Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.kauza
.týždeň

Ďalší tunel u tajných?

.marek Vagovič .časopis .kauza 19.09.2015

Podľa prokurátora Kováčika postupovala polícia správne, keď zastavila trestné stíhanie v kauze tunelovania VSS. Na stole je pritom ďalší prípad: podozrenie z manipulácie výberového konania na výstavbu budovy na okraji Bratislavy za približne 1,5 milióna eur.

.týždeň

Túto kauzu môže vyriešiť len zmena vlády

.marek Vagovič .časopis .kauza 19.09.2015

Polícia preverovala tunelovanie Vojenskej spravodajskej služby (VSS) veľmi laxne – navyše v spolupráci s ľuďmi, ktorí sú podozriví z protiprávneho konania. Vyšetrovateľ ani netuší, ako funguje tajná služba, myslí si bývalý dôstojník VSS Ivan Macko.

.týždeň

Podmienka pre Mečiarovho kšeftára

.marek Vagovič .časopis .kauza 12.09.2015

Minulý týždeň súd rozhodol, že bývalý funkcionár pozemkového fondu Branislav Bríza zneužil svoje právomoci. Do väzenia však nepôjde: je to ďalšie zlyhanie justície alebo signál, že Slovensko sa pomaly mení k lepšiemu?

.týždeň

Dvaja rektori ku Katolíckej univerzite

.jozef Jarab .tadeusz Zasępa .časopis .kauza 29.08.2015

V .týždni 33/2015 sme priniesli rozhovor s bývalým rektorom Katolíckej univerzity Tadeuszom Zasępom. Na jeho vyjadrenia zareagoval súčasný rektor tejto alma mater. Keďže ide o závažnú vec, vyjadril sa k uvedeným bodom opäť aj profesor Zasępa.

.týždeň

Dve krajiny, jeden biznis

.ján Kuciak .časopis .kauza 26.07.2015

Slovenským nemocniciam dodávajú špeciálne prístroje aj firmy, ktoré boli zapletené v korupčnej afére Rath. Ministerstvo zdravotníctva, ktoré riadi nominant Smeru Viliam Čislák, však tvrdí, že do tendrov nijako nezasahuje.

.týždeň

Horšie by bolo, keby sa predal falzifikát

.andrej Bán .časopis .kauza 20.07.2015

Rozhovor s kunsthistorikom, kurátorom a riaditeľom Múzea v Betliari Júliusom Barczim o tom, ako sa dá v prípade Berniniho busty zistiť, či ide o originál.

.týždeň

Ako nám zmizol Bernini

.andrej Bán .časopis .kauza 20.07.2015

Diela sochára Giana Lorenza Berniniho (1598 - 1680) sú skvostami talianskeho baroka. Skôr, než sme poriadne zistili, že sme mali na Slovensku originál jeho busty pápeža Pavla V. z roku 1621, tak sa s veľkou slávou ocitol v Getty Museu v Los Angeles. Ako je to možné?

.týždeň

Metes a Vodislavská

.martin Mojžiš .časopis .kauza 20.07.2015

V decembri minulého roku Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK vylúčila zo štúdia dvoch študentov za závažný disciplinárny priestupok. Napriek tomu obidvaja štúdium riadne ukončili a univerzita im zrejme bude musieť vydať diplomy. Vitajte v Absurdistane.

.týždeň

Na ultrazvukoch zarábal aj Váhostav

.ján Kuciak .časopis .kauza 05.07.2015

Slovenským nemocniciam dodávali v minulosti zdravotnícku techniku aj stavebné firmy – PKB Invest alebo kontroverzný Váhostav. Exminister Raši však zodpovednosť odmieta.

.týždeň

Väzby, prepojenia a dotácie

.veronika Šmiralová .marek Vagovič .časopis .kauza 05.04.2015

V spoločnosti OFZ, ktorá stojí za skládkou v Istebnom, pôsobili aj ľudia s kontaktmi na Smer či finančnú skupinu J&T. Počas Ficových vlád sa darí aj spriazneným firmám, ktoré čerpajú dotácie z ministerstva hospodárstva.

  • 1
  • 2
  • 2. stránka z 3
  • 3