Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.ako je to (s)právne
.ako je to (s)právne - je špeciálne označený obsah vytvorený v spolupráci s našimi obchodnými partnermi. Hlavnou úlohou tohto obsahu je predovšetkým podpora marketingových cieľov zaujímavých spoločností, ako aj informovanosť čitateľov o rozličných aktuálnych témach. Formát danej rubriky pozostáva z platenej formy a nepatrí do našej priamej tvorby.
.týždeň

Bruselská numerológia

.igor Iliaš ..ako je to (s)právne .týždeň v ekonomike

Európska únia si rada dáva ciele smerujúce k blahobytu. Napríklad si vytýčila cieľ využívať čoraz viac obnoviteľných zdrojov a zvyšovať energetickú efektívnosť. Realita sa týmto ušľachtilým zámerom často vzpiera.

.týždeň

Očami Doroty Nvotovej

.dorota Nvotová ..ako je to (s)právne .osobnosť

Stojím na pumpe pred stojanom na slnečné okuliare. Všetky majú rovnaký tvar, len farbu majú inú. Čisté osemdesiate roky. Márne hľadám niečo, čo vyzerá trošku inak. Radšej sedemdesiate, úplne najradšej šesťdesiate, alebo prosto bársčo.

.týždeň

Keď sa stavba stane architektúrou

.nina Bartošová ..ako je to (s)právne .architektúra

Z hľadiska architektúry nie je montážna hala v bratislavskom Vlčom hrdle ničím výnimočná. Jej konverzia na kultúrno-spoločenský priestor Refinery Gallery však určite stojí za pozornosť.

.týždeň

O jazde s vetrom vo vlasoch

.michael Kasarda ..ako je to (s)právne .lifestyle

Kríza stredného veku, štvorpercentný kaderník, futbalista či žena, ktorá využíva príležitosti. Do týchto skupín zaraďujeme ľudí, ktorí sa vyvážajú na autách bez strechy. Pravda je, že tri mesiace do roka im máme čo závidieť.

.týždeň

Šťastie čaká v prázdnej skrini

.mirka Gúčiková ..ako je to (s)právne .lifestyle

Šťastie nájdeme v zbavovaní sa vecí, ale aj v míňaní peňazí. Len musíme vedieť, ako na to.

.týždeň

Na uliciach tiekla zlatá krv

.matúš Pošvanc ..ako je to (s)právne .týždeň v ekonomike

Cena zlata padla v priebehu dvoch dní o 209 dolárov, čo bolo najviac za ostatných 30 rokov. Okamžite sa objavili komentáre o tom, že zlato bolo a je dlhodobo nadhodnotené, respektíve, že sa končí zlatá éra. Čo stálo za pádom ceny zlata?

.týždeň

Trochu drahé euronámestíčko

.martin Droppa ..ako je to (s)právne .týždeň doma

V Liptovskom Jáne revitalizovali neveľké obecné námestie, samozrejme, z prostriedkov eurofondov: necelých 320 štvorcových metrov približne za 390-tisíc eur. Výsledok? Trestné oznámenia a vyšetrovanie Úradom boja proti korupcii.

.týždeň

Čo neviete o Krstnom otcovi

.juraj Malíček ..ako je to (s)právne .lifestyle

Najprv kniha Maria Puza, potom filmy Francisa Forda Coppolu. Z Krstného otca sa stal fenomén. Kniha Toma Santopietra vysvetľuje, ako a prečo.

.týždeň

Narodiť sa s mobilom v ruke

.elena Akácsová ..ako je to (s)právne .lifestyle

Toľko rôznorodej spotrebnej elektroniky pokope, kde takmer každá sa hrdí prívlastkom, že je v niečom úplne prvá na svete, sa dá vidieť len raz za rok v Las Vegas. Pritom najdôležitejší prvok spomedzi tej kopy súčiastok uvidíte, len keď sa pozriete do zrkadla.

.týždeň

Ja spravím, ty spravíš

.lukáš Krivošík ..ako je to (s)právne .biznis príbeh

Slovom roka 2013 bude na Slovensku pravdepodobne „nezamestnanosť“. Mikropráca, ponúkaná internetovými portálmi ako jaspravim.sk, môže byť aspoň malým prilepšením pre množstvo ľudí bez stáleho zamestnania.