Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.médiá
.týždeň

Slovenské klonovanie hispánskej telenovely

.radoslav Augustín .časopis .médiá 12.02.2012

Kde momentálne uvidíte Evu Pavlíkovú, Andyho Hryca a Annu Javorkovú? Neprekvapí, že v novom slovenskom seriáli. Prekvapí, že v novej slovenskej telenovele. Prvej.

.týždeň

Pokuta pre Markízu, upozornenie pre JOJ

.eva Čobejová .časopis .médiá 05.02.2012

Licenčná rada sa naozaj nahnevala a udelila dvom komerčným televíziám tresty za vysielanie sponzorských odkazov hnutia 99 % – občiansky hlas. Markíza, keďže už mala na konte jedny sankcie za pretláčanie strany ANO, dostala pokutu 100-tisíc eur. TV JOJ, ktorá mala v tomto smere doteraz čistý štít, dostala len upozornenie na porušenie zákona bez pokuty. (Funrádio a jeho reklamy 99-percentných sa budú riešiť v inom konaní.)

.týždeň

On-line pirátstvo sa nekončí

.radoslav Augustín .časopis .médiá 29.01.2012

Hudobný priemysel si tým prešiel dávnejšie. Bolo to na konci 90. rokov a internet už vedel prenášať väčšie obrázky. Prenosné schopnosti rástli a keď už prenos hudobného súboru netrval hodinu, ľudia si začali novovzniknuté „empétrojky” posielať na internete bez toho, aby za ne zaplatili.

.týždeň

Vyrojili sa nové politické diskusie

.eva Čobejová .marek Vagovič .časopis .médiá 22.01.2012

Slovenské televízie vycítili, že pred voľbami a v čase vyššieho záujmu o politiku (aj vďaka potácajúcemu sa euru či kauze Gorila) by sa diváci mohli vrátiť k politickým diskusiám. Napokon, nadpriemerný záujem o tradičné nedeľné politické diskusie nasvedčuje, že obyvatelia Slovenska stále nie sú k politickým témam celkom ľahostajní.

.týždeň

Verejnoprávna skepsa

.eva Čobejová .časopis .médiá 15.01.2012

Minulý utorok si spoločnosť Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) pozvala novinárov, aby sa pochválila tým, čo chystá na tento rok a ako sa jej podarili prvé vážne zmeny vo vysielaní. Pripomeňme, že január 2012 nové vedenie RTVS avizovalo ako ten správny čas, keď už bude možné hovoriť aj o programe, teda nielen o dlhoch a krízovom manažmente. Takže chvíľa to mala byť veľká.

.týždeň

Film ako tovar aj pre časť tvorcov?

.pavel Branko .časopis .médiá 08.01.2012

Chápanie filmu iba ako tovaru väčšine autentických tvorcov kole oči a najmä ho zazlievajú zákonodarcom a administrátorom kultúry. Administrátori kultúry v tom však nie sú sami.