Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.médiá
.týždeň

Kauza prezidenta Wulffa

.martin Hanus .časopis .médiá 08.01.2012

Je možné, že Nemci stratia v priebehu necelých dvoch rokov ďalšieho prezidenta. Christian Wulff sa možno vo funkcii neudrží. Dôvodom sú jeho súkromné pôžičky, ako aj nedôstojné pokusy zasiahnuť do slobody tlače.

.týždeň

Demonštrácia najnižších pudov

.radoslav Augustín .časopis .médiá 11.12.2011

Mikrofón s logom Aj múdry schybí chodil takmer pätnásť rokov po Slovensku a hľadal odpovede na banálne otázky. Prečo je večer tma a cez deň svetlo? Kde sa vyrába parížsky šalát? Čo za režim bol na Slovensku pred rokom 1989? Išlo o televíznu reláciu pre hlavný vysielací čas a účelom bolo ľudí zabaviť. Tvorcom preto netrvalo dlho, aby zistili, že najlepšie je pýtať sa ľudí, ktorí nemajú čo stratiť. Mali vybité zuby, špinavé šaty a ťarbavú reč. Nie každý divák si sťažoval, že jednoduchší obyvatelia krajiny sú tu zneužívaní a zosmiešňovaní bez toho, aby si to mali šancu uvedomiť.

.týždeň

Architektúra a dizajn v príjemne nekomerčnom vydaní

.eva Čobejová .časopis .médiá 03.12.2011

Na jeseň sa objavila vo vysielaní Slovenskej televízie nová relácia A3UM, ktorá určite nemá ambíciu osloviť široké publikum ani lámať rekordy na peoplemetroch. Napriek tomu je fajn, že tu je. Kopíruje totiž dôležitý trend v spoločnosti – zvyšujúci sa záujem o kvalitnú architektúru a dizajn.

.týždeň

Žurnalistiku musia učiť novinári

.časopis .médiá 28.11.2011

Americký novinár a akademik Joshua M. Friedman je nositeľom Pulitzerovej ceny v kategórii medzinárodného spravodajstva. Na Slovensko prišiel na pozvanie Nadácie Tatra banky prednášať o informáciách v ére internetu. Na pôde Univerzity Komenského hovoril aj o tunajších problémoch prípravy žurnalistov.

.týždeň

Klikajte!

.elena Akácsová .časopis .médiá 13.11.2011

Pomaly človek, aby sa bál otvoriť počítač, aby na neho nevyskočila nejaká takáto prosba: „Ahojte, veľmi vás prosím, dajte like na túto našu fotku a pošlite to svojim kamarátom na FB nech dávajú like, ďakujem. Môžeme vyhrať ozvučenie našej skúšobne za 500 eur.“

.týždeň

Novej generácii bude dabing prekážať

.radoslav Augustín .časopis .médiá 05.11.2011

Keď Slovenská televízia v nadšení z úspechu Slovensko hľadá Superstar začala vysielať záznamy americkej verzie, šou so slovenským komentárom u divákov neuspela. Dovtedy sa zdalo, že čokoľvek s nálepkou „Superstar” má záujem istý. Ale rok-dva stará americká šou v pôvodnom znení, to u nás žiadny divák nevzal za svoje.