Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.umenie
.týždeň

Betkine záhrady

.časopis .umenie 21.10.2012

Tento týždeň (do štvrtka) je posledná možnosť navštíviť výstavu Bety K. Majerníkovej Pozemské záhrady v bratislavských kúpeľoch Grössling.

.týždeň

Accessible Art Fair

.časopis .umenie 21.10.2012

Umelecké diela sa najčastejšie predávajú na aukciách, predajných výstavách či pri osobných návštevách v ateliéroch umelcov. Ak však nie ste dostatočne „iniciovaní", sú tieto možnosti pre vás pomerne ťažko prístupné.

.týždeň

Prečo kupovať súčasné umenie?

.juraj Kováčik .časopis .umenie 21.10.2012

Prečo vlastne? Stojí za to namáhať sa a pokúšať sa pochopiť diela, vznikajúce a prezentované často v prostredí, nie vzdialenom obrazu snobskej elitárskej sekty? Naučiť sa porozumieť im, investovať do nich nemalé peniaze a potom s nimi žiť?

.týždeň

Cena za angažovanosť

.juraj Kováčik .časopis .umenie 30.09.2012

Je iba málo takých nezmyselných vecí, ako je organizovanie súťaže pre výtvarníkov. A zároveň je iba málo vecí, ktoré dokážu výtvarnému životu pomôcť tak ako tieto súťaže.

.týždeň

Dizajnvíkend v starom paláci

.juraj Kováčik .časopis .umenie 23.09.2012

V bratislavskom Pisztoryho paláci (bývalé Leninovo múzeum) minulý víkend venovali dizajnu. Konal sa tu štvrtý ročník Dizajnvíkendu.

.týždeň

Novák a Teren - dve výstavy v jednom meste

.juraj Kováčik .časopis .umenie 08.09.2012

Nebolo by ľahké nájsť dve výtvarne tak protikladné osobnosti, ako sú Ladislav Novák a Laco Teren. Spája ich však viac než len to, že majú práve v Bratislave výstavy.