Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.médiá
.týždeň

Aj Spiegel má problém

.martin Hanus .časopis .médiá

Najčítanejší nemecký a európsky magazín Der Spiegel sa trápi s internetom, ktorý mu odlákava čitateľov aj inzerentov. To, ako si s nepriaznivým trendom poradí nový šéfredaktor, bude zaujímať noviny po celom svete.

.týždeň

Medzi najlepšími

.časopis .médiá

Časopis .týždeň patrí medzi najlepšie a najkrajšie časopisy. Vo svete aj doma.

.týždeň

Pápež chce tweetovať, kardináli blogujú

.imrich Gazda .časopis .médiá

Internet a nové technológie sú pre katolícku cirkev jednou z najväčších výziev súčasnosti. Vatikán chce zverejňovať myšlienky Benedikta XVI. na Twitteri, americkí kardináli s obľubou blogujú, trnavský arcibiskup Róbert Bezák komunikuje so svojimi veriacimi cez Facebook. Po pokresťančení piatich svetadielov sa cirkev púšťa do evanjelizácie digitálneho kontinentu.

.týždeň

This is War!

.róbert Csere .časopis .médiá

S týmto titulkom uverejnil na sklonku roku tridsiateho ôsmeho britský časopis Picture Post jedenásťstranovú fotoreportáž maďarského emigranta Roberta Capu zo španielskej občianskej vojny.

.týždeň

Cesty domov – prefarbená Ordinácia, kde dej nie je dôležitý

.juraj Koiš .časopis .médiá

Televízia Prima našla nové Rodinné putá. Získala si priazeň so seriálom Cesty domov, ktorý už druhým rokom láka k obrazovkám viac než milión divákov, a to dvakrát do týždňa. Za úspechom pritom nemusela ísť ďaleko, stačilo zlanáriť pár známych tvárí z konkurenčnej Ordinácie v ružovej záhrade, umiestniiť svoj nový seriál do lekárskeho prostredia a použiť osvedčený postup jednoduchej, ale zrozumiteľnej zápletky, ktorá je zasadená do kontextu príbehov „zo života“.

.týždeň

Okrúhly stôl dopadol inak, ako sme čakali

.eva Čobejová .časopis .médiá

Verejnoprávna televízia pripravila na minulú stredu okrúhly stôl, aktuálne zaradený do vysielania. Vyslyšala tak volanie aktivistov. No pripomeňme, že na bratislavskom Námestí SNP spolu s volaním po okrúhlom stole v televízii odznelo aj tvrdenie, že dnes pracujú novinári s oveľa silnejšou autocenzúrou ako v časoch socializmu. Čo je teda dosť bláznivé tvrdenie.