Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.technológie
.týždeň

Zaplaťte! Prosím

.filip Olšovský ..ako je to (s)právne .technológie 11.04.2016

K našim končinám sa postupne približuje ďalší front dlhoročnej vojny o spoplatňovanie obsahu na webe. Na jeho čele stojí tentoraz mnohým známy generál Adblock.

.týždeň

Sieť, médium alebo platforma? Nikto nevie.

.alexander Mravčák .časopis .technológie 28.03.2016

Twitter stál pri všetkých dôležitých udalostiach za posledných desať rokov. Milujú ho politici aj celebrity. Napriek tomu ho nikto nevie používať. Kedy bude Twitter pochopený?

.týždeň

Opýtajte sa robota

.alexander Mravčák .časopis .technológie 06.03.2016

Šéfkuchárovi Watsonovi prezradíte, aký typ kuchyne obľubujete, aké suroviny máte poruke, a on vymyslí recept. Napísal dokonca kuchársku knihu.

.týždeň

Kde budeme nabíjať všetky tie elektromobily?

.michael Kasarda .časopis .technológie 09.11.2015

To, že máme mobily, tablety či hodinky, ktoré treba nabíjať vždy večer – je len začiatok! O pár rokov si budú šťavičku zo siete pýtať každodenne aj naše autá.

.týždeň

Apple proti reklamám

.alexander Mravčák .časopis .technológie 11.10.2015

Reklama na internete je premnožená a mnohým to začína prekážať. Malé skupiny s ňou vedú partizánsku vojnu už dlhšie, no najnovšie majú veľmi silného spojenca – Apple.

.týždeň

Prečo výrobcovia kazia svoju elektroniku

.alexander Mravčák .časopis .technológie 12.09.2015

Firmy predávajúce mobily a laptopy míňajú milióny dolárov, aby priniesli čo najprogresívnejšie zariadenie. Krátko pred odovzdaním zákazníkovi ho však naplnia kopou zbytočných programov, ktoré ho väčšinou iba pokazia. Majú na to dobrý dôvod.

.týždeň

Aj Hitler jazdil na mercedese

.michael Kasarda .časopis .technológie 02.05.2015

Počas druhej svetovej vojny nemecké automobilky museli slúžiť potrebám NSDAP a jej armády. Stali sa nástrojom propagandy aj výrobcami motorov do vojenských lietadiel. Ako sa s odkazom vojny vyrovnávajú dnes?

.týždeň

Skryť sa Veľkému bratovi

.alexander Mravčák .časopis .technológie 14.07.2013

Politici hovoria, že pokiaľ nerobíte nič zlé, nemusí vás trápiť, že vás sledujú. Nie každý súhlasí. Čo môžete urobiť, ak vám nie je príjemné, že spravodajský dôstojník v Amerike si môže prečítať všetky e-maily, ktoré ste poslali kamarátovi?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 3. stránka z 3