Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Štefan Hríb
.štefan Hríb
Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Okrem Ridleyho Scotta, Francisa Coppolu a dokumentov o vesmíre a hmote pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób mal rád Slovan v KHL.
.posledné
.týždeň

Idúc do práce

.štefan Hríb .časopis .editorial 16.05.2015

Bývam v centre Bratislavy, kúsok od našej redakcie, kníhkupectva, Hradu, čínskej reštaurácie, vlády aj parlamentu. Je to príjemná štvrť, no už dlhšie mi čosi mrzuté našepkáva.

.týždeň

Nové Pod lampou už aj v TV!

.štefan Hríb .názory 14.05.2015

Dnes o 16.00 bude na stránke www.tyzden.sk .pod lampou o korupcii v Česku a na Slovensku. Ale dnes o 22.00 začne aj nový televízny príbeh tejto relácie.

.týždeň

Nové podpisy umelcov proti rozhodnutiu vlády

.štefan Hríb .názory 13.05.2015

Nie sme ešte celkom otupení. Na snahu vlády odstaviť od informácií kritický hlas Denníka N zareagovali už aj umelci. Tu je plný text vyhlásenia Romana Poláka a Dana Rabinu.

.týždeň

.týždeň vyjadruje podporu Denníku N

.štefan Hríb .názory 11.05.2015

Príkaz štátu smerom k svojim inštitúciám nekomunikovať s celoštátnym médiom pre jeho názory a satiru je návratom pred rok 1989. K tomu sa nesmie mlčať.

.týždeň

Štyri ceny

.štefan Hríb .názory 11.05.2015

Minulý týždeň získal tento časopis štyri ocenenia – dve domáce a dve európske.

.týždeň

Kam smeruje Procházkova Sieť?

.štefan Hríb .časopis .editorial 09.05.2015

Bol to raketový štart. Rýchlych pätnásť percent, navyše bonus dlhodobej únavy verejnosti zo zvyšku opozície. A predsa Sieť nerástla, ale klesala. Prečo?

.týždeň

Už tretie Pod lampou a dobrá správa

.štefan Hríb .názory 07.05.2015

Od štvrtka 7. mája existuje už tretie vydanie Pod lampou. A to nie je všetko.

.týždeň

Druhá svetová

.štefan Hríb .časopis .editorial 02.05.2015

Prvá svetová vojna priniesla mravnú degradáciu Európy a všeobecný nárast štátu. Druhá priniesla krvavý spor s nacizmom, ale aj rozpínanie komunizmu.

.týždeň

Takto sme začali nové Pod lampou

.štefan Hríb .názory 29.04.2015

Jiří Grygar je prvý hosť, prvá sekunda vesmíru prvá téma, a takto sme všetko pripravovali. Už zajtra o 16:00 na: www.tyzden.sk.

.týždeň

Pán arcibiskup Zvolenský,

.štefan Hríb .časopis .editorial 25.04.2015

bol som naozaj zvedavý, či zareagujete na prijatie Róberta Bezáka u pápeža Františka. Preto oceňujem, že ste vec neprešli mlčaním. Ale dovoľte mi pár otázok.