Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.ako je to (s)právne
.ako je to (s)právne - je špeciálne označený obsah vytvorený v spolupráci s našimi obchodnými partnermi. Hlavnou úlohou tohto obsahu je predovšetkým podpora marketingových cieľov zaujímavých spoločností, ako aj informovanosť čitateľov o rozličných aktuálnych témach. Formát danej rubriky pozostáva z platenej formy a nepatrí do našej priamej tvorby.
.týždeň

Kukurica

..ako je to (s)právne .veda 05.09.2010

Prečo sa kukurica nepodobá na nijakú divorastúcu rastlinu? Prečo sú pukance (popcorn) o toľko väčšie ako jednotlivé zrnká kukurice? Prečo sú kukuričné lupienky (cornflakes) chrumkavé? A prečo chutí americká coca-cola trochu inak ako európska?

.týždeň

Odlepme z lídrov nálepky

.jana Shemesh ..ako je to (s)právne .týždeň vo svete 05.09.2010

Rokovania o usporiadaní vzťahov medzi Izraelom a Palestínčanmi sú testom pre troch lídrov. Pre tých, ktorých svet nepresne označuje ako umierneného, jastraba a novú krv.

.týždeň

Koľko stojí rozostlaná posteľ?

..ako je to (s)právne .umenie 31.05.2010

Dvesto eur alebo 150-tisíc libier? Závisí od toho, kto v tej posteli (údajne) spal a následne ju nazval umeleckým dielom, kde bola posteľ vystavená a kto ju kupuje...

.týždeň

Strašidlo v skrini Matthewa Barneyho

.juraj Kováčik ..ako je to (s)právne .umenie 19.04.2010

Na otvorenie výstavy Skriňa Matthewa Barneyho som išiel s nedôverou. Slávne meno v názve plus téma pohľadu do súkromia umelcov...

.týždeň

Erotic Nation

.eva Čobejová ..ako je to (s)právne .film 15.02.2010

V kinách už ide ďalší celovečerný slovenský dokument. Režisér Peter Begányi prináša tému, ktorú už čiastočne načal vo svojej študentskej prvotine Pornoromantik.

.týždeň

Je táto krajina aj pre starých?

.eva Čobejová .jaroslav Daniška ..ako je to (s)právne .téma 06.12.2009

Niet pochýb o tom, že lepšie je byť zdravý a mladý. Ale niet pochýb ani o tom, že mnohí naši spoluobčania, príbuzní, susedia či priatelia sú starí a chorí. Dokážeme prijať starobu ako prirodzenú súčasť nášho sveta, dokážeme ju oceniť alebo aspoň dôstojne prijať?

.týždeň

Bodka Milana Lasicu

.milan Lasica ..ako je to (s)právne .osobnosti 08.11.2009

Máme doma komodu. V predsieni. Dosť veľkú. Ale aj predsieň je dosť veľká, takže sa stratí. Teda celkom nie. Celkom sa nestratí. Vidno ju. Aj bez okuliarov. Som rád, že ju máme.

.týždeň

Berlusconi ničí verejný priestor

.imrich Gazda ..ako je to (s)právne .týždeň vo svete 31.10.2009

Justícia, médiá, katolícka cirkev, ľavica. Silvio Berlusconi si to v posledných mesiacoch rozhádzal s každým. Svojím politickým štýlom nenapraviteľne deformuje verejný priestor. Rovnocenný súper pre budúce voľby sa však stále iba hľadá.

.týždeň

Mesto bohov

.pavol Štrba ..ako je to (s)právne .týždeň vo svete 10.08.2009

Neviem, čím to je. Možno mám „provokačný ksicht“ alebo na mojom biometrickom pase ešte nestihla zaschnúť tlačiarenská čerň. Ak sa tieto faktory skombinujú na najstráženejšom letisku sveta, máte problém. A ak nemáte pri sebe hrubý román alebo plný i-Pod, máte smolu.

.týždeň

Stredná Európa Luboša Palatu

.luboš Palata ..ako je to (s)právne .týždeň vo svete 02.08.2009

Holanďania sú síce po celej Európe preslávení milovníci kempov, ale ako zistíte po príchode, na automapy ich z akéhosi dôvodu nezakresľujú. Parkoviská pre také tie obytné autá áno, no kempy jednoducho nie.