Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.technológie
Očakávajme neočakávané

Očakávajme neočakávané

.ján Košturiak .klub .technológie 24.06.2018

Budem písať o tom, ako sa mení svet okolo nás vďaka inováciám a novým technológiám. Prostredie, v ktorom sa učíme, pracujeme a žijeme, formuje aj nás. Žijeme v rýchlom online svete. Ten bude ešte rýchlejší a komplexnejší. A verím, že aj lepší.

Vipery proti Gripenom

Vipery proti Gripenom

.michal Deliman .spoločnosť .technológie 15.04.2018

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky sa rozhodlo nahradiť staré ruské stíhačky. Na výber má buď americké stroje F-16, alebo švédske Gripeny. Čo si vybrať? Dajme na chvíľu bokom politické hľadisko a pozrime sa na celú vec technologicky.

Rozprávať sa s robotom

Rozprávať sa s robotom

.michal Novota .klub .technológie 18.11.2017

Keď sa v portugalskom Lisabone zišlo takmer šesťdesiattisíc nadšencov, propagátorov a tvorcov nových technológií zo 170 krajín sveta, reč nebola o budúcnosti techniky, ale o nás – ľuďoch, ktorí sa s tou technikou budeme musieť naučiť žiť.

Vaše kroky po internete na predaj

Vaše kroky po internete na predaj

.alexander Mravčák .klub .technológie 10.04.2017

Vaša internetová história bude čoskoro na predaj, varujú americké technologické médiá. Všetko, čo Američania na internete robia – ktoré stránky navštevujú, čo vyhľadávajú alebo s kým komunikujú, budú môcť poskytovatelia internetu predávať svojim obchodným partnerom.

Divoké začiatky slovenského internetu

Divoké začiatky slovenského internetu

.martin Vystavil .veda .technológie 12.02.2017

Pred 25 rokmi, 13. februára 1992, sa Slovensko a Česko slávnostne napojili na svetový internet. Z čisto technologickej záležitosti sa však rýchlo stal predmet politického záujmu. Miestami to bol až triler.

Svadba počítača a auta

Svadba počítača a auta

.alexander Mravčák .spoločnosť .technológie 15.01.2017

Známy technologický veľtrh Consumer Electronic Show má za sebou históriu veľkolepých odhalení. Ukázal sa tu prvý CD prehrávač, prvá HD televízia alebo Xbox. Tento rok sa však viac ako o nových konzolách či mobiloch hovorilo o autách.

Galaxy Note 7: Miliardy v ohni

Galaxy Note 7: Miliardy v ohni

.alexander Mravčák .časopis .technológie 16.10.2016

Keď sa Samsung dozvedel, že iPhone 7 nepríde so žiadnou prevratnou funkciou, rozhodol sa, že ich Note 7 musí zaujať. Podarilo sa mu to ale veľmi nesprávnym spôsobom. Vybuchujúci telefón bude stáť Samsung miliardy.

Keď hry dostali tretí rozmer

Keď hry dostali tretí rozmer

.alexander Mravčák ..ako je to (s)právne .technológie 18.09.2016

Crash Bandicoot je legendárna herná postavička, ktorú vyformovali technické požiadavky doby. Oranžový je preto, lebo také neboli konkurenčné postavičky ani prostredie. Veľká tvár bez krku je zase dôsledok rozlíšenia.

.týždeň

V Maxihre som vám vštepil, že som dobrý

.denisa Gdovinová .filip Olšovský .časopis .technológie 18.09.2016

Do povedomia slovenských hráčov sa Crash Bandicoot dostal netradičnou cestou. Vo verejnoprávnej televízii si ju mohli zahrať cez pevnú linku. Stačilo sa dovolať do Maxihry, na ktorú si spomína celá generácia dnešných dvadsiatnikov. Svoju televíznu kariéru v nej začal aj moderátor Andrej Bičan. 

.týždeň

Pokémoni sú späť

.alexander Mravčák .časopis .technológie 18.07.2016

Len máločo dokázalo za posledné roky vyvolať na internete takú mániu ako Pokémon Go. Nová pokémonská hra bola vypustená 5. júla a v priebehu pár dní sa prebojovala na čelo rebríčku App Store.

  • 1
  • 2
  • 2. stránka z 3
  • 3