Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.promotion
Porozmýšľajme o tom...

Porozmýšľajme o tom...

.sponzorované .promotion .promotion 28.11.2023

V poslednom období často premýšľam o tom, či súčasný badateľný rozkol spoločnosti je novinkou alebo tu býval vždy a len ho vnímam citlivejšie s pribúdajúcimi rokmi, rastúcimi deťmi a hlavne bohatým prísunom informácií z médií a sociálnych sietí, kde si názor každého „odborníka“ môže vypočuť alebo prečítať celý svet. Triezve a kritické myslenie obyvateľstva ide pozvoľne do úzadia.

Udelenie poverenia prezidenta na zostavenie vlády víťazovi volieb

Udelenie poverenia prezidenta na zostavenie vlády víťazovi volieb

.sponzorované .promotion .promotion 06.10.2023

Voľby do Národnej rady SR sú najsledovanejšou udalosťou posledných týždňov. Počas predvolebnej kampane bola diskutovaná otázka, či prezident má alebo nemá povinnosť automaticky poveriť zostavovaním vlády víťaza volieb, a teda stranu, ktorá vo voľbách získa najvyšší počet hlasov oprávnených voličov. Prislúcha teda toto právo automaticky víťazovi volieb alebo prislúcha inej strane, od ktorej možno očakávať, že sa jej podarí zostaviť novú vládu?

Význam terénnej sociálnej práce na Slovensku

Význam terénnej sociálnej práce na Slovensku

.sponzorované .michal Oláh .promotion .promotion 14.07.2023

O význame a zmysle terénnej sociálnej práce na Slovensku financovanej vyše desať rokov z európskych rozvojových fondov sme sa rozprávali s terénnymi sociálnymi pracovníčkami z mesta Jelšava Janou Boldiovou a Svetlanou Javorčíkovou, terénnym pracovníkom Miroslavom Kováčom a ich regionálnou koordinátorkou Jarmilou Hronecovou. Ich prácu zastrešuje IMPLEA – Implementačná agentúra MPSVR SR v rámci národného projektu Podpora a zvyšovanie kvality terénnej sociálnej práce.

Kam smeruje kvalita sociálnych služieb na Slovensku

Kam smeruje kvalita sociálnych služieb na Slovensku

.sponzorované .michal Oláh .promotion .promotion 29.06.2023

O kvalite sociálnych služieb na Slovensku, ich najmodernejších trendoch a jednom celonárodnom projekte, ktorý sa chýli k záveru, sme sa rozprávali s expertkami a expertom na sociálne služby Kvetoslavou Repkovou, Beátou Šlosárovou, Andreou Légárd Kaplockou a Pavlom Jablonickým.

Alkohol za volantom – hrozba cestnej premávky

Alkohol za volantom – hrozba cestnej premávky

.sponzorované .promotion .promotion 29.06.2023

Plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky čelia v aktuálnom období viacerým nástrahám. Najväčšou z nich je nepochybne prítomnosť alkoholu u vodičov cestných motorových vozidiel. Tento nebezpečný fenomén spôsobil už množstvo dopravných nehôd, ktorých následky boli neraz fatálne.

Trestnoprávne hranice a následky nenávistného prejavu

Trestnoprávne hranice a následky nenávistného prejavu

.sponzorované .promotion .promotion 28.04.2023

Ústava Slovenskej republiky garantuje svojim občanom slobodu slova a prejavu. Nejde však o absolútne právo a nevzťahuje sa na akýkoľvek prejav. Jedným z takýchto prípadov je aj tzv. nenávistný prejav, fenomén, ktorý sa rozmohol najmä v posledných rokoch.

Dúhová revolúcia?

Dúhová revolúcia?

.sponzorované .promotion .promotion 31.03.2023

V súčasnej dobe sa opäť v rámci Slovenskej republiky dostáva do popredia otázka regulácie právnych vzťahov medzi osobami rovnakého pohlavia. Ako bolo spomenuté aj v predchádzajúcich publikáciách autorov tohto článku, komplexná právna úprava predmetnej problematiky v našej krajine absentuje.

Biometrické a genetické údaje v trestnom konaní

Biometrické a genetické údaje v trestnom konaní

.sponzorované .promotion .promotion 03.03.2023

Kedy môžu orgány činné v trestnom konaní tieto údaje spracovávať? Súdny dvor EÚ nedávno konštatoval, že systematické zhromažďovanie biometrických a genetických údajov každého obvineného je v rozpore s požiadavkou na zvýšenú ochranu pri spracovávaní citlivých osobných údajov.

Aká bude budúcnosť v energetike?

Aká bude budúcnosť v energetike?

.sponzorované .promotion .promotion 21.02.2023

Šoková energetická a palivová terapia. Liečba závislosti EÚ na palivách a energiách z Ruska má prvé pozitívne výsledky. Európa je čoraz menej závislá na dovoze z Ruska. Budúcnosť energetiky bude zelenšia, bude však aj drahšia? O týchto problémoch sme besedovali s Richardom Schwartzom zo spoločnosti Unicorn Systems SK s.r.o. a Martinou Olejníkovou zo spoločnosti Veolia Energia Slovensko, a.s.

O kvalite sociálnych služieb

O kvalite sociálnych služieb

.sponzorované .promotion .promotion 13.02.2023

Na Slovensku často poskytujeme a budujeme sociálne služby, v ktorých by sme sami žiť nechceli. Dokazuje to aj prieskum, podľa ktorého by až 93% Slovákov a Sloveniek chcelo v prípade zhoršenia svojho zdravotného stavu prijímať sociálne služby radšej v domácom prostredí ako v inštitúcii. O kvalite sociálnych služieb sme hovorili s Máriou Filipovou, Jarmilou Pagáčovou, Milenou Grausovou a Tomášom Báťom.