Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.reportáž
.týždeň

Chceme byť svetoví

.časopis .reportáž

Rozhovor s náčelníkom Lesoochranárskeho zoskupenia VLK Jurajom Lukáčom o víziách pre vyľudňujúci sa severovýchod Slovenska.

.týždeň

Nová divočina

.časopis .reportáž

Ako zázrak z dávno zabudnutej minulosti sa vracia do Európy krajina nedotknutá človekom, plná zubrov, medveďov, vlkov a iných nádherných zvierat. Vo východných Karpatoch ju objavujú Juraj Lukáč, Erik Baláž a ich kamaráti z Lesoochranárskeho zoskupenia Vlk.

.týždeň

Ako v stredoveku? Ani nie.

.eva Čobejová .časopis .reportáž

Rimavskobrezovská farárka zakričí zo schodov: Už idéém! A svižným krokom uteká z oproti ležiacej prízemnej budovy fary, ktorú tu obnovili nemeckí evanjelici, ku kostolu.

.týždeň

Paralelné Kosovo

.časopis .reportáž

Prvú novembrovú nedeľu sa uskutočnili v Kosove kľúčové komunálne voľby. Prvýkrát od jednostranného vyhlásenia nezávislosti bývalej srbskej provincie vo februári 2008 vyzýval kosovských Srbov na účasť dokonca aj Belehrad.

.týždeň

Oprava kostola nie je moje poslanie

.časopis .reportáž

Rozhovor s katolíckym fararárom v Lomničke Jánom Záhradníkom o tom, že človek má vždy prednosť pred vecami.

.týždeň

Planéta Lomnička

.časopis .reportáž

Táto spišská dedina na konci ciest je výnimočná. Lomnička bola kedysi čisto nemecká, dnes je to jediná čisto rómska obec na Slovensku. K voľbám tam chodí menej ako tridsať percent voličov a priemerný vek dosahuje 18 rokov, čo je zrejme najmenej na Slovensku. Ide o predobraz budúcnosti niektorých oblastí našej krajiny?

.týždeň

So Stokou v New Yorku

.časopis .reportáž

Devätnásť dní v East Village. Festival FringeNYC a na ňom Divadlo Stoka s anglickou verziou Neistého gruntu. Manhattan a Brooklyn. Streets a Avenues, mrakodrapy, parky a záhrady. Svet v jednom meste. New York City.

.týždeň

Dom odprevádzania

.časopis .reportáž

Viacerí sa mylne nazdávajú, že ide o dom smútku, odkiaľ sa odchádza na pomyselný druhý breh, bez možnosti návratu. V skutočnosti návštevníka prvého slovenského hospicu Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi prekvapí atmosféra pokoja, pohody a radosti.

.týždeň

U nás v Mikovej

.časopis .reportáž

Bola by to neznáma vymierajúca dedinka na severovýchode Slovenska, jedna z mnohých. Lenže v Mikovej sa narodili rodičia kráľa popartu Andyho Warhola. A každoročne tu býva bizarný rusínsky festival na jeho počesť.

.týždeň

V osade skôr vidím výsledky

.jozef Majchrák .časopis .reportáž

Rozhovor s bývalým splnomocnencom vlády pre rómske komunity Miroslavom Pollákom, ktorý sa dnes venuje projektom v Bystranoch.