Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Najvyšší súd zrušil rozhodnutie ŠTS v kauze vraždy J.Kuciaka a M.Kušnírovej.

.týždeň

Bodka Milana Lasicu

.milan Lasica .názory

Servus Emil, nemám čo robiť, tak čítam dennú tlač. A spomínam, ako sme kedysi mali desaťminútovky, vždy ráno, keď sme prišli do roboty, jeden z nás, striedali sme sa, mal na starosti prehľad tlače a bola to veľká sranda, lebo vychádzali tri denníky a vo všetkých bolo to isté a Matušinec mal k tomu vždy komentáre, keď sa napríklad objavila správa, že v Moskve napadol sneh, takže Moskovčania si obliekli kožuchy, Matušinec nahlas zamrmlal, že táto informácia má pre neho cenu zlata.

.týždeň

Dnes píše Alexander Tomský

.alexander Tomský .názory

Jsou zlaté letní dny, čas velkých prázdnin, roční období, kdy se má čas zastavit, doba k malátnému odpočinku i kdyby neuhodily vedřiny, vedra tropická, jak říkají ti, kteří v tropech nikdy nebyli, a ta, od jistého stupně Celsia od myšlení odvracejí. Proto to také v Africe daleko nedotáhli.

.týždeň

STV – ako ďalej?

.richard Rybníček .názory

Slovenská televízia je po štvorročnom amatérskom vedení opäť na kolenách. Finančne aj programovo. A nepomôže jej ani Kriminálka Staré mesto ani Naj Kniha ani Eurosongy.

.týždeň

Chcú ho zastreliť

.martin Droppa .názory

V mestskom drôtovom rozhlase to zapraskalo a ozval sa smútočný pochod. Zaraz bolo zrejmé, že hlásateľ ide oznámiť smrť niekoho z obyvateliek či obyvateľov nášho ani nie sedemtisícového mestečka.

.týždeň

Lesná rozprávka

.eva Čobejová .názory

To, čo sa dialo posledný rok v Lesoch SR, začína pripomínať rozprávku, v ktorej zlo bolo porazené a dobro zvíťazilo.

.týždeň

Štátny úradník s výhradami

.juraj Kušnierik .názory

Najnovší blog Vlada Palka s názvom Pôjdeš do basy, homofób dosiahol presne to, čo jeho autor zamýšľal: začal som nad tým všetkým vážne rozmýšľať.

.týždeň

Taliani

.juraj Kušnierik .názory

Milujú film, operu, futbal a módu, skoro nikdy sa neponáhľajú, no stále sú v pohybe, hlasno rozprávajú, sú plní pátosu, skoro vždy meškajú, chaos zvládajú s eleganciou. Taliani.

.týždeň

Sad Janka Kráľa

.tatiana Kratochvílová .názory

Pred dvoma dňami som zachytila v správach, že mestská časť Petržalka pripravuje rekonštrukciu Sadu Janka Kráľa. V rámci nej majú byť vymenené povrchy chodníkov, lavičky a koše.

.týždeň

Opäť nový Rozner, opäť skvelý

.eva Čobejová .názory

Je to dosť neuveriteľný príbeh. Ján Rozner, človek širšej verejnosti takmer neznámy, zomrel pred štyrmi rokmi - odvtedy vyšli z jeho pozostalosti dve knihy a obe sú skvelé.

.týždeň

Pán Karol Petr, pohodový ladič

.juraj Kušnierik .názory

Karol Petr, muž s dlhou sivou bradou, vždy dobre naladený ladič klavírov na Pohode oslávil šesťdesiatku!