Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.ako je to (s)právne
.ako je to (s)právne - je špeciálne označený obsah vytvorený v spolupráci s našimi obchodnými partnermi. Hlavnou úlohou tohto obsahu je predovšetkým podpora marketingových cieľov zaujímavých spoločností, ako aj informovanosť čitateľov o rozličných aktuálnych témach. Formát danej rubriky pozostáva z platenej formy a nepatrí do našej priamej tvorby.
.týždeň

Treba

..ako je to (s)právne .lifestyle 14.02.2015

​TREBA DOROBIŤ: Samo Smetana odporúča vlastné víno

.týždeň

Lotroviny Pištu Vandala

.štefan Chrappa ..ako je to (s)právne .osobnosti 14.02.2015

Milí priatelia, veľa sa hovorí a píše o jedle. Trendy sa menia. Kedysi bolo mlieko zdravé, dnes nám v črevnej flóre zrodí faunu a oheň je na streche. Aj vajcia sú v nemilosti, o mäse ani nehovorím. Odborníci odporúčajú veľa, veľa zeleniny. Keď pozriem na tie černobyľské uhorky, papriky a rajčiny, ktoré nemajú žiadnu chuť, no napriek tomu sa vám po nich pól dňa grgá, ostávam na pochybách, či je toto cesta ku kvalitnej dlhovekosti. Treba hľadať zlatú vyváženosť. Z každého rožku trošku.

.týždeň

Francúzsko v ruinách

.christopher Caldwell ..ako je to (s)právne .klub 10.01.2015

Francúz a pôvodom africký žid Eric Zemmour napísal knihu o samovražde Francúzska, ktorá sa okamžite stala bestsellerom a ktorá okrem iného vysvetľuje príčiny popularity Marine Le Penovej. Prinášame rozsiahlu recenziu Christophera Caldwella.

.týždeň

49 krásnych ľudí

.elena Akácsová ..ako je to (s)právne .lifestyle 13.12.2014

Celý rok sme sa v zložení fotograf Boris Németh a ja rozprávali s výnimočnými ľuďmi, ktorí si nielen dobre robia svoju robotu, ale neboja sa priznať k svojim nerestiam, cnostiam, rituálom, kratochvíľam i obyčajným spotrebným vášňam.

.týždeň

Modré svetlo

.františek Kundracik ..ako je to (s)právne .veda 13.12.2014

Ako už viackrát v minulosti, aj v tomto roku bola Nobelova cena za fyziku udelená za úspešný výskum v oblasti na prvý pohľad čisto technickej. Išlo o významné zdokonalenie modro svietiacich diód (LED).

.týždeň

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi ..ako je to (s)právne .osobnosti 07.12.2014

Často rozmýšľam, čo by na vývoj za posledných dvadsaťpäť rokov povedala naša mama, keby sa ho bola dožila. Zasvätila život popularizácii vedy a pri pohľade na to množstvo ezoteriky, konšpiračných teórií, paranormálnych javov, astrologických a neviemakých teórií by určite zhrozene krútila hlavou. Internet by nepochybne považovala za vynález géniov, porovnateľný s vynálezom kanalizácie, a to množstvo sračiek, čo sa z neho valí, za odpoveď más. Predstavujem si, že keby sem dnes sčista-jasna naša mama vpadla ako Majka z Gurunu, trošku sa tu porozhliadla, bola by šokovaná.

.týždeň

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi ..ako je to (s)právne .osobnosti 02.11.2014

„Slušní ľudia majú právo vyjadriť sa. Slušní ľudia majú právo povedať svoj názor na rodinu.“ Toto sú posledné slová Antona Chromíka na brífingu pred Prezidentským palácom krátko predtým, než si nasadil nad ústa tie prapodivné červené papierové fúziská (ktoré mali vyjadrovať prečiarknuté ústa), a prestal odpovedať novinárom na otázky. Čo s takými ľuďmi? Čo s ľuďmi, pre ktorých je slušný človek len on sám a jeho súkmeňovec? Tu neplatia žiadne argumenty. Až to pripomína ten starý vtip o celulitíde. Viete, prečo nemajú muži celulitídu? Lebo je to nechutné!

.týždeň

Eskamotér v kuchyni

.jozef Koleják ..ako je to (s)právne .lifestyle 19.10.2014

Nepoznám kuchára, ktorý by sa rád nepredvádzal. Majú to v krvi. Už len keď machrujú s krájaním cibule. Je v tom kus akrobacie, nebezpečenstva, má to rytmus aj pointu. Hotový cirkus. A to sa ešte nezačali hrať s ohňom!

.týždeň

Brazílske obličky

.jozef Koleják ..ako je to (s)právne .lifestyle 06.10.2014

Po mandliach sú to najobľúbenejšie orechy na svete. Možno práve preto, že chutia zo všetkých najsladšie a nikto si na nich nevyláme zuby či neporaní ďasná. Sú milé, mäkké a na jazyku mimoriadne prítulné. Juhoamerické kešu orechy.

.týždeň

Ako prežiť internetovú slávu

.alexander Mravčák ..ako je to (s)právne .spoločnosť 16.08.2014

Pre webové mémy platí, že v jednoduchosti je ich čaro. Čím je myšlienka absurdnejšia, tým väčší úspech na internete môže získať. A v niektorých prípadoch dokáže zmeniť človeku život.