Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.šport
Slovenský hokej v čase korony a po nej

Slovenský hokej v čase korony a po nej

.martin Kohút .šport .šport 07.06.2020

Jedinou istotou v živote je zmena. No nik dnes nevie povedať, či tá najbližšia bude pozitívna alebo negatívna. To, čo môžeme urobiť, je usilovať sa na zmenu pripraviť. Zdravým životným štýlom môžeme pripraviť svoje telo. Zodpovedným hospodárením sa zas pripraviť na horšie ekonomické časy.

Marcel Merčiak: Dlhé čakanie na reštart

Marcel Merčiak: Dlhé čakanie na reštart

.marcel Merčiak .šport .šport 07.06.2020

Futbal mal v minulosti zvláštnu moc aj v čase vojnových konfliktov. Počas koronakrízy bol však zrazu tak ako veľa súčastí nášho života vypnutý a je isté, že nájsť čarovný gombík, ktorý ho vráti do predkrízového stavu bude viac ako náročné.

.týždeň

Silný slovenský hokej

.martin Kohút .spoločnosť .šport 24.11.2019

V ostatných týždňoch som bol viackrát konfrontovaný s otázkou, prečo som na tohtoročnom volebnom Kongrese SZĽH opäť nekandidoval na prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja. Odpoveď na tú otázku je pre mňa vnútorne veľmi jednoduchá.

Smädný Sagan a horúčavy, Tour de France sa skončila. V čom boli preteky iné, než v minulých rokoch?

Smädný Sagan a horúčavy, Tour de France sa skončila. V čom boli preteky iné, než v minulých rokoch?

.dávid Jackanič .šport .šport 28.07.2019

Peter Sagan získal svoj siedmy zelený dres pre najlepšieho špurtéra a osamostatnil sa v historických tabuľkách na prvom mieste. V mnohých ohľadoch to však bola iná Tour, než na akú sme boli zvyknutí z minulých rokov.

Najprv hry, potom zábava

Najprv hry, potom zábava

.filip Olšovský .časopis .šport 09.10.2016

Prvý októbrový víkend sa v Bratislave uskutočnil národný šampionát. Nie úplne tradičný, s vekovým priemerom pod dvadsať rokov a v disciplínach, o ktorých ste pravdepodobne ešte nepočuli. Majstrovstvá Slovenska v elektronických športoch.

.týždeň

Svetová Európa

.martin Mojžiš .časopis .šport 02.10.2016

Svetový pohár v hokeji priniesol to, čo tento turnaj prinášať má. Dobrý hokej a presvedčivú dominanciu Kanady. Tak bol Kanadský a neskôr Svetový pohár vymyslený, a tak aj funguje. Tentoraz však bol okorenený niečím zvláštnym – výberom Európy.

Rio – druhý týždeň

Rio – druhý týždeň

.denisa Gdovinová .martin Mojžiš .časopis .šport 21.08.2016

Druhému týždňu olympiády v Riu dominovali vyraďovacie boje v kolektívnych športoch a atletika s gymnastikou v športoch individuálnych. Po plavcovi Michaelovi Phelpsovi sa ikonami týchto hier stali ďalší dvaja športovci – atlét Usain Bolt a gymnastka Simone Biles.

Rio – prvý týždeň

Rio – prvý týždeň

.martin Mojžiš .časopis .šport 15.08.2016

Prvý olympijský týždeň nám priniesol jedno zlato a jedno striebro. To nie je zlá bilancia. Ale priniesol ešte niečo dôležitejšie – krásu.

Rio 2016: Krv a hry

Rio 2016: Krv a hry

.martin Mojžiš .časopis .šport 31.07.2016

V antickom Grécku zavládlo počas olympijských hier všeobecné prímerie. Dnes v také niečo nemôžeme ani len dúfať. Otázkou je skôr to, či sa Riu krviprelievanie vyhne.

.týždeň

Portugalsko pod víťazným oblúkom

.marcel Merčiak .časopis .šport 18.07.2016

Portugalsko je desiatou krajinou, ktorá získala titul majstra Európy. Ani neokúzlilo, ani nevyhrávalo, iba postupovalo – až napokon v Paríži zistilo, že ďalej už nemusí a že si kráča po trofej, ktorú vyfúklo domácim.