Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.promotion
Február, ktorý ovplyvnil našu bezpečnosť

Február, ktorý ovplyvnil našu bezpečnosť

.sponzorované .promotion .promotion 20.03.2022

Dňa 24. februára tohto roka sme sa zobudili do desivej reality. To, čo sme si pamätali z hodín dejepisu, z rozprávania našich starých rodičov a videli či čítali o vojnových konfliktoch v iných častiach sveta, sme odrazu mali „priamo za dverami“.

Zálohujeme, a čo ďalej?

Zálohujeme, a čo ďalej?

.sponzorované .promotion .promotion 19.02.2022

Ak na plastovej fľaši od limonády či plechovke od piva nájdete znak veľkého Z, je zálohovaná a v obchode vám za ňu vrátia 15 centov. Slovensko od januára prešlo na zálohovanie nápojových obalov s cieľom pozdvihnúť mieru recyklácie a oslobodiť prírodu od voľne pohodeného odpadu. Ako sa systém rozbieha a čo od neho môžeme očakávať v najbližších mesiacoch?

Analýza dohody o spolupráci v oblasti obrany

Analýza dohody o spolupráci v oblasti obrany

.advokátska kancelária L/R/P advokáti, s.r.o. .promotion .promotion 19.02.2022

Ústrednou témou aktuálneho obdobia je okrem boja s variantom ochorenia covid-19, s označením Omikron, aj schválenie a ratifikovanie Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických. Čo bude prijatie tejto dohody znamenať v praxi?

Ukončí Fit for 55 éru spaľovacích motorov?

Ukončí Fit for 55 éru spaľovacích motorov?

.sponzorované .promotion .promotion 13.02.2022

Čo je program Európskej únie s názvom Fit for 55 a ako ovplyvní naše životy? V diskusii .viac slobody Šimona Jeseňáka sme sa o tom rozprávali s Radoslavom Jonášom zo Združenia pre výrobu a využitie biopalív, Richardom Kvasňovským zo Slovenského plynárenského a naftového zväzu a Radovanom Ďuranom z INESS.

Umelá inteligencia je spojenec medicíny

Umelá inteligencia je spojenec medicíny

.redakcia .promotion .promotion 31.01.2022

Uznávaný kardiológ Allan Böhm opisuje víziu medicíny 21.storočia. Jej súčasťou je aj umelá inteligencia a personalizácia vyšetrovania pacientov. Je podľa Allana Böhma Slovensko schopné implementovať nové postupy? Zdravotníctvo v súčasnosti rieši niekoľko závažných problémov.

Nástroj riešenia spotrebiteľských sporov

Nástroj riešenia spotrebiteľských sporov

.sponzorované .promotion .promotion 30.01.2022

Napriek skutočnosti, že platforma pre riešenie spotrebiteľských sporov online existuje už viac ako 6 rokov, povedomie o jej existencii na území Slovenska je stále veľmi nízke. O čo vlastne ide?

Slovenský unikát – kúpele, kde sa liečia deti

Slovenský unikát – kúpele, kde sa liečia deti

.sponzorované .promotion .promotion 02.01.2022

Na Slovensku máme vlastné Mŕtve more! Absolútna rarita a jednotka v liečbe kožných ochorení u detí je na Záhorí. Keď ste doteraz váhali, či sú alebo nie sú kúpele vhodné pre deti – máme dobrú správu.

Ako sa hotely a služby na Slovensku pasujú s pandémiou?

Ako sa hotely a služby na Slovensku pasujú s pandémiou?

.redakcia .promotion .promotion 02.01.2022

Druhý rok pandémie sa pre hotely a penzióny na Slovensku považuje za horší než predchádzajúci. Mnohé prevádzky museli prepúšťať alebo doslova skončiť. Je vôbec možné robiť biznis v čase pandémie? Ako sa dajú rozšíriť služby do zahraničia a do čoho sa oplatí investovať? Aj na tieto otázky odpovedá Peter Jakubička, CEO Across Private Investments a Jaroslav Kubaľa, CEO Premium Star Hotels.

Káva by mala ľudí spájať, a nie ich rozdeľovať

Káva by mala ľudí spájať, a nie ich rozdeľovať

.redakcia .promotion .promotion 02.01.2022

Aké je to pracovať v rodinnej pražiarni kávy a udržiavať osobné vzťahy s farmármi z Brazílie? Prečo kávová kultúra na Slovensku skôr rozdeľuje a čo tento stav môže zmeniť? Odpovedala nám Veronika Holišová zo seredskej pražiarne Coffee Veronia.

Kam dnes smeruje Európska únia?

Kam dnes smeruje Európska únia?

.sponzorované .promotion .promotion 12.12.2021

Prečo je volebná účasť Slovákov v europarlamente jednou z najnižších v Únii? O tom, ako možno zapojiť do diskusie o vízii spoločnej Európy ľudí, akých chýb by sa mala Európska únia vyvarovať a či vôbec existuje európska identita, sa so Šimonom Jeseňákom rozprávali Vladimír Bilčík, poslanec Európskeho parlamentu, Petra Karáčová, účastníčka občianskeho panelu Konferencie o budúcnosti Európy, Zuzana Hozlárová, občianska delegátka Konferencie o budúcnosti Európy za Slovensko a Robert Sermek, vedúci Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku.