to (s)právne .spoločnosť

Pre webové mémy platí, že v jednoduchosti je ich čaro. Čím je myšlienka absurdnejšia, tým väčší úspech na internete môže získať. A v niektorých prípadoch dokáže zmeniť človeku život.

.týždeň

Fastfood od babičky

.jozef Koleják ..ako je to (s)právne .lifestyle

Aby sme zahnali hlad, ktorý nás zastihol na ulici či pri robote, napchávame sa čudnými umelohmotnými jedlami, ktoré sa tvária ako mäso s chlebom. Babičky však na takú príležitosť mali svoj overený trik. Volal sa fašírka.

.týždeň

Vrúcne pozdravy z Kuby

.jozef Koleják ..ako je to (s)právne .lifestyle

Je vlahý letný večer a človek má chuť na niečo osviežujúce so štipkou alkoholu. Pivo aj víno nás už omrzeli, čo robiť? Zrazu však vzduchom zaznie hudba, človekom to začne čudne hýbať a nápad je vonku: dáme si mojito!

.týždeň

Cudzím autom na dovolenku

.michael Kasarda ..ako je to (s)právne .lifestyle

Máte malé či nepohodlné auto na dlhé cesty? Nechce sa vám vysávať piesok z kufra ešte v októbri? Alebo chcete mať z dovolenky celkom iný zážitok? Autopožičovne sú naporúdzi.

.týždeň

Moderna je už pamiatka

.eva Čobejová ..ako je to (s)právne .architektúra

Sídlo nitrianskej poľnohospodárskej univerzity si nemožno nevšimnúť, keď človek prechádza Nitrou, pretože budova auly pripomína ufo, ktoré pôvabne pristálo v zelenom parku medzi univerzitnými pavilónmi. Školský areál sa v apríli tohto roka stal národnou kultúrnou pamiatkou, a v niečom je to prelomové rozhodnutie.

.týždeň

Marek Roháček: Ľudí poznávam podľa topánok

.elena Akácsová ..ako je to (s)právne .lifestyle

Marek Roháček sa už 20 rokov stará, aby OZ Návrat dobre fungovalo a deti nezostávali v domovoch a nepatrili štátu, ale žili v rodinách. Robí tiež v združení D3, ktoré sa snaží o holistické vnímanie života a sveta, teda aby sa človek tešil ráno do práce a poobede domov.

.týždeň

Naozaj kupujete dieru?

.elena Akácsová ..ako je to (s)právne .lifestyle

Čo robí lekár, keď s pacientom preberá liečbu? A učiteľ, keď chce udržať pozornosť žiakov? A dievča, čo sa zaregistrovalo na zoznamke? A podriadený, čo žiada šéfa o vyšší plat? A kolega, ktorý prezentuje svoje riešenie? Predáva! Predávať je veľmi ľudské.