Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.lifestyle
Marco Mirelli: Žijeme tým, čo robíme
2:49

Marco Mirelli: Žijeme tým, čo robíme

.krisztián Ollári .lifestyle

Slovenská značka sídliaca v meste s odevnou tradíciou pôsobí ako rodinná firma už 16 rokov. Na trhu sa udržala najmä pre kvalitu a osobný prístup ku každému zákazníkovi.

Ako sa vyhnúť starobincu

Ako sa vyhnúť starobincu

.elena Akácsová .lifestyle

Poslednú tretinu života prežije priemerný Slovák sužovaný rôznymi chorobami. Tie ho môžu postupne pripraviť nielen o samostatnosť ale doslova o všetko.

Pruhovaná neresť

Pruhovaná neresť

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

Čo by to bol za pôst bez poriadneho pokušenia? Pre tých, čo to s ním myslia skutočne vážne, máme pripravené tri tvrdé skúšky. Aby bolo jasné, že to nebude prechádzka ružovým sadom, začneme poriadne zostra: Čo takto dať si slaninu? Hm?

Michal Ditte: Sme vodný vír na pokojnej hladine

Michal Ditte: Sme vodný vír na pokojnej hladine

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti

Riaditeľ Divadla Pôtoň v Bátovciach Michal Ditte sa cíti najmä dramaturgom a dramatikom, ale zatiaľ je viac projektovým manažérom. Práca v nezávislej kultúre zahŕňa široký záber funkcií od písania grantov cez svetelného technika až po deratizátora.

.týždeň

Treba 13/2017

.lifestyle

TREBA SPOJIŤ umenie s turistikou; TREBA SA INŠPIROVAŤ ručnými prácami; TREBA PRISPIEŤ na nový skejtpark; TREBA SA POĎAKOVAŤ za dobré skutky; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Keď sa ešte v kaviarňach smelo fajčiť;

.týždeň

Level Zemník

.filip Olšovský .lifestyle .v cudzom meste

Keď je vyššia voda, dá sa sem dostať len z jednej strany. Po chodníku od nemocnice na Antolskej stále na východ, až kým sídliskové minirameno Dunaja nevystrieda väčšie a za ním aj hlavný tok.

Deti, čo patria tam aj tam

Deti, čo patria tam aj tam

.mirka Gúčiková .lifestyle .deti

Akým jazykom rozprávať doma? Dávať si darčeky na Štedrý deň, ráno po ňom alebo až v januári? Aj tieto otázky si môžu klásť rodičia v zmiešaných partnerstvách alebo pri živote v zahraničí, keď chcú deťom výchovou odovzdať aj časť svojej identity.

Alan Formánek: Ideál je nahý muž na Mount Evereste

Alan Formánek: Ideál je nahý muž na Mount Evereste

.elena Akácsová .lifestyle .cnosti a neresti

Alan Formánek založil pred dvadsiatimi rokmi vo Vancouveri Medzinárodný festival horského filmu a o dva roky neskôr túto myšlienku priniesol aj na Slovensko. Výsledkom je už osemnásty ročník festivalu Hory a mesto.

.týždeň

Treba

.lifestyle

NETREBA SI NECHAŤ UJSŤ festival Hory a mesto; TREBA PREPÁJAŤ vedu, hudbu, poéziu a vizuálne umenie; TREBA MAŤ PREHĽAD vo francúzskej kinematografii; TREBA SA SPOJIŤ Duo Tosca a Jimmy Pé; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Voda na Marxov mlyn;

.týždeň

Multikulti BA

.marína Gálisová .lifestyle .v cudzom meste

Multikulti možno funguje, možno nie. Ako kde. Na západ od nás ho majú často plné zuby. Na východ od nás si z neho robia strašiaka. A veľa ľudí si do tohto pojmu vkladá skôr vlastnú agendu. Osobne radšej pozorujem, nech sa obsah pojmu ukáže sám.