Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.šport
.týždeň

Portugalsko pod víťazným oblúkom

.marcel Merčiak .časopis .šport 18.07.2016

Portugalsko je desiatou krajinou, ktorá získala titul majstra Európy. Ani neokúzlilo, ani nevyhrávalo, iba postupovalo – až napokon v Paríži zistilo, že ďalej už nemusí a že si kráča po trofej, ktorú vyfúklo domácim.

.týždeň

Superman a Griezmann

.marcel Merčiak .časopis .šport 10.07.2016

EURO 2016 sa skončilo. Portugalci, hrdí synovia národa, ktorý kedysi vládol nad morami, sa dostali do finále po búrlivej plavbe. Francúzi nešli po pokojnej hladine, ale cieľ im z obzoru neunikol.

.týždeň

Futbal ako teamwork

.marcel Merčiak .časopis .šport 04.07.2016

Od štartu kvalifikácie v Kyjeve až po osemfinálovú rozlúčku v Lille to bol pekný príbeh. S dobrým futbalom, krásnymi výsledkami, len škoda, že vyvrcholenie proti majstrom sveta nás nezastihlo v stave a forme, aká sprevádzala túto garnitúru v ostatných dvoch rokoch.  

.týždeň

Odmena pre dobrý tím

.marcel Merčiak .časopis .šport 27.06.2016

Slovensko sa pri debute na európskom šampionáte nestratilo. V najvyrovnanejšej skupine, v ktorej sa víťazstvo podarilo dosiahnuť až trom tímom, vybojovalo postup do najlepšej šestnástky kontinentu. Nie je to málo.

.týždeň

Le Rendezvous – vyhrá futbal?

.marcel Merčiak .časopis .šport 13.06.2016

Piatkový večer odštartoval najväčší kontinentálny šampionát. Francúzsko a s ním celá Európa sa ponorili do futbalovej atmosféry, ktorá bude celý mesiac sprevádzaná obavami, aké si hra hier nepamätá.

.týždeň

Z tieňa Česka

.peter Bálik .časopis .šport 06.06.2016

Prvýkrát od rozpadu Československa sa na jednom futbalovom turnaji predstavia dve reprezentácie, ktoré hrávali pod jedným menom. Roky sme boli v tieni nášho suseda, no pred ME 2016 vo Francúzsku sme na tom lepšie ako Česi.

.týždeň

Talenty tejto generácie

.pavol Gašpar .časopis .šport 29.05.2016

Žiadne nesmelé okúňanie, pár zápasových minút s cieľom nič nepokaziť. Neopozeraní tínedžeri vtrhli na scénu majstrovstiev sveta bez nováčikovského klišé o získavaní skúseností, zato s poriadnou dávkou talentu a vierou, že môžu rozhodovať zápasy. A aj ich rozhodovali.

.týždeň

Bod zlomu

.pavol Gašpar .časopis .šport 15.05.2016

Tak pekne sa tie majstrovstvá začali. Dva zápasy, dve výhry, plný počet bodov, skóre 9:2. Zradný prvý duel proti Maďarom bol síce vzdialený od idylickej prechádzky a v tretej tretine sme súperovi povolili viac, ako je zdravé, no psychicky nabudenému outsiderovi sme viac ako jeden gól nedovolili. 

.týždeň

Leicester City: 10 paradoxov

.peter Bálik .filip Olšovský .časopis .šport 08.05.2016

Na to, že Elvis vstane z mŕtvych, vypísala jedna stávková kancelária kurz 5 000:1. Na víťazstvo Leicesteru City v Premier League bol kurz úplne rovnaký.

.týždeň

Svätý grál pre Nitru

.denis Schvarcz .časopis .šport 01.05.2016

„Titul znamená pre Nitru strašne veľa. Priniesli sme do mesta svätý grál, už sme si mysleli, že je pre nás pohár pre majstra nedosiahnuteľný,“