Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.koronavírus
Covid a obezita – nebezpečný a potenciálne smrteľný koktail

Covid a obezita – nebezpečný a potenciálne smrteľný koktail

.filip Vačko .spoločnosť .koronavírus 15.11.2020

Väčšina ľudí zvláda koronavírus len s miernymi či žiadnymi príznakmi. Vírus je však nebezpečnejší pre iných: nielen pre starších, ale aj pre ľudí s obezitou a metabolickými poruchami. Smutný fakt – ale zároveň ponúka cestu z ohrozenia.

Čas beží. V akom štádiu je vývoj vakcín, testov a liekov?

Čas beží. V akom štádiu je vývoj vakcín, testov a liekov?

.martin Mojžiš .spoločnosť .koronavírus 27.09.2020

Situácia s koronavírusom sa v súlade s očakávaniami zhoršuje. Správy o nových testoch, liekoch a vakcínach preto vzbudzujú zvýšenú pozornosť. Mnohé z týchto správ vyzerajú celkom nádejne. Fajn, a ako je to v skutočnosti?

Čakanie na očkovanie

Čakanie na očkovanie

.peter Celec .spoločnosť .koronavírus 02.05.2020

Aj keď by sme na Slovensku tomu radi verili, rúška túto pandémiu nevyriešia. V skutočnosti to môže byť len vysoká premorenosť populácie infekciou novým koronavírusom alebo plošné očkovanie efektívnou vakcínou.

Zachráňme seniorov

Zachráňme seniorov

.michal Oláh .spoločnosť .koronavírus 25.04.2020

Až polovica obetí koronavírusu v niektorých európskych krajinách žila v domovoch pre seniorov. Údaje z Talianska, Španielska či Belgicka svedčia o potrebe tvrdých opatrení. Ako ochrániť slovenských dôchodcov v zariadeniach pre seniorov?

Slovensko krízu zvládne

Slovensko krízu zvládne

.ronald Blaško .spoločnosť .koronavírus 12.04.2020

Máme bohaté historické skúsenosti s riešením kríz. Nie sme v tom sami, v krízových momentoch sa dokážeme rozhodnúť správne aj byť poslušní a trpezliví. Ľudský kapitál je stále kvalitný a vrátilo sa nám domov tisíce krajanov.

V rukách dobrovoľníkov. Reportáž z testovacieho centra na bratislavských Kramároch

V rukách dobrovoľníkov. Reportáž z testovacieho centra na bratislavských Kramároch

.michal Oláh .boris Németh .reportáže .koronavírus 12.04.2020

Pred infekčným oddelením na Kramároch sme najskôr zbadali hlúčik vojakov a policajtov za veľkým červeným nápisom Covid-19. Kúsok od nich na nás zamávali dve dobrovoľníčky zo združenia Equita. Zaviedli nás do prvého voľne dostupného odberového centra testovania koronavírusu v Bratislave.

Existuje (ne)primeraný zisk?

Existuje (ne)primeraný zisk?

.šimon Jeseňák .názory .koronavírus 22.03.2020

Ak je niečo lacné, ľudia majú tendenciu nakúpiť mnoho produktov. Ak cena produktov markantne narastie, náš mozog, ktorý bol pri nízkych cenách, sa vráti k pôvodnému účelu myslieť a preprogramuje sa späť z módu stand by do módu business as usual.

.týždeň

Armagedon

.rudolf Zajac .spoločnosť .koronavírus 22.03.2020

V podstate celý svet zasiahol koronavírus Covid-19. Pravdepodobne sa to začalo v Číne a postupne sa lokálna epidémia zmenila na celoštátnu, potom medzištátnu až nakoniec na pandémiu, čiže zachvátila prakticky celý svet.

Britská cesta. Bola to od samého začiatku chiméra?

Britská cesta. Bola to od samého začiatku chiméra?

.marína Gálisová .názory .koronavírus 21.03.2020

Veľká Británia má za sebou celé dejiny riešenia kríz. Nie vždy ich rieši tak ako zvyšok sveta. Niekedy to prinesie dobrý výsledok, niekedy nie. Nedá sa však pochybovať o tom, že Briti svoju schopnosť čeliť krízam považujú za národný poklad.

  •