Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.médiá
.týždeň

Uraziť pravdou

.elena Akácsová .časopis .médiá

Britská spoločnosť chiropraktikov (BCA) zažalovala za verejné hanobenie a urážku na cti vedca a popularizátora vedy Simona Singha za to, že v apríli 2008 v Guardiane napísal okrem iného: „BCA... je uznávaným predstaviteľom chiropraktickej profesie a napriek tomu spokojne podporuje pseudoliečbu.“ Kameňom úrazu sa stalo slovíčko: pseudo (v angličtine bogus – pseudo, falošný, lživý).

.týždeň

Nižňanský sa dočkal

.veronika Folentová .časopis .médiá

Slovenská televízia už stála na pokraji krachu. Jej riaditeľ sa vyhrážal vypnutím Trojky na letné prázdniny, ak nedostane dotáciu.

.týždeň

Volebné fotografické klišé

.elena Akácsová .časopis .médiá

Nedávno tu v .týždni Robo Žitňanský písal o tom, aké sú niektoré súčasné témy nefotogenické či priam neuchopiteľné obrazom, napríklad hospodárska kríza. Na druhej strane sú témy, ktoré ponúkajú veľa materiálu na fotenie, zvádzajú však aj renomovaných fotografov do bahna tých najstrašnejších fotografických klišé.

.týždeň

Cicanie davu

.elena Akácsová .časopis .médiá

V roku 2006 použil Jeff Howe v magazíne Wired novotvar "crowdsourcing". Okamžite sa stal módnym hitom v reklame, marketingu a konzultingu. Vo všeobecnosti ide o výzvu pre neznámu skupinu ľudí, aby riešila zadanú úlohu. To sa môže týkať vývoja a testovania novej technológie, zberu a triedenia dát, autorskej tvorby.

.týždeň

Nový týždeň na internete

.eva Čobejová .časopis .médiá

„Nie sme fanatici do internetu, ktorí si myslia, že noviny zaniknú a všetko bude len na webe,“ uviedol šéfredaktor .týždňa minulý týždeň novú internetovú podobu www.tyzden.com.

.týždeň

Sme bude mať internetovú televíziu

.veronika Folentová .časopis .médiá

Po dvoch rokoch príprav spustí spravodajský portál denníka SME svoju internetovú televíziu. Okrem známych formátov pribudnú po odštartovaní vysielania viaceré novinky.

.týždeň

Nešťastní zamestnanci

.elena Akácsová .tomáš Prištiak .časopis .médiá

Google je nepochybne jedna z najväčších predností internetu. Občas rozmýšľam nad tým, ako som dokázala existovať pred ním a bez neho. Mne osobne k spokojnosti stačí jeho základná funkcia, teda vyhľadávanie, no ale vedeniu firmy to evidentne nestačí, a tak stále vymýšľa niečo nové, čo si vyžaduje čoraz väčší počet pracovníkov.

.týždeň

Motýlím krídlom do bulváru

.elena Akácsová .časopis .médiá

Pred dvoma týždňami vytiahli do boja s veternými mlynmi bulváru dvaja rytieri – spisovateľ Michal Viewegh a herec Marek Vašut. Spísali petíciu, v ktorej vyzývajú kolegov, aby prestali s bulvárom komunikovať a kolaborovať, jedno či zo strachu, alebo z vypočítavosti.