Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.ako je to (s)právne
.ako je to (s)právne - je špeciálne označený obsah vytvorený v spolupráci s našimi obchodnými partnermi. Hlavnou úlohou tohto obsahu je predovšetkým podpora marketingových cieľov zaujímavých spoločností, ako aj informovanosť čitateľov o rozličných aktuálnych témach. Formát danej rubriky pozostáva z platenej formy a nepatrí do našej priamej tvorby.
.týždeň

Kniha: Viky, Viktor a Bůh

..ako je to (s)právne .literatúra 24.02.2008

Hovoriť o Bohu je ťažké. Teológ či filozof chce do slov zredukovať Toho, ktorý ich (slová, teológa, filozofa) nekonečne presahuje.

.týždeň

Dva svety

.martin Lobotka ..ako je to (s)právne .téma 24.02.2008

Prvá žiadosť o článok, ktorý by porovnával kvalitu a priebeh ekonomického vzdelávania na Ekonomickej univerzite v Bratislave a na CERGE v Prahe, mi spočiatku pripadala ako nešťastná. Takže bez márnenia slov – porovnávať CERGE a EU je absolútne nemožné.

.týždeň

Dokument na Berlinale: „Ťažké“​ kino v Berlíne

.peter Nágel ..ako je to (s)právne .film 24.02.2008

Berlinale 2008 uviedol po prvý raz v histórii dokument – Shine A Light s Rolling Stones v réžii Martina Scorseseho. Rockoví dinosauri suverénne ovládli 1600-miestnu sálu festivalového paláca. S viacerými príspevkami to už také „žiarivé“ nebolo.

.týždeň

Jedným dychom: Slovenská grafika a Mednyánszkeho denníky

.karol Voleman ..ako je to (s)právne .literatúra 24.02.2008

Pre milovníkov domáceho výtvarného umenia pripravila Slovenská národná galéria opäť jednu zo svojich obsiahlejších publikácií.

.týždeň

Body and Oil

..ako je to (s)právne .ostatné 24.02.2008

V týchto dňoch prebieha v Dome umenia v Bratislave modifikovaná verzia výstavy Bodyandoil, pôvodne vytvorená pre priestory Stredoslovenskej galérie v Banskej Bystrici. Do konca februára ju možno vidieť v nadštandardných výstavných priestoroch s vysokými stropmi a dostatkom svetla, ktoré po prezentácii súčasného výtvarného umenia priam volajú.

.týždeň

Ste za biodiverzitu?

.tomáš Gális ..ako je to (s)právne .týždeň vo svete 16.02.2008

Viac ako polovica Európanov ovláda viac ako jeden jazyk. Väčšina Európanov odmieta jadrovú energiu. Občania EÚ nie sú dostatočne informovaní o pohotovostnom čísle 112. Toľko z novinových titulkov o výsledkoch Eurobarometra. Zaujímavé prieskumy: ale načo vlastne sú?

.týždeň

Naše jedy

..ako je to (s)právne .veda 14.10.2007

Ak chceme pochopiť, ako niečo funguje, je rozumné skúmať to vtedy, keď to funguje. Veľa sa však môžeme dozvedieť aj vtedy, keď to poriadne nefunguje. Napríklad z

.týždeň

Keď zaveje od Sahary

..ako je to (s)právne .týždeň v ekonomike 22.07.2007

Tropické teploty zasiahli Slovensko naozaj vážne. Skoro by neprekvapilo, keby pri Dunaji vyrašila nejaká tá palma. Okrem iného to prinieslo aj otázky – napríklad o vplyve podnebia na spoločnosť.