Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.promotion
ENYAQ iV sa stal členom našej rodiny

ENYAQ iV sa stal členom našej rodiny

.redakcia .promotion .promotion 28.09.2021

Pre Moniku Hilmerovú a jej rodinu je ekológia a život v súlade s prírodou nesmierne dôležitý. Aj preto sa stala ambasádorkou elektromobility pre značku ŠKODA a snaží sa túto tému sprístupniť širokej verejnosti.

Zmeny v rámci exekučných zrážok zo mzdy

Zmeny v rámci exekučných zrážok zo mzdy

.ján Grman, Advokátska kancelária Lysina – Roško & Partners, s. r. o. .jozef Botka .promotion .promotion 19.09.2021

Exekúcia zrážkami zo mzdy a iných príjmov patrí popri exekúcii prikázaním pohľadávky z účtu povinného v banke medzi najčastejšie používané spôsoby výkonu exekúcie. Tieto dva spôsoby exekúcie patria medzi najmenej invazívne spôsoby výkonu exekúcie, ktoré do práv povinného zasahujú prakticky najmenej.

Je pre nás dôležité, aby naši lektori robili pre študentov maximum

Je pre nás dôležité, aby naši lektori robili pre študentov maximum

.redakcia .promotion .promotion 05.09.2021

Klaudia Bednárová je riaditeľkou jazykovej školy The Bridge v Bratislave, ktorá sa špecializuje na výučbu angličtiny. V učení je dôležitá kontinuita, a tak je škola otvorená celoročne aj počas prázdnin. Bednárová nám porozprávala o jazykovej škole, angličtine ako takej a rôznych podobách výučby.

Ako predávať viac lokálnych potravín?

Ako predávať viac lokálnych potravín?

.sponzorované .promotion .promotion 28.08.2021

Máme za sebou niekoľko pokusov o zvýšenie predaja slovenských výrobkov – od označovania štátnym znakom až po zákonnú povinnosť ich propagácie v letákoch na úrovni aspoň 50 percent. Záujem o pôvod produktov je teraz v kurze, zdá sa však, že príkazy od štátu ani umelé znižovanie cien pre úspech netreba. Ako dostať lokálne potraviny bližšie k zákazníkom a zároveň neobmedziť slobodu obchodníkov?

Môže zamestnávateľ vyžadovať očkovanie?

Môže zamestnávateľ vyžadovať očkovanie?

.lukáš Bielovič .erik Macek .promotion .promotion 15.08.2021

Od 5. augusta 2021 môže Úrad verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia nariadiť opatrenia. Odzrkadlí sa to podmieneným vstupom do prevádzok, v ktorých dochádza k zhromažďovaniu osôb. V praxi to znamená, že sa budeme preukazovať potvrdením o absolvovaní očkovania proti ochoreniu covid-19, potvrdením o jeho prekonaní alebo potvrdením o negatívnom výsledku testu na aktuálnu nákazu. Zároveň sa zaviedla povinnosť fyzických osôb plniť vyššie uvedené opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR.

Čo hovorí právo o virtuálnom vlastníctve

Čo hovorí právo o virtuálnom vlastníctve

.marcel Štepanovský ..ako je to (s)právne .promotion 18.07.2021

Právna úprava virtuálneho vlastníctva v SR zatiaľ nie je definovaná. Podľa odborníka Marcela Štepanovského zmeny prinesie buď novelizácia Občianskeho zákonníka, alebo súdna prax. Zo skúsenosti hovorí, že viac pravdepodobná je druhá možnosť.

Obmedzenia nechali stopu aj v spolužití

Obmedzenia nechali stopu aj v spolužití

.martina Lysinová .romana Plešková .promotion .promotion 20.06.2021

Pandemické opatrenia určujú, kde, s kým a akým spôsobom môžu občania tráviť svoj voľný čas.

Pomôže pri cestovaní očkovanie a Covid pas?

Pomôže pri cestovaní očkovanie a Covid pas?

.sponzorované .promotion .promotion 06.06.2021

Môže testovanie a očkovanie proti covid-19 pomôcť znovuotvoriť hranice a umožniť Slovákom cestovať na dovolenky? Bude ešte pri návrate domov povinná registrácia, testovanie alebo karanténa? Alebo stačí mať očkovanie a Covid pas? Aj na to odpovedajú Martin Klus, štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí SR, epidemologička Alexandra Bražinová a Peter Lednický, výkonný riaditeľ spoločnosti Unilabs Slovensko.

Aká je budúcnosť Devínskej Kobyly?

Aká je budúcnosť Devínskej Kobyly?

.andrea Bystrická .promotion .promotion 29.05.2021

Devínska Kobyla je horský masív na juhozápadnom okraji Bratislavy. Je prírodnou dominantou na sútoku Moravy a Dunaja. Z jej vrcholu je výhľad na mesto, do Rakúska a Maďarska a v prípade dobrej viditeľnosti až do Česka. Je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty, zároveň patrí do sústavy chránených území členských krajín Európskej únie NATURA 2000 a je mimoriadne obľúbeným výletným cieľom (nielen) Bratislavčanov.

Európsky parlament zaujal postoj voči Rusku

Európsky parlament zaujal postoj voči Rusku

.sponzorované .promotion .promotion 22.05.2021

Európsky parlament schválil uznesenie, ktoré pojednáva o vzťahu Európskej únie a Ruska. V ňom odmieta nepriateľské akty Ruska, medzi ktoré patrí posilnenie armády na rusko-ukrajinských hraniciach, neoprávnené okupovanie Krymu a výbuchy českých zbrojných skladov z roku 2014. Nastolil taktiež nové sankcie, ktoré je pripravený na Rusko uvrhnúť, ak bude v týchto aktoch pokračovať a zaútočí na Ukrajinu.