Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.reportáž
.týždeň

A šťastné a veselé!

.časopis .reportáž

Dobrý večer, sme streetworkeri. Máme teplú kávičku, čajík, koláčik. Ste doma? Týmito slovami sa Sergej s Peťom prihovárajú bezdomovcom, ktorí žijú v kanáloch, pod výklenkami na nábreží Dunaja, ale aj v záhradných chatkách nad vinohradmi.

.týždeň

Šapitó

.ivana Pástorová .časopis .reportáž

Cirkus. Pompézna paráda. Ale čo je za oponou? Ľudská podoba artistiek, žonglérov, pomocníkov starajúcich sa o unavené zvieratá. Človek sa zrazu stáva očitým svedkom ich vnútorného sveta a pocitov. Spleť vzťahov v kolorite emócií, bez potlesku nadšených divákov.

.týždeň

Aká revolúcia?

.časopis .reportáž

Revolúcia na Islande? Nahradenie politických inštitúcií vikinskou priamou demokraciou? Vláda ľudu či ostrov libertariánov? To musí byť nejaké nedorozumenie.

.týždeň

Hudba a vietor v Reykjavíku

.časopis .reportáž

Október je na Islande mesiacom, keď sa jeseň pomaly stáva zimou. Počasie sa mení z hodiny na hodinu, veľa prší, už aj mrzne, občas zasvieti slnko a stále fúka vietor. No a v Reykjavíku je festival Iceland Airwaves, najväčšia hudobná udalosť roka.

.týždeň

Stále som ochranár

.časopis .reportáž

Ornitológ Ján Dobšovič hovorí o pozorovaní vtákov v prírode a ich odchyte v hypermarketoch.

Maďarská divočina

Maďarská divočina

.časopis .reportáž

Gáganie husí a kŕkanie žeriavov. Pusta Hortobágy sa na jeseň premení na najväčšie zhromaždisko žeriavov popolavých v Európe. Stotisíc majestátnych vtákov pozorujú stovky nadšencov ďalekohľadmi. Medzi nimi aj prvý skupinový zájazd zo Slovenska.

.týždeň

Salamander

.časopis .reportáž

Vždy začiatkom septembra sa vinie Banskou Štiavnicou nezvyčajná jašterica, aká nemá vo svete obdoby. Baníctvo v tomto meste už pred dvadsiatimi rokmi zaniklo, tradícia Salamandra však prežila.

.týždeň

Nie sme zločinci a extrémisti

.časopis .reportáž

Rozhovor s predsedom okresného zastupiteľstva v Kosovskej Mitrovici Krstimirom Pantićom o barikádach na cestách.

.týždeň

Zóna bezprávia

.časopis .reportáž

Vypálený hraničný priechod, zastrelený albánsky policajt, americkí vojaci v nasadení a hliadkujúce bojové vrtuľníky NATO. Tak vyzerá srbský sever Kosova mesiac po tom, ako sa špeciálna jednotka kosovskej polície pokúsila ovládnuť colnice – a narazila na odpor.

.týždeň

Na konci s dychom

.časopis .reportáž

Pljeskavica, vešalica, kobasica, ražnjići. Rýchla, veľmi rýchla a neznesiteľne rýchla dychovka. Srbský duch dostal v balkánskych vojnách na frak, na festivale Guča však heroicky a nespútane víťazí. Aspoň tých pár dní.